Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cihad Meydanlarından Allahu Ekber Mutlaka Okuyun!

Ş Çevrimdışı

şehide kıyam jihadi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Grozni Kuşatmasında Rahmanın Ayetleri (Enfal 12)

Mısır’lı mücahid Ebu katade anlatıyor;

Grozni kuşatmasında en az 3500 mücahid sıkışıp kalmıştık. Ruslar havaya iz mermileriyle gösteri ateşi yapıyorlardı. Çoğumuz birbirlerimizle helalleştik… Yardımlarını esirgemeyen ALLAH daracık bir yol nasip etmiş ve o güzergâhta yaklaşık 600 şehid vererek çıkmıştık. Kuşatmayı yararken yolun sağında ve solunda boyunları ve parmakları kesilmiş özel omon birliklerini gördük. Sırayla dizilmişlerdi. Kuşatmadan kurtulduktan sonra birbirimize sorduk; Bu Rus omon birliklerini kim öldürdü?

Zaten saniyelerle yarışıyoruz… Öldürmek isteseydik en fazla kafalarına bir kurşun sıkardık. Hem boyunları koparılmış hem de parmakları doğranmış. Bir de yan yana dizilmiş. Bunun için iyi bir vakit lazımdı… İçimizden hiçbiri tek kurşun bile sıkmamıştı. Hafız olan bir kardeşimiz; ‘ VALLAHi bu ALLAH’ın yardımı! VALLAHi bu meleklerin işi! Diyerek şu ayeti okudu;

‘’ Hani Rabbin meleklere: ‘’ Muhakkak ben sizinle beraberim; haydi iman edenlere destek olun; ben kâfirlerin yüreğine korku salacağım; vurun boyunlarına! Vurun onların bütün parmaklarına! Diye vahyediyordu.’’(Enfal-12)

Afgan Cihadında Melekler ve Atları

Arslan: Urcun isimli bir yerdeydik.Komünistlere saldırdık.500 kişi öldürüp 83 kişi esir aldık. Esirlere:Yenilmenizin sebebi nedir?Üstelik bizden tek bir kişi bile öldüremediniz
Esirlerden birisi:Siz, atlara binmiştiniz,ateş açtığımızda atlar sizi hemen kaçırıyorlardı.Böylece hiç kimse vurulmadı
MUHAMMED Yasir Anlatıyor:Komünistler tanklarıyla bir köye girdiklerinde köylülere Müslüman kardeşlerin atlarının ahırlarını soruyorlar.Köylüler ata binmedikleri için şaşırıyorlar.Sonra bunların meleklerin atları olduğunu anlıyorlar.

Kur'ân'ı Kerim'de sabit olduğu üzere melekler Bedir savaşında da yardım için inmişlerdi. "Hani Rabbin meleklere:
- İman edenlerin yardımına koşun, ben sizinle beraberim.Kâfirlerin kalplerine korku atacağım. Vurun onların boyunlarına. Vurun gördüğünüz bütün parmak uçlarına..."
Kurtubi Âli İmran Süresindeki: "Evet, eğer sabreder ve ALLAH'tan korkarsanız onlar hemen onlar hemen şu dakikada üzerinize gelseler bile Rabbiniz size nişanlı beş bin melekle yardım eder." (Ali İmran, 125) âyetinin tefsirinde şöyle diyor:
-Bu melekler gereğini yapan ve sabreden her ordunun yardımına koşacaklardır. Çünkü ALLAHu Teâlâ bu melekleri kıyamet gününe kadar cihad etmekle vazifelendirmiştir.

Çeçen Mücahid ve Rus Tankı(Ya ALLAH Ya SETTAR)

Rusya Çeçenistan savaşında bir grup Çeçen mücahit Rusların eline esir düştü. Rus General Çeçen esirlere sordu : “ Siz bu kadar az kişi ile nasıl olur da Rusya gibi bir devle başa çıkabiliyorsunuz” Mücahitlerden biri generali korkutmak için “ Bizim attığımız bir taş ALLAH’ın izni ile bomba olur sizin tanklarınızı parçalar” diye cevap verdi. Bu cevap üzerine Rus general çok meraklandı. General Mücahit’e “Gün doğunca dediğin şeyi yap da görelim” dedi. O Mücahit sabaha kadar “ALLAH’ım ben onları korkutmak için öyle dedim. Lütfen benim gözümü kara çıkarma” diye dua etti. Sabah olunca general esir kampına geldi. Mücahit eline aldığı taş ile birlikte tanktan 4-5 metre uzaklaştı ve “Ya ALLAH Ya Settar” diye bağırarak taşı attı. Tank birden infilak etti. Birkaç Rus askeri orada öldü. Mücahitler de kargaşadan faydalanarak kamptan kaçtı.(alıntı)

evet kardeşlerim ALLAH teala fetih suresinde buyuruyor ki ''Ey iman edenler! Eğer siz ALLAH’a yardım ederseniz (emrini tutar, dinini uygularsanız), O da size yardım eder ve ayaklarınızı sağlam bastırır''.(7)
ALLAH yeryüzündeki bütün mücahidlere zafer bağışlasın kafirler topluluğuna karşı onlara yardım etsin amin ecmain
selam ve dua ile :cihad:(bu arada üye olduğum başka bir sitedeki paylaşımlarımı buraya aktarıyorum, bazılarını)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
SübhanAllah

Üst Ana Sayfa Alt