Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Çevresinde Tevhid Ehli Bir Kişi Bulamayan Bir Kadının Evlenmemesi Günah mıdır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
bu isler nasip kismet işi.
uygun aday bulamadim evlenmeme karari aldim dersin 3 ay sonra evlenirsin.
bazisi da evlenmek ister nasip olmaz
ki muhacir abinin dedigine katiliyorum
illa evlenecem diye niye hayatina zulmedesin
ben kefil olmam mesela kimseye.
ama bacilarima diyorum evleniyosaniz
nerde ne ucuz nerde ne kampanya var biliyorum bana sorun :D arkadaslarimin ceyiz alisverisini yapmaktan uzman oldum resmen. bana butcenizi soyleyin size evinizi döşeyeyim jshshs

Umm Hureyre Çevrimdışı

Umm Hureyre

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslam'da ruhbanlık yoktur. İnsanın inşa edebileceği en güzel şey bir ailedir. O ailenin içinde Allah'ın mümin tanımına uygun evlatlar yetiştirmekten, bu çabadan daha güzel şey yoktur.
Zandan kaçının amacım ruhbanlik değil olamaz da tövbe Estağfurullah..illa evlenmeyi eda edeyim diye evlenseydim şimdi boyum kadar cocugum vardi..benim aradığım takvali eş kadın erkeğin dini üzeredir fasikla evlenip kendimi atese mi atayim ne kötü bir benzetme ruhbanlik falan

Umm Hureyre Çevrimdışı

Umm Hureyre

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Çevrenizde yoksa zahmet edip araştırın, ne yani "bizim mahallede bulamadım evlenmiyorum" deyip yaradılış gayesinin önemli bir bölümünden vaz mı geçeceksiniz? Ya da kendinizi ne kadar mükemmel görüyorsunuz ki yanınıza diğer insanları yakıştırmayıp eksik görüyorsunuz?
Size hakkımi helal etmiyorum bilmeden zan ettiginiz için başkasına yapmayın bunu kalp yarmadiniz su an benim içim size kapalı gaybi da bilen Allah içimi bilen de Allah siz degilsiniz sizin zanninizla öyle ya da boyle olacak degilim ilim usul erbap öğrenin yaptiginiz davranış emri mahruf nehyi munker veya tebliğ usulü değil önce kendinizi duzeltin Subhanallah ya ne ruhbanlik kaldı ne kendini üstün görmek ayıp ayıp kul hakki

Umm Hureyre Çevrimdışı

Umm Hureyre

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kendini mükemmel gördüğü için değil,siz kaç kişiye kefil olabilirsiniz mesela ? Sünneti eda edicem diye ha diye evlilik olur mu ?
Allah ecrinizi fazlindan misliyle versin benimde anlatmak istediğim buydu tevhid ehliyseniz sakinmaniz gereken şeyler daha fazla günah dolu bir çevrede yaşıyorsanız sırf evlenmek için akidesi bozuk birisiyle evlenip akidenizi ateşe atmamalisiniz ha evleneceginiz kişi sizin gibiyse Amenna tabiki evlenilir hayra yönelten hayır anlatan.. Cezakellahu Hayr

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Size hakkımi helal etmiyorum bilmeden zan ettiginiz için başkasına yapmayın bunu kalp yarmadiniz su an benim içim size kapalı gaybi da bilen Allah içimi bilen de Allah siz degilsiniz sizin zanninizla öyle ya da boyle olacak degilim ilim usul erbap öğrenin yaptiginiz davranış emri mahruf nehyi munker veya tebliğ usulü değil önce kendinizi duzeltin Subhanallah ya ne ruhbanlik kaldı ne kendini üstün görmek ayıp ayıp kul hakki

insanlarin ne dediğine cok takilma bence
he kardeş he deyip geç. çok uzulursun boyle.
laf olsun beri gelsin diye 2 kelimenin belini kendince bükmüş, boşver.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
insanlarin ne dediğine cok takilma bence
he kardeş he deyip geç. çok uzulursun boyle.
laf olsun beri gelsin diye 2 kelimenin belini kendince bükmüş, boşver.
Cevap ve avatarın uyumu...

Umm Hureyre Çevrimdışı

Umm Hureyre

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alketa kardeş iyi güzel diyorsun amma velakin burası din bazli bir platform cahil yanlışını doğru sanar,gider başkasına yapar diye bir laf vardır ve dinde üslup önemlidir tebliğ metodu önemlidir bilmeyen birini Allah korusun dinden sogutabilir de böyle yorumlar zaten sogumuslari toparlamaya çalışıyoruz ve burayı yeni öğrenen de okuyor o yüzden tepki vermem şart ve hakkım idi.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Alketa kardeş iyi güzel diyorsun amma velakin burası din bazli bir platform cahil yanlışını doğru sanar,gider başkasına yapar diye bir laf vardır ve dinde üslup önemlidir tebliğ metodu önemlidir bilmeyen birini Allah korusun dinden sogutabilir de böyle yorumlar zaten sogumuslari toparlamaya çalışıyoruz ve burayı yeni öğrenen de okuyor o yüzden tepki vermem şart ve hakkım idi.

edep ile usul ile yazandan gayrı,
özellikle sosyal mecrada,
lafa bodoslama zanla giren sahislara pek bir sey anlatmak icin ugrasmam ben kardeşim.
anlayacak olana mesai harcamayi tercih ederim acikcasi otesini kafam goturmez valla

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Çevresinde tevhid ehli bir kişi bulamayan bir kadinin evlenmemesi günah mıdır?Dinini korumak adına tevhidi konularda hassas olduğum icin laik içki içen,tagut sempatizanı vs biriyle evlenmek istemiyorum ve çevrem bu tarz kişiler le dolu
Normalde de evlenmemek günah değil ki evlenmek farz değil yani

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...