Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cemal Maruf Alçağından Cevlani'ye "sana Meydan Okuyorum Ey Harici"

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

videonun tercümesi

Cemal Maruf Cebel Ez Zaviye’de çekilmiş kısa görüntüde şöyle dedi: ‘Buradan; Cebel Ez Zaviye’nin ortasından Cevlani’ye diyorum ki Ben Suriye Devrimciler Cephesi Komutanı Cemal Maruf’um. Sana hakikatinle ortaya çıkman için meydan okuyorum! Sana meydan okuyorum ey harici! Biz Suriye’yi savunuyoruz. Biz bir davayı savunuyoruz.

Biz ancak Allah yolunda çıktık. Sense İran yolunda çıktın. Sen şahsi gerekçelerle çıktın ey sarıklı! Ey İslam’ı karalayan sizler! Ey dini karalayanlar! Neden bize karşı savaşıyorsunuz? Gidin rejime karşı savaşın. Murik cephelerine gidin, Halep cephelerine gidin. Halep düşüyor, Vadi Tief düşüyor, Murik düşüyor siz de Cebel Ez Zaviye’yi mi kuşatıyorsunuz? Cebel Ez Zaviye, Nusret Cephesi kurulmadan önce kurtarıldı ey harici! Sen ancak Bağdadi gibisin ey Daişçi!

Cemal Maruf Nusret Cephesi için ‘Bozgun cephesi’, ‘ayrılıkçı cephe’, ‘gerileme cephesi’ gibi betimlemelerde de bulunarak ‘siz ancak Beşşar Esed’e yardım etmek için geldiniz’ diyerek Cebel Ez Zaviye’nin 2011’de kurtarıldığını, Cebel Ez Zaviye’de hiçbir rejim askeri bulunmadığını söyledi.

Z Çevrimdışı

ziyad el türki

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Cemal Maruf bonzai falan mı kullanıyor anlamadım. Kafir demek istemiyorum ama küfür ve nifak alametleri taşıyor. Ey cemal ben de sana soruyorum madem güçlüsün, gücün var, e hadi durma Şam'a saldır da esed alçağını öldür. Mesele hizipçilik. Bu herifin Suriye falan umurunda değil.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Defne Bayraı ın haberi mi bu. Başka kaynağı var mı.
Hoş; Marufun da ne olduğu çıktı iyice ortaya gerçi.
upload_2014-10-31_15-27-6.png

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
defne bayrak'ın haberi.Başka kaynak bilmiyorum bu konuda.Fakat ortada video olduğu için ve hatta videoda aşağı yukarı ne söylediği anlaşıldığı için haberin doğruluğuna eminim.Yani haber kesin doğru.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
defne bayrak'ın haberi.Başka kaynak bilmiyorum bu konuda.Fakat ortada video olduğu için ve hatta videoda aşağı yukarı ne söylediği anlaşıldığı için haberin doğruluğuna eminim.Yani haber kesin doğru.
İnşallah En temiz cephe nin NUSRA olduğu anlaşılıyor. (+Ahrar )
Pislikler bir bir ortaya çıkıyor

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nusret cephesi için dediğine katılıyorum.ahraruş şam'da müslüman bir cephedir lakin akidesi çokda düzgün değil.Onur misaki+son yaptığı iyad kuneybi'ye açıklaması iğrençti.Allah ıslah etsin ahraruş şam'ı.Mürcie'ye dönüşmesinden korkuyorum.Allah korusun.Bütün selefileri rencide etti.Ve selefi cihadi fikiri de sert eleştirdi.Bu laf nerelere gitti usame bin laden'e kadar gitti.El kaide'yi bir çırpıda harcamış oldu.Bütün mücadeleye de don kişot savaşı dedi. Ve batı destekçisi olan hareketil hazm grubuna da sahip çıkıyor ahrar.

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nusret cephesi için dediğine katılıyorum.ahraruş şam'da müslüman bir cephedir lakin akidesi çokda düzgün değil.Onur misaki+son yaptığı iyad kuneybi'ye açıklaması iğrençti.Allah ıslah etsin ahraruş şam'ı.Mürcie'ye dönüşmesinden korkuyorum.Allah korusun.Bütün selefileri rencide etti.Ve selefi cihadi fikiri de sert eleştirdi.Bu laf nerelere gitti usame bin laden'e kadar gitti.El kaide'yi bir çırpıda harcamış oldu.Bütün mücadeleye de don kişot savaşı dedi. Ve batı destekçisi hareketil hazm grubuna da sahip çıkıyor ahrar.
Kardes bu tarz sozlerle muslumanlar arasinda ihtilafi koruklemek dogru degil. Bir sozle dahi olsa fitneye odun tasimamak gerekir. En ufak bir ayrilik ve elestiride bizi biz yapan ortak degerlerimizi silip atamayiz.
Murcie iman varsa amelin kotu olmasi insana zarar vermez diyen hir gruptur. Lutfen en ufak ayriliklarda birbirimizi yaftalamayi birakip fitneye karsi duralim. Zaten muslumanlar arasinda yeterince kardes kani dokuldu. Insanlarin akidesini hemen tartismaya koymak cihad bolgelerindeki en buyuk tehlike degil mi. Bnce isid olayindan dersler cikarmamiz lazim. Abdullah azzam gibi yapici birlestirici onderlere ihtiyacimiz var

Slave of Allah Çevrimdışı

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hayır ben şunu anladım herkes dini kendisinden daha 'katı?' anlayana harici diyor. Gerçek haricileri ahiret günü öğreneceğiz anlaşılan.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardes bu tarz sozlerle muslumanlar arasinda ihtilafi koruklemek dogru degil. Bir sozle dahi olsa fitneye odun tasimamak gerekir. En ufak bir ayrilik ve elestiride bizi biz yapan ortak degerlerimizi silip atamayiz.
Murcie iman varsa amelin kotu olmasi insana zarar vermez diyen hir gruptur. Lutfen en ufak ayriliklarda birbirimizi yaftalamayi birakip fitneye karsi duralim. Zaten muslumanlar arasinda yeterince kardes kani dokuldu. Insanlarin akidesini hemen tartismaya koymak cihad bolgelerindeki en buyuk tehlike degil mi. Bnce isid olayindan dersler cikarmamiz lazim. Abdullah azzam gibi yapici birlestirici onderlere ihtiyacimiz var

bu ufak bir ayrılık yada basit bir mesele değil uzun bir süreçte olan olaylar.fakat herşeye rağmen müslüman bir grup olan ahraruş şam'dakiler kardeşimdir.Kan dökülmesi yada ayrılıkların körüklenmesi anlamında demedim.Akideyi hemen tartışmak gibi bir durum söz konusu değil.Uzun zamandır meseleyi takip etmekteyim.Gözlemlerimi söylüyorum.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zaten ahrar yazarken kendi kendimi zorlamistim.
sui zan

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zaten ahrar yazarken kendi kendimi zorlamistim.
sui zan

umarım onlarda doğru olanı görürler ve doğru çizgiye dönerler.ahraruş şamın dediği şey yani selefilikten tevbe ediyorum demek ne demek?bu çok ciddi bir durum.Demek ki siz sapık bir yoldasınız demeye getiriyor.Bu yanlış.Bunu söylüyorum.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahrar hakkinda bu sekilde bu zamanda konusmayi dogru bulmuyorum.Bildigim kadariyla suan nusrayla beraber calismalariyla esada karsi mucadele veriyor...Ve belki nusraya en cok yakin ve calisma yapan grup.

Asil kaideleri belli olmadan konusmakta hem vebal hemde malayani goruyorum...

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim bütün mücadeleye(el kaide'ye de) don kişot savaşı diyor bu daha büyük bir vebal.Ama kimse bunu görmüyor.üstelik ben yardım edilmesin de demedim.Ama bu kadar eleştiri de yaparım yani.

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nusret Cephesi CAN'dır.
Haricilerin amelleri nerde nusret cephesinin amelleri nerde. Allah bu adamları ıslah etsin

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahrarın 'selefi-cihadi' sözlerine don kişot vari demesinde bir sakınca görmüyorum. El kaide dahi 'selefi-cihadi' söylemine ve hizipçiliğine karşı çıkıyor. Bunu azzam amrikinin şeyh usameye mektubunda görebilirsiniz. Biri kendisine selefi-cihadi diyorsa zaten halktan uzaklaşır. Taliban 'selefi-cihadi' değil mesela...

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cihad forumlari ise Muslumanlarin coguna itici gelmektedir veya onlara kapalidir. Bu forumlardaki katilimcilarin sert soylemleri ve bagnazliklari El Kaide’nin imajini carpitmaktadir. Forumlar ayrica Selefilere fazla meyillidir, herhangi bir selefiye de degil, Muslumanlar icindeki kucuk bir akimin icindeki kucuk bir akim olan cihadci selefilere yonelik pozitif onyargi vardir. Cihadci Selefilerse trendlerin icinde sadece kucuk bir trenddir.(http://www.islahhaber.net/el-kaide-...-ocak-2011-tarihli-tavsiye-mektubu-40440.html)

Selefi cihadi olmak farz değildir. Hanefi/şafii vs olmak menhec bozukluğu değildir.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cihad forumlari ise Muslumanlarin coguna itici gelmektedir veya onlara kapalidir. Bu forumlardaki katilimcilarin sert soylemleri ve bagnazliklari El Kaide’nin imajini carpitmaktadir. Forumlar ayrica Selefilere fazla meyillidir, herhangi bir selefiye de degil, Muslumanlar icindeki kucuk bir akimin icindeki kucuk bir akim olan cihadci selefilere yonelik pozitif onyargi vardir. Cihadci Selefilerse trendlerin icinde sadece kucuk bir trenddir.(http://www.islahhaber.net/el-kaide-...-ocak-2011-tarihli-tavsiye-mektubu-40440.html)

Selefi cihadi olmak farz değildir. Hanefi/şafii vs olmak menhec bozukluğu değildir.

selefi olmamaya menhec bozukluğu demedim.Benim dediğim şu; selefi menhecdeki cihad akımına sapıklık diyor ahrar, yani don kişotluk diyor.Menhec bozukluğu işte bu.Yoksa hanefi-şafii meselesi değil bu.Demek ki usame bin laden'in bütün mücadelesi hepsi bunlara göre don kişotluk bu kabul edilemez.Mutedil olacağım diye bu kadarda gevşenmez.

Üst Ana Sayfa Alt