Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Caferi, Şii Ve Rafizilerin Inanç Esaslari

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Subhanallşah . Bacım sana son bir şey söyleyeceğim gerisi zaten biz ne desekte kalpleri çeviren hidayet veren Allah subhanu Teala . Zaten burda yüzlerce nass delil okuyorsun , hepsini geçtim . Son cümlem : hadisler iyiliği emreder hiç bir sahih hadis islam şeriatı dışında değildir , yarın ahirette rabbinin karşısına çıkınca diyelim ki hadislere inandın ama gerçekten şüphelendiğin gibi uydurmaymış !! Allah Teala sana ne der sence neden bunlara inandın mı der ? Çünkü bunlarda haram yada kötülük yoktur. Yani kaybedeceğin bir şey olmaz inanmanı geçtim sünnete uyduğun için otomatik olarak iyi şeyler yapmış olacağından zaten rsbbim Ecrini verecektir . Var mı burda anlamadığın yada ahirette Allah subhanu Teala'ya karşı mahcup olacağın bir durum ? YOK Peki bacım ya inkar ettiğin hadis ve sünnet gerçekse ??? Bu Nasıl bir cesarettir pes

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Hala bi cevap alamadım.
Başka birisi olsa, görüşünü öğrenmek için bu kadar sabırsızlanmazdım. Ben sadece IP numaranızın, neden sitemizde daha önceden (başta nitelikli yalan ve hadis inkarcılığı sebebiyle) banlanmış birden fazla üyeyle aynı çıktığını merak ediyorum yenibahar ?

Hadis inkarcığı neyse, ilmi bir konudur ve doğru yol bulunsun diye konuşulur tartışılır. Ama ben en çok yalandan nefret ederim. Bu yüzden vaktimizi almadan, bu sorularıma bir cevap vermenizi bekliyorum. Bir cevap verecek misiniz? Yoksa sessizliğinizi kabul olarak yorumlayıp, önceki nicklerinize uyguladığımızı peşinen uygulayayım mı?

:) dedektif

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Yani ahi, şöyle söyleyeyim, vakit değerlidir, boşa harcamamak gerekir.. Bu yüzden vakit kaybettiren şeyleri sevmiyorum.

Şimdi her iki taraf da, gerçekler ortaya çıktığı için vakit kazandı; artık açık açık konuşulabilir herşey.

yenibahar Çevrimdışı

yenibahar

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Eğer Gerçekten Kur'an Muhatabıysan .....

Tartışırken Haddi Aşmayın , Centilmenliği , EDEP erkanı efendiliği görgülü olmayı elden bırakmayın , AYIP ARAŞTIRMAYIN , Muhatabın KİŞİLİĞİ Ile OYNAMAYIN , işi ŞAHSİYETE Dökmeyin ...

Fakat ;
Kişiliğinizle Oynanır , ŞAHSİYETİNİZE Saldırı OLURSA da , susmayın İThamları hiç de ALTTA KALMAYARAK Cevaplandırın ....

Eğer Karşılık Verecek Olursanız , ayniyle Karşılık Verin ...eğer SÖZÜN BİR MANASI kalmamışsa , Ya Sabır deyip geçin ....

Şu an , dışardayım ve cepten giriyorum , en uygun zaman da , tane tane , anlayabileceğinizi umduğum seviyede , sorularınıza cevap yazacağım InsaAllah ...

Aslın da İMKAN Olsada , bana bu yorumları yazanlarla , Bir yerde sohbet ortamın da BULUŞSAK ...

Sizlerle KARŞILIKLI CANLI GÖRÜŞÜP KONUŞSAK , benim için daha KOLAY Olurdu ....

Kur'an'ın günümüze kadar doğru geldiğine dair delilin nedir?

Hicr 9 / Kuran Allah'ın koruması altında ...

Diğer Konu ise/ Dinin temel konuların da ( HELAL HARAM gibi )Içtihat yapılamaz ,
Mesela ;
Zina , İçki , Faiz haram değildir dersen Dinden çıkarsın ...
Fakat ;
Zamanların değişmesiyle HÜKÜMLERIN Değişmesi KAİDESİ vardır ..
Kimse KURANIN bir Ayetini SILELIM demiyor ,, İçtihat kapıları AÇIKTIR ...Cezanın işlendiğinin KANITLANMASI Tarihsel SUÇ Evrenseldir ...
Hadislere gelince ;

HADISLERDE Keyfi olarak , bir çok şey YASAKLANMIŞ , Riayet edilmesi gereken bir çok şey SERBEST Bırakılmıştır ...Toplumlar fıkh için de BOĞULMUŞTUR ...

Helâle Haram demek KÜFÜR iken ;

Nasıl oluyor da ? MEZHEPLER de Deniz mahsulleriyle ilgili HARAMLAR ve helâller Konuluyor ??

Ne oldu Size de , Allah'ın size RıZık olarak İndirdiği şeylerden Bir HARAM bir de HELAL Yaptınız ? Allah mı Size İZİN VERDİ ? ( enam 140 )

YOKSA Sİz Allah'a Dİnini mi ÖĞRETIYORSUNUZ ???

Bir Mezhebin FARZ kabul ettiğine , başka bir mezhep SÜNNET demektedir ...farzı inkar eden dinden çıkmaZ mı ???

İçtihat yolu açık olduğu halde neden Büyük FIkıh Alimleri Mezhepleri takip etmiştir ??? ....Bu örnekleri sayfalar dolusu çoğaltmak mümkün ...

Namaz oruç Hac Bunları , HADISLER OLMADAN nasıl anlayacağız ??? Diyeceksiniz.... Artık günümüze kadar KABUL görmüş bir ŞEKLI VAR .. Artık ...

Sizin ( hadis alimleriniz ) Şeyhülislamlar , Ulemalar , imamlar, liderler , veliler , gavslar , Kutuplar ,Hepsi Ata'lar dini ...Hepsi YORUM EKOLLERİDİR , onlar da YORUM YAPMIŞ , biz de YORUM Yapıyoruz ....

Bir Müslüman için ASLA KÖRÜ KÖRÜNE ITAAT ŞAHŞA değil , Allah'a yapılır .....Müşrikler Tam Olarak. Allah' güvenmezler.....

Din Adamlarına KULLUK ETMEYİN ......Rabb'in Ile Beraber , Başka İLAHLAR Edinmeyin .

Onlara Allah'ın İndirdiğine UYUN , denildiğin de ; HAYIR Biz ATALARIMIza UYARIZ derler.

Allah'tan başka TAPTIKLARINIZdan UZAĞIZ ....O size Kendisinden Başkasına TAPMAMANIZI EMRETTİ .

Onlar , Bir Ümmetti gelip GEÇTİ ...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cundullah el-Kürdî Çevrimdışı

Cundullah el-Kürdî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Huzura Doğru Çevrimdışı

Huzura Doğru

''Hiç''likte profesyonel hizmetçi
İslam-TR Üyesi
Bence onunla bu üslupla konuşmamalısınız.

Huzura Doğru Çevrimdışı

Huzura Doğru

''Hiç''likte profesyonel hizmetçi
İslam-TR Üyesi
Yenibahar bektaşi usulu ayet yorumlarsak bir ayetin bir parçasını alıp diğerini bırakırsak sonuca varamayız....Ayetlere bir bütün olarak bakmak lazım...

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bence onunla bu üslupla konuşmamalısınız.
Yazdıklarımda iftira yalan fitne küfür gibi kötü şeylerin olduğunu düşünmüyorum, müslüman akıllı olmalı kendini geliştirmeli korumalı ve Allahtan hakkıyla korkmalıdır , arkadaşa sorun bakalım , Allah'ın Peygamber'e uyun kelamını hayatında neye göre tatbik ediyormuş !!! Hristiyana müşrike kafire inmiş olan ayetleri müslümanlara delil olarak getiriyor hemde bir Müslüman !! Bu akıl tutulmasıdır , bu sitede veyahut başka kaynaklarda binlerce delil ve hüccet olmasına rağmen !!

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Akşama (inşeAllah ) konu incelenmek üzere şimdilik kilitlenmiştir

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Konu incelendi, açıldı ve konu başlığıyla alâkasız olan Hadis, mezheb inkarı" sebebiyle bu başlık altında kimsenin yazmamasını istiyorum. Bu konu şia üzerine olduğundan dışarı çıkılmasın.

Hadis , Mezheb inkarcısı Yenibahar isimli üyemiz;
Yukarıda yazmış olduğu şeytanın gönlüne düşürdüğü vesveslerin cevabını almak veya Mutezili akidenle Ehl-i sunnet akidesinin hatalarını bize göstermek için işte sana fırsat.
"Kur'an ve Sünnetten Delillerle Soru - Cevab Bölümü"ne madde madde ayrı başlıklar altında soru konuları olarak, ister/veya Doğru Bildiğimiz Yanlış Kavramlar başlığı altındaki "Mutezile, Mealci ve Hadis İnkarcıları" başlığı altında kendi reddiyeni delilleriyle açmanı bekliyoruz.
Ayrıca açacağın konunun altına hadisler ve mezheblere uymadan sadece Kur'an-ı Kerime uyarak kıldığın 2 rekat namazı anlatın. İster video olarak, ister kitab olarak detaylı şekilde bize sunun, bakalım ne derece samimiymişsin!

yenibahar Çevrimdışı

yenibahar

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Konu incelendi, açıldı ve konu başlığıyla alâkasız olan Hadis, mezheb inkarı" sebebiyle bu başlık altında kimsenin yazmamasını istiyorum. Bu konu şia üzerine olduğundan dışarı çıkılmasın.

Hadis , Mezheb inkarcısı Yenibahar isimli üyemiz;
Yukarıda yazmış olduğu şeytanın gönlüne düşürdüğü vesveslerin cevabını almak veya Mutezili akidenle Ehl-i sunnet akidesinin hatalarını bize göstermek için işte sana fırsat.
"
Kur'an ve Sünnetten Delillerle Soru - Cevab Bölümü"ne madde madde ayrı başlıklar altında soru konuları olarak, ister/veya Doğru Bildiğimiz Yanlış Kavramlar başlığı altındaki "Mutezile, Mealci ve Hadis İnkarcıları" başlığı altında kendi reddiyeni delilleriyle açmanı bekliyoruz.
Ayrıca açacağın konunun altına hadisler ve mezheblere uymadan sadece Kur'an-ı Kerime uyarak kıldığın 2 rekat namazı anlatın. İster video olarak, ister kitab olarak detaylı şekilde bize sunun, bakalım ne derece samimiymişsin!

MUTEZILE değilim , sevgili Abdulmuiz Fida abi .... Ben sadece Rabb'ime dua ediyorum , ve Ona hiç kimseyi ORTAK KOŞMUYORUM .

Konuyla ilgili bir Video çekmeyi düşünüyorum İnşaAllah . .. Uygun bir başlık altın da yayınlarsınız .../ Bir sonuca Varamayacağız Ama .) ......GErçek şu ki Rabb'in , tartışıp durdukları konularda SON NOKTAYI Kıyamet Gününde koyacaktır ....nahl124

Son düzenleme:
Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
MUTEZILE değilim , sevgili Abdulmuiz Fida abi .... Ben sadece Rabb'ime dua ediyorum , ve Ona hiç kimseyi ORTAK KOŞMUYORUM .

Konuyla ilgili bir Video çekmeyi düşünüyorum İnşaAllah . .. Uygun bir başlık altın da yayınlarsınız .../ Bir sonuca Varamayacağız Ama .) ......GErçek şu ki Rabb'in , tartışıp durdukları konularda SON NOKTAYI Kıyamet Gününde koyacaktır ....nahl124
Cumartesi; ancak o gün üzerinde ihtilafa düşenlere farz kılındı. Şüphesiz Rabbin; onların ihtilaf edegeldikleri şeyler hakkında kıyamet günü aralarında hükmünü verecektir. (Nahl/124)

Madem Kur'ana çok bağlısın, öyleyse ayetleri eğip bükme.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Kardeşler konu başlığına bi bakın, lütfen sadece başlıkla alakalı yorumları olanlar yazsın bu konuya.

yenibahar sana söylenilen bölümlerden birinde yeni bir konu aç, burdan cevap yazma.

Not: Bu mesajım bu hadis konusunda bu konudaki son mesaj olsun, ikinci bi yorum yapanın mesajlarını sileceğimizi şimdiden bildiririm. Bu son uyarıdır.