Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Bu Yaşadığım Vesvese mi?

C Çevrimdışı

ceyhun_namazəliyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam bir sorum olacak cevab verirseniz sevinirim.

Ben dua ederken veya salavat (türkçe sanırım salat bilmiyorum) ederken her zaman takılıyorum. Mesala Elhamdulillah diyirorum sonra birden detaylara takılıyorum acaba illah söyleye bildimmi ve ya (özürdilerim) bir az oram kıpırdanınca acaba bu hakaretmi diye düşünüyorum ve kaç dakka dua yapıyorum. Yemekten sonra bile dua ederken dakikalar sürüyor.

Birde istemsizce bir şey oluyor ben çocukken Allah'ı bana başka cür anlatmıştılar bende cahilken Allah'ı öyle hatırlıyordum. Artık tövbe ettim ve marifatullahı öğrenmeğe çalışıyorum amma istemsizce geliyor ve bende korkub tövbe edip sık sık kelime i şehadet söylüyorum ve duamı yenide söylüyorum. Dakikalarca. Acaba bu aklıma gelen cisimden ve küfürlerden sorumlumuyum sık sık tövbe ediyorum bu vesvese mi yoksa küfürmü ve ne yapmam lazım geceleri dualarım okadar uzun oluyor ki uyuyamıyorum. Şimdiden Allah razı olsun.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Ecmâin kardeşim;

Yaşadıkların şeytandan gelen vesveselerdir. Seni kuşku ve yılgınlığa düşürüb ibadetten uzaklaştırmak isteyen kâfir cinin fısıldaması, dürtüleridir. Bu tür durumlara maruz kaldığından zaman bunun şeytandan olduğunu hatırına getir ve kuşkuyu terk et. Duanda, ibadetlerinden tekrar tekrar başa dönmeyi bırak. Şeytan bir muddet sonra bu yönteminin işe yaramadığını görünce ya yöntemini değiştirecek, sebat etmen durumunda etkisi çok azalacaktır. Allah c.c. ayaklarını sabit kılsın.

Umm Hureyre Çevrimdışı

Umm Hureyre

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fida Hocam çok güzel anlatmis vesvese seytanin başvurduğu yaygın yöntemlerden birisi tekrar tekrar yaptırıp bıkkınlık vermeye çalışır ibadet ettirmemek için bende zamanında çok çektim en iyi çare takmamak, ve takmamakta ısrarcı olmak,ibadete inatla sarilmaktir

Üst Ana Sayfa Alt