Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Bu Durumumda Yaşamak mı, Yoksa Ölmek mi Hayırlıdır?

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm.

Abiler ben bazı travma ve bunalımlardan kurtulamıyorum. Sağlıklı ve mutlu insanları görünce bu durum şiddetli hale geliyor. Gülen insan gördüğümde günlerce gözümün önünde kahkaha atıyor, sanki bağıra bağıra gülüyormuş gibi sesi yankılanıyor kafamda. Sağlıklı insan görünce onun gibi olmayı hayal ediyorum, sanki o benmişim gibi kendimi onun yerine koyuyorum, hayalimde o insan benmişim gibi davranıyorum. Uyku dışında gözüm açık olduğu her an kendimle konuşuyorum. Sanki eşim çocuklarım varmış gibi bir hayal dünyası kurdum arada oraya geçiyorum oradan uykuya dalıyorum. İşten çıkınca kafayı önüme eğip eve gidip yatıyorum, bu şekilde olmazsa işkence gibi geçiyor. Psikoloğa gitsem negatif bir rapor verip işimden edebilir beni, bu yüzden uyku ilacıda temin edemiyorum. Evlilik yaşım geçiyor ve muhtemelen evlenemeyeceğimde, ilerde daha büyük günahlar işleyip çok günahkar biri olarak ölmektense intihar edip daha az günahkar olarak ölmeyi düşünüyorum. Bu durumda yaşayıp işkenceyi sürdümekte kendime zulüm ettiğim için günah olabilir diye düşünüyorum.

Yani deli yada gerizekalı değilim, bu durum çok farklı, içinden çıkamıyorum.

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
Aleykum selam kardeşim, öncelikle Allah yardımcın olsun, seni anlayabiliyorum. Rabbim seni bu durumdan bir an önce kurtarsın, şunu bilmelisinki seni bu durumdan kurtaracak tek merci Alemlerin Rabbi olan Allah swt.dır.. Eğer sen rabbine yönelir ondan istersen muhakkakki sana yardımcı olacak bu durumdan seni kurtaracaktır. Sana tavsiyem onun emrettiklerini yerine getirip, nehy ettiklerindende kaçman gerekiyor. Bak Kuran'ın indirildiği aydayız bol bol Kuran oku(en az 10 sayfa günde) ,sabah akşam zikirlerini aksatmadan ihlaslı bir şekilde yaparsan, Rabbim sana şifa verecektir.. eğer bu söylediklerimi yapmaya güç yetiremessen, rukye olmanı tavsiye ederim

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam kardeşim, öncelikle Allah yardımcın olsun, seni anlayabiliyorum. Rabbim seni bu durumdan bir an önce kurtarsın, şunu bilmelisinki seni bu durumdan kurtaracak tek merci Alemlerin Rabbi olan Allah swt.dır.. Eğer sen rabbine yönelir ondan istersen muhakkakki sana yardımcı olacak bu durumdan seni kurtaracaktır. Sana tavsiyem onun emrettiklerini yerine getirip, nehy ettiklerindende kaçman gerekiyor. Bak Kuran'ın indirildiği aydayız bol bol Kuran oku(en az 10 sayfa günde) ,sabah akşam zikirlerini aksatmadan ihlaslı bir şekilde yaparsan, Rabbim sana şifa verecektir.. eğer bu söylediklerimi yapmaya güç yetiremessen, rukye olmanı tavsiye ederim
Rukye cin çıkarma gibi bir şey galiba? O kadar cesaretim olsa intihar ederdim zaten.

Allah razı olsun ilginiz için.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm.

Abiler ben bazı travma ve bunalımlardan kurtulamıyorum. Sağlıklı ve mutlu insanları görünce bu durum şiddetli hale geliyor. Gülen insan gördüğümde günlerce gözümün önünde kahkaha atıyor, sanki bağıra bağıra gülüyormuş gibi sesi yankılanıyor kafamda. Sağlıklı insan görünce onun gibi olmayı hayal ediyorum, sanki o benmişim gibi kendimi onun yerine koyuyorum, hayalimde o insan benmişim gibi davranıyorum. Uyku dışında gözüm açık olduğu her an kendimle konuşuyorum. Sanki eşim çocuklarım varmış gibi bir hayal dünyası kurdum arada oraya geçiyorum oradan uykuya dalıyorum. İşten çıkınca kafayı önüme eğip eve gidip yatıyorum, bu şekilde olmazsa işkence gibi geçiyor. Psikoloğa gitsem negatif bir rapor verip işimden edebilir beni, bu yüzden uyku ilacıda temin edemiyorum. Evlilik yaşım geçiyor ve muhtemelen evlenemeyeceğimde, ilerde daha büyük günahlar işleyip çok günahkar biri olarak ölmektense intihar edip daha az günahkar olarak ölmeyi düşünüyorum. Bu durumda yaşayıp işkenceyi sürdümekte kendime zulüm ettiğim için günah olabilir diye düşünüyorum.

Aleykum selam seni net anliyorum akhi
Ruhun daraliyor bunaliyor sun ve kendini yanliz hissedip insanlardan uzaklasiyorsun aynisini 16 yasinda iken ben yasamistim eymen akhinin dedigi gibi kendini okutmanda yarar var
Ve sunu unutma seytan bos insanla asla ugrasmaz etrafindaki insanlarin aldatici mutlulugu seni yaniltmasin sen cabala ALLAH sende bir hayr biliyor ki yasatiyor.

İntihar gibi seyler cirkin ve ALLAH a isyan la ayni kategoridedir.

Sana guzel arkadaslar lazim ahlaki ve kendi guzel adamlar

Cunku muhabbet vesveseyi oldurur.
Bende cok cektim ve hala cekerim

Bir alimin sozu vardi dertlerin varsa gunahlarini azaltip hayra cevir.

Etrafinda bir yardim kurulusu varsa eger onlara katil icindeki cogu sikintiya iyi gelecektir.yardim ettigin insanlarin derdini gorunce kendi derdinden utanip seni hayra sevkedecektir.

Sanirim yanlizsin akhi yanliz kalinca bu tur seyler hep oluyor.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Yazmak bana düşmez belki ama intihar edecek olursanız bu sizin için bir kurtuluş olmaz aksine daha büyük bir felaketin başlangıcı olur. Kör topal da olsa bu dünya geçiyor fakat diğer alemi siz de çok iyi biliyorsunuz.
Bildiğim kadarıyla tevhidin farkındasınız ve inanın bu size verilmiş en büyük hediyedir. Hayatınızı bilmiyorum ve belki de mutsuz olacağınız çok durum vardır fakat geçmiş ümmetleri hatırlayın, peygamberleri hatırlayın hiçbirimiz onlar gibi bela ve musibetlere maruz kalmamışızdır Allahu alem.
Kalbler Allahın elindedir ve başımıza gelen her iyi şey Allah'tan her kötü şey de bizim kendimizden kaynaklanır bizler kendimizi değiştirmeye çalışmalıyız Allah bizi değiştirsin.. Hissettiğimiz mutluluk da hüzün de Allahın izniyledir bu yüzden duayı elden bırakmamalısınız. Ve muhammed abi ye katılıyorum rukye olmanız iyi olabilir. Ve bu kötü birşey değil Allahu alem eğer bunu yapmazsanız daha büyük bir sıkıntı olabilir.
Duayı ve ibadeti elden bırakmamalısınız en önemlisi. Allah dertlerinizi ve hastalıklarınızı gidersin.

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam seni net anliyorum akhi
Ruhun daraliyor bunaliyor sun ve kendini yanliz hissedip insanlardan uzaklasiyorsun aynisini 16 yasinda iken ben yasamistim eymen akhinin dedigi gibi kendini okutmanda yarar var
Ve sunu unutma seytan bos insanla asla ugrasmaz etrafindaki insanlarin aldatici mutlulugu seni yaniltmasin sen cabala ALLAH sende bir hayr biliyor ki yasatiyor.

İntihar gibi seyler cirkin ve ALLAH a isyan la ayni kategoridedir.

Sana guzel arkadaslar lazim ahlaki ve kendi guzel adamlar

Cunku muhabbet vesveseyi oldurur.
Bende cok cektim ve hala cekerim

Bir alimin sozu vardi dertlerin varsa gunahlarini azaltip hayra cevir.

Etrafinda bir yardim kurulusu varsa eger onlara katil icindeki cogu sikintiya iyi gelecektir.yardim ettigin insanlarin derdini gorunce kendi derdinden utanip seni hayra sevkedecektir.

Sanirim yanlizsin akhi yanliz kalinca bu tur seyler hep oluyor.

Allah razı olsun, iyi insanlar bulup muhabbetle biraz açılmayı deneyeceğim.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun, iyi insanlar bulup muhabbetle biraz açılmayı deneyeceğim.
Bu isler boyle akhi misal alimi zindana atarsan ilmiyle muhabbet eder.

Ciktiginda ise ilmi quvvetli bir sekilde yola devam eder

Bizler avamiz akhi yani once ALLAH a sonra birbirimize ihtiyacimiz var cunku sen benim cennet anahtarlarimdan birisin.

Rasulallah cemaatin onemini bosuna bize bildirmiyor birlikte huzur vardir
Dusersin kalkmasi kolay olur kisaca bize herdaim ALLAH i hatirlatip hayra sevkedecek kisilerle bir olmak lazimdir.

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu isler boyle akhi misal alimi zindana atarsan ilmiyle muhabbet eder.

Ciktiginda ise ilmi quvvetli bir sekilde yola devam eder

Bizler avamiz akhi yani once ALLAH a sonra birbirimize ihtiyacimiz var cunku sen benim cennet anahtarlarimdan birisin.

Rasulallah cemaatin onemini bosuna bize bildirmiyor birlikte huzur vardir
Dusersin kalkmasi kolay olur kisaca bize herdaim ALLAH i hatirlatip hayra sevkedecek kisilerle bir olmak lazimdir.

Allah'ta senin yüzünü güldürsün :) Allah razı olsun.

Fada Çevrimdışı

Fada

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hayır
ön lisans
zayıf
konuda bahsettiğim travmalar
3-4 yıldır
nenemle kalıyorum ailem dağınık
tesekkur ederim
ilimde zayiflik, imandaki en ufak bir catirti ibadetleri etkiler. ibadetimizdeki ve zikirlerimizdeki bozulmalar kalbimizde bir hastalik olusmasina yol aciyor. sonrasinda uzaklastikca bir kuyuya cekiliyoruz, yalnizlasiyoruz, ruhsal sorunlarimiz gelisiyor ve hatta kisilik bozukluguna kadar ilerliyor.

bir insanin imani yoksa eger, olumun karsisinda birakin mutlu olabilmeyi yasayamaz. ben buna inaniyorum. oyalanabildigi kadar oyalanir ve dunyadaki malindan once kendini tuketir.

size her seye bastan baslamanizi tavsiye edebilirim. bu firsati size Rabbiniz veriyor, ki hala nefes aliyorsunuz. bir cikis yolu ariyorsunuz.

bu durumunuzu bir dogum sancisi olarak nitelendirin. yasantinizi sizden iyi Allah biliyor. bir baskasi ise asla bilmeyecek. bu Allah'in rahmeti ve ilmi ile basbasa kalmaniz gerekiyor demek.

Allah yolunda arkadaslar edinin, Allah yolunda salih amellerin pesinde olun, hayirda yarisin, yoksulun ve yetimin yaninda olun.
eger siz Allah icin bu dunyada bir seyleri duzeltirseniz, Allah da sizi duzeltecek.
unutmayalim ki Allah'in bizim duzeltmemize asla ihtiyaci yoktur. dilerse bizleri yok eder, yerimize daha hayirlilari yaratir. bu duzeltmeye, af dileyebilmek icin bizim ihtiyacimiz var.

haksiz yere bir mumini oldurmek, butun insanlari oldurmek gibidir. buna intihar da dahildir. dunya hayati degersiz bir seydir, aldanmayalim insaAllah.

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tesekkur ederim
ilimde zayiflik, imandaki en ufak bir catirti ibadetleri etkiler. ibadetimizdeki ve zikirlerimizdeki bozulmalar kalbimizde bir hastalik olusmasina yol aciyor. sonrasinda uzaklastikca bir kuyuya cekiliyoruz, yalnizlasiyoruz, ruhsal sorunlarimiz gelisiyor ve hatta kisilik bozukluguna kadar ilerliyor.

bir insanin imani yoksa eger, olumun karsisinda birakin mutlu olabilmeyi yasayamaz. ben buna inaniyorum. oyalanabildigi kadar oyalanir ve dunyadaki malindan once kendini tuketir.

size her seye bastan baslamanizi tavsiye edebilirim. bu firsati size Rabbiniz veriyor, ki hala nefes aliyorsunuz. bir cikis yolu ariyorsunuz.

bu durumunuzu bir dogum sancisi olarak nitelendirin. yasantinizi sizden iyi Allah biliyor. bir baskasi ise asla bilmeyecek. bu Allah'in rahmeti ve ilmi ile basbasa kalmaniz gerekiyor demek.

Allah yolunda arkadaslar edinin, Allah yolunda salih amellerin pesinde olun, hayirda yarisin, yoksulun ve yetimin yaninda olun.
eger siz Allah icin bu dunyada bir seyleri duzeltirseniz, Allah da sizi duzeltecek.
unutmayalim ki Allah'in bizim duzeltmemize asla ihtiyaci yoktur. dilerse bizleri yok eder, yerimize daha hayirlilari yaratir. bu duzeltmeye, af dileyebilmek icin bizim ihtiyacimiz var.

haksiz yere bir mumini oldurmek, butun insanlari oldurmek gibidir. buna intihar da dahildir. dunya hayati degersiz bir seydir, aldanmayalim insaAllah.
Allah razı olsun, değerli yorumlarınızı göze alacağım.

Mert Gezici Çevrimdışı

Mert Gezici

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve rahmetullah kardeşim. Size öncelikle sıkıntınızın kaynağının cinlerden kaynaklanıp kaynaklanmadığını tespit edebilmemiz için güvenilir birine kendinizi okutturmanızı öneririm. Bunların dışında, eğer ki bu hayatta tutamadığınız bir olgu yoksa ve bir aidiyet peşindeyseniz size iki şey önerebilirim: Allah yolunda cihad etmek veya kendinizi Allah yolunda infak eden kurumlara adamanız. Allah yolunda cihad sonucunda alacağınız ecre, bütün gün boyunca kıyamda dursanız da erişemezseniz. Ve O'nun yolunda, O'nun kelimesini yüceltmek uğrunda şehid olurken akıtacağınız ilk kan ile günahlarınız bağışlanır. Dünyada evlenemediniz mi? Rabbimiz sizi 'yakut gibi' diye tanımladığı hurileriyle evlendirir. Siz kendinizi O'na adayın ve O'na tevekkül edin. O sizi yoluna eriştirecektir.

ebu omer el-talasi Çevrimdışı

ebu omer el-talasi

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm.

Kardeşim kendindeki değişimi farketmisindir ve bu durum hızlı bir şekilde olmuştur ne zamandır bu durumdasin veya en son kendini normal hissettigin zaman ne kadar önceydi

A Çevrimdışı

anti-bid'ah

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş öncelikle Allah azze ve celle yardımcın olsun. Seni bu zor durumdan en yakın zamanda çıkarsın inşaAllah.

Müslüman bir kardeşin olarak nasihatim bol bol Kur'an okumandır. Sürekli oku. Emin ol ki faydasını göreceksindir.
Çevrende ehl-i tevhid insanlar var ise araştır, buluş, konuş. Çevre yapman, toplumla beraber olman çok çok yararlı olacaktır.
İş sonrası için kendine bir program yap. Şu saatte bunu yapacağım, bu saatte bunu vb. gibi. Ve buna uymaya çalış. Bu senin boş vaktinin olmamasını sağlayacak ve seni disipline edecektir.
Spor yapman da senin için yararlıdır. Hergün 30 dk. koşu, yürüyüş vb. iyi gelebilir.
İnternette davetçilerin bu tip problemler ile ilgili videoları var. Bunları izlemeni tavsiye ederim.

İntihar olayını kafandan çıkar. Bu mevzu aklına geldiğinde ebedi dünyanı mahvetme durumunu düşün.
Acizane benim diyeceklerim bunlar. Allah seni muhafaza etsin.

O Çevrimdışı

Ozmo

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah yardımcınız olsun kardeşim.zor durum seni anlıyorum. Nefse ağır geliyor ama yapacak bişey yok.öbür tarafta evleniriz evlenemezsekte ne yapak yapacak bişey yok.isyan etmek istemiyorum.ama bu sehvani duygular hayatı altüst ediyor.para olsa zaten evlenmenin bişeyi yok ama yok işte para put olmuş.hurilerı vaadi ediyor Allah boşver bu dünyanın isteklerini diyecem ama nefs işte yapacak bişey yok.Allah affetsin.

Ayrica aynı vesveseler bana da geliyor evlenemeden ölürsen diye şeytan zinaya düşürmek istiyor ama inandık biz kardesim hurileri haber vermemiş boşa Allahü teala.sabret onlar daha güzeldir. Ama bu seferde şeytan diyor müslüman karın olsa o hurilerden daha güzel olacak ahirette vesaire.ama belki evlenmemiş müslüman kadın vardır onla evlenirim cennette deyip susturuyorum şeytanı :D ))

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yazdıklarınızda kendimi gördüm. Demek ki şeytan herkese benzer vesveseler veriyor.

Üst Ana Sayfa Alt