Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Böyle Olur Darbeci Bir Diktatörün Tavafı (foto)

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Böyle Olur Darbeci Bir Diktatörün Tavafı (FOTO)
51920.jpg

Mısır cuntasının şefi Abdelfettah Sisi, Suudi ziyaretinde dün umre yaptı. Sisi’yi tavaf sırasında adeta bir ordu korudu.
HAKSÖZ-HABER

Hiç böyle bir tavaf gördünüz mü? Yok, Kâbe'de darbe olmadı tabi ama bir darbeci; Mısır firavunu Sisi, Kâbe’yi etrafında yüzlerce polis ve yüzlerce askerin oluşturduğu etten duvar ardında böyle tavaf etti.

Mısır’da yaptığı darbeye destek veren Suudi Arabistan’ın kralına yaptığı ziyaret esnasında Sisi, umre yaptı. Suudi Kralı Abdullah, umre yapan darbeci Sisi’ye jest yapmaktan da geri durmadı ve Kâbe’nin kapısını özel olarak Sisi için açtı.

Önceki günkü toplantıda ise Kral Abdullah, Sisi’ye altın bir kolye hediye etmişti.

Sisi, Adeviyye katliamının yıldönümünde ellerindeki kanı bu umre ile temizleyebileceğini sanmış olmalı. Öte yandan kan dökmenin yasaklandığı haram beldede dahi adeta bir ordu tarafından korunan Sisi’nin Müslüman halklara olan güveninin oranı da gözler önüne serilmiş oldu. Katil Sisi ve onun hamisi Suudi Kralı Abdullah bir değil, bin umre ya da hac paklayabilir mi?

sisi-kabe-mekke-hacc.jpg

sisi-kabe-mekke-hacc02.jpg

sisi-kabe-mekke-hacc03.jpg

sisi-kabe-mekke-hacc05.jpg

sisi-kabe-mekke-hacc06.jpg

sisi-kral-abdullah.jpg

H Çevrimdışı

Habbab89

Üye
İslam-TR Üyesi
Son resimdeki yanda duran 2 kişinin suratına dikkat edermisiniz.

Sanki

1cisi "vaaaay, o ne öyleee. Ne güzel 1 şey" diyor.

2cisi "İşte şimdi tam zamanı. Üzerine zıplayıp boynundan kapıp kaçıçam" diyor

:ssrtcbya:

W Çevrimdışı

wert

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kabe imamlarının arkasında namaz kılmak caiz değil Allahu alem.

E Çevrimdışı

ebu muvahhid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Evet degil cunku onlar kafir kirala tabi olduklari icin ola bilirmi daha dun kabe inamlarindan biru israili kinamayin diye fetva vermedimi akli olan musluman zaten kilmaz

Pis kafirler allah onlari helak etsin insallah

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kabe imamlarının arkasında namaz kılmak caiz değil Allahu alem.
peki milyonlarca insan kabeye gidiyor.yıla vurursak 100 milyonlarca insanın kıldığı namaz boşamı gitti?bu konudaki dayanağınız nedir?

Evet degil cunku onlar kafir kirala tabi olduklari icin ola bilirmi daha dun kabe inamlarindan biru israili kinamayin diye fetva vermedimi akli olan musluman zaten kilmaz

Pis kafirler allah onlari helak etsin insallah
kabe imamı değildi?Daha büyük bir mevkisi vardı..

E Çevrimdışı

ebu muvahhid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Arkadasim bu imamlar kirala tabilermi evet kiral kafirmi evet yahudi yandasi mi evet bu imamlar buna riza hosyeriyormu evet kisa ve net delil istiyorsa site admiri abi birazdan siralar

O bu konuda daha bilgili

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadasim bu imamlar kirala tabilermi evet kiral kafirmi evet yahudi yandasi mi evet bu imamlar buna riza hosyeriyormu evet kisa ve net delil istiyorsa site admiri abi birazdan siralar

O bu konuda daha bilgili
Neden site admini değilde,siz sıralamıyorsunuz kardeşim.Halbuki ben iddia sahibinden bunu istedim.Biri size iddialarınızın dayanağını sorursa dur başka biri gelecek o cevab verecekmi diyeceksiniz?Neden cevabını ilmi veremediğiniz konuda kesin hüküm veriyorsunuz?Halbuki alimler bile fetva vermekte aceleci değildiler ve seçici yani konuya vakıf olunca fetva verirlerdi(mesela imam malik)bilmedikleri konuda ise fetva vermez ve sonra gel araştırayım,sonra cevab vereyim derlerdi,hatta birisi uzun bir yoldan gelip soru soru sorunca imam ben bilmiyorum deyince*senin için herşeyi bilir demişlerdi*deyince*imam *gördüğün gibi bu meseleyi bilmiyorum,ancak bildiğim mesele özerinde konuşurum demişti..
Sadece bu ince noktanın farkına varmanız için bu şekilde soru sormuştum.
selametle

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gökten bir tas mi
Hala ebabilleri bekleyenler var galiba
Kardeşim bir mümin olarak tas atmak senin görevin ..
Kimse ebabilleri beklemiyor.sadece an itibariyle içimden geçenleri yazdım.
Bir müslüman olarak o taşı benim atmam gerektiğini biliyorum.o taşı atma durumunda olsaydım değil taş kurşun atardım.
Kimse ebabilleri beklemiyor.zira ebabillerimiz suan kufre azap indirmeye devam ediyor rabbimn yardımıyla.

Yaptığı ilk yorum bana laf atmak...subhanAllah
Bu birileriyle tartışma psikolojisini at üzerinden.

E Çevrimdışı

ebu muvahhid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bak arkadasim siralamami istedin seyi soyleyeyim kiral musluman olak gormuyorum gormdigim icin kiralin bur suru sirki var ve kiral allahin hukmuyle huk metmiyor tagutlari hahamlari seviyor degilmi bunuda kabedeki imamlar biliyor ve buna riza gosteriyor tevhit ehlide degil buyuzden bukadari bana yetiyor sma sanayetmiyorsa siteyi biraz karistir ogrenirsin ama sen buna inanmiyorsan sen bilirsin

Site amiri derkemn benden daha bilgili oldugu icin dedim

Ama srn tartisma istiyorsan inan hic vaktim yok

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tamam kapatın bu konuyu.daha da yorum yapmayın kimsenin kalbi kırılmasın :D

site yönetimi kusuruma bakmasın ;-)