Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Boykot Dışı Alınabilir Ürünler

elfida17 Çevrimdışı

elfida17

Üye
İslam-TR Üyesi
BOYKOT DIŞI ALINABİLİR ÜRÜNLER

GIDA ÜRÜNLERİ
Kenton (Tibet grubu), , Karsa, Saray grubu ,Şölen ,
Meysu, Aroma meyva suyu ve ürünleri,
Su:Korusu,, Fatsu,
Yağ:Vakıf zeytin ve zeytin yağ ürünleri(Başbakanlığa bağlı), Biryağ, Bizim yağ, , Oruçoğlu, Yonca yağ, Orkide yağ, Kristal
Bakliyat: Komas(kombassanın), Damla,Yazar, Ürgenler, Anadolu,
Başağaç,
Gül kahve, Mehmet Efendi Kahveleri,
Sakız çeşitleri: Baycan-Kervan-Keloğlan, Ice fresh kutu sakız
Süt ürünleri: Akbel peynir-süt, Torunoğlu peynir, Üçel peynir, Yörükoğlu peynir-süt –ayran, Aynes, Kaanlar peynir (Aknaz), Yörsan süt ürünleri
Sucuk: Aytaç et ürünleri
Çay: Lipton dışındaki çaylar

TEMİZLİK VE KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNLERİ
Deterjan-sabun-şampuan: Tes ürünleri (test matik), Nilco-Nily Temizlik Ürünleri (Saruhan Temizlik Ltd.şti.), Fay Temizlik ürünleri, Ozon Çamaşır suyu-tuz ruhu ve temizlik grubu, Hes Temizlik Ürünleri, Dalan Sabun ve Temizlik Ürünleri, İpek Şampuan ve Sabun, Hayat Kimya Ürünleri(Bingo Matik, Bingo Soft, Bingo Yersil, Bingo… Molfix, Molped), Mio matik (Büyük Mıhçı şirketler grubu-Kayseri), Nazar arap sabunu,
Peçete-ıslak havlu:Teno Peçete ve Tuvalet Kağıdı,Kağıt Havlu, Papia ürünleri, Molfix ıslak Havlu, Miray ıslak havlu, Acord ıslak havlu, Acord oluklu bulaşık süngeri(Acord ürünleri) Pelin ıslak havlu, Melisa ıslak havlu, Özyeşil ıslak havlu, Papatya pamuk,
Kolonya: Özyeşil, Ömer Abdi, Tuncer
Tokai çakmak, Derby jilet, Derby samurai,
Cansın yarabantı, Cansın diş fırçası; Siwak-f diş macunu, Mümin diş macunu
DİĞER
Dyo ve Marshall dışındaki boya ürünleri kullanılabilir.
Kırtasiye: Fatih kalem, Micro kalem ve silgi

Bu listeye eklemeler de yapılabilir çıkarmalarda;
Allah en doğrusunu bilir.

M Çevrimdışı

mapavri78

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
BOYKOT DIŞI ALINABİLİR ÜRÜNLER

GIDA ÜRÜNLERİ
Kenton (Tibet grubu), Ülker, Karsa, Saray grubu ,Şölen ,
Meysu, Aroma meyva suyu ve ürünleri,
Su:Korusu, Erikli, Fatsu,
Yağ:Vakıf zeytin ve zeytin yağ ürünleri(Başbakanlığa bağlı), Biryağ, Bizim yağ, Kırlangıç, Oruçoğlu, Yonca yağ, Orkide yağ, Kristal
Bakliyat: Komas(kombassanın), Damla,Yazar, Ürgenler, Anadolu,
Başağaç,
Gül kahve, Mehmet Efendi Kahveleri,
Sakız çeşitleri: Baycan-Kervan-Keloğlan, Ice fresh kutu sakız
Süt ürünleri: Akbel peynir-süt, Torunoğlu peynir, Üçel peynir, Yörükoğlu peynir-süt –ayran, Aynes, Kaanlar peynir (Aknaz), Yörsan süt ürünleri
Sucuk: Aytaç et ürünleri
Çay: Lipton dışındaki çaylar

TEMİZLİK VE KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNLERİ
Deterjan-sabun-şampuan: Tes ürünleri (test matik), Nilco-Nily Temizlik Ürünleri (Saruhan Temizlik Ltd.şti.), Fay Temizlik ürünleri, Ozon Çamaşır suyu-tuz ruhu ve temizlik grubu, Hes Temizlik Ürünleri, Dalan Sabun ve Temizlik Ürünleri, İpek Şampuan ve Sabun, Hayat Kimya Ürünleri(Bingo Matik, Bingo Soft, Bingo Yersil, Bingo… Molfix, Molped), Mio matik (Büyük Mıhçı şirketler grubu-Kayseri), Nazar arap sabunu,
Peçete-ıslak havlu:Teno Peçete ve Tuvalet Kağıdı,Kağıt Havlu, Papia ürünleri, Molfix ıslak Havlu, Miray ıslak havlu, Acord ıslak havlu, Acord oluklu bulaşık süngeri(Acord ürünleri) Pelin ıslak havlu, Melisa ıslak havlu, Özyeşil ıslak havlu, Papatya pamuk,
Kolonya: Özyeşil, Ömer Abdi, Tuncer
Tokai çakmak, Derby jilet, Derby samurai,
Cansın yarabantı, Cansın diş fırçası; Siwak-f diş macunu, Mümin diş macunu
DİĞER
Dyo ve Marshall dışındaki boya ürünleri kullanılabilir.
Kırtasiye: Fatih kalem, Micro kalem ve silgi

Bu listeye eklemeler de yapılabilir.
Allah en doğrusunu bilir.

erikli su nestle gurubuna geçmiştir yüzde yüz yahudidir.
kırlangıç yağ anadolu gurubuna aittir bu gurup efes pilsenin sahibi coca-colanın türkiye ortağıdır sahibi tuncay özilhandır.
ülker gurubu derseniz birçok amerikan ortağı vardır tek derdi vardır paradır
listeniz yanlışlarla dolu

E Çevrimdışı

ea1453

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Merhaba arkadaşlar. Ben, haramsız olduğu sertifikalandırılmış* olduğu için mümkün mertebe helal sertifikalı ürün tüketmeye çalışıyorum. "BOYKOT DIŞI ALINABİLİR ÜRÜNLER" listesi neye göre oluşturuldu? Bunlar da helal sertifikası almadığı halde haram katkı vs den kaçtığına emin olduğunuz, güvendiğiniz firmalar mı;neye göre güveniliyor**?
*Sertifika almamış olanlar arasında da mutlaka helal olanlar vardır; belki çoğu helaldir...
**Türkiye'de üretilmiş olması güvenilir olması demek değil-maalesef peynirlerden bir kısmında ithal mayalar kullanılmış, o mayalarda da hınzır (domuz) enzimi (ilgili SADECE BİR kaynak: www.gimdes.org/peynirde-domuz-skandali.html ). Türkiye'de Piyasadan alınan yoğurt numunelerinden yarısında hınzır jelatini çıkmış (kemalozer.com) ila ahir..

A Çevrimdışı

ammar5

Üyeliği İptal Edildi
Banned
evet neye göre ürünleri alacaz şaşırdık!ürünlerin kodları var mesela 471,472,yada mono diglisterleri denen şeyler var ürünlerde özellikle yoğurtlarda,o yüzden napcaz ALLAH sonumuzu hayr eylesin...

A Çevrimdışı

Ansar1

Üyeliği İptal Edildi
Banned
YORSAN urunlerini alan musluman katliamina katkida bulunmus olur. Yorsan, Ortadoguda ki amerikan askerlerine sut urunleri saglayan tek firma. Bununla gurur duyarak, pazar gunu bugun tvde bir program da tanitimlarini yaptilar. Kafir kopekler, senin musluman kardeslerini hergun oldursun, iskence yapsin. mucahid karrdeslerimize ve bacilarimiza tecavuz etsin, kadin kiz, coluk cocuk, yasli ihtiyar ayirimi yapmadan katliam yapsin, sende onlari sutle yogurta peynirle besle bir de utanmadan ovune ovune televizyonlarda anir. Bu ne igrenclik, bu ne serefsizlik. Allah'in laneti, azabi ve gazabi yorsan sirketinin ve calisanlarinin, bildikleri halde katkida bulunanlarinin uzerine olsun.

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Listeyi güncelleyin bozuk postu yenileyin dah verimli olur bilgi çöplğü karmaşası haline gelmiş bu post

A Çevrimdışı

aslıkapçı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
S.a arkadaşlar, aklıma geldi, Helal sertifikalı et ve şarküteri ürünlerine baktım, Beşler, hem bizim malımız hem helal üretim sertifikası var. Ben güvenle tüketiyorum, sizler ne düşünüyorsunuz?

bahar rehab Çevrimdışı

bahar rehab

ben bana kendim için lazımım.
İslam-TR Üyesi
Bu konu çok hoş olmuş. "Alınamayacaklar listesi" o kadar kabarık ki, seçip ayırması zor oluyor.

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Elimden gelse helal gıda dükkanı açıp maliyetine vereceğim. Çok ihtiyaç var fakat insanların dikkatini çekmek için çok uygun fiyata vermek gerekiyor.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
helal gıda marketleri mevcutta var.niğde gazozunu 3 yıldır içiyorum.sertifikayı bu sene TSE'den almış.Fakat gimdes TSE sertifikasına güvenmiyor.Neden gimdes'den almadığına şaşırdım.