Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bir Başka Sapık : Mustafa İ.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mustafa islamoğlu sapıktır; doğru.
ama cübbeli daha büyük bir sapıktır. bazılarının zoruna gidebilir ama bu, böyle.

m. islamoğlu en azından dualarında Allah'tan(cc) başkasından yardım istemez!

Hocam ikiside birbirenden beter lakin. Cubbelinin adi belli ama islamoglu tam sakat bir yola girdi.

M. islamoglu simdi fetonun dislileri arasina girdi. Feto kufre hizmet ediyor ve sapik m. islamogluda fetoya alim diyor . Nerdeyse soylemleri benzemeye basladi.
Sapikligin sonu yok al birine vur otekine ALLAH c.c. bizizm ayagimiz sabit kilsin

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben islamoğlunun bütün kitaplarını okudum kendisinide seviyordum şuan bazen yine kendisinden istifade etmekteyim ama onu okuduktan sonra tevhid akidesinde olan hocaları vesileyle tanıdım ve okudum iki taraf arasında farklılıklar var örneğin şiler hakkındaki görüşler zıt hakimiyet konusundaki görüşler zıt yöntem olarak yani hoca hep orta yol bulma eyleminde eğer sonuçta çözümsüzlük varsa orta bir yol bulma taraftarı mesela hoca tasavvufcuların şuan itibariyle yanlış olduğunu söylüyor ama bütünüyle bunlar sapıktır demiyor

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin

Yukarıdaki videoyu dikkatlice dinleyin, ya da videodaki konuşmanın yazıya dökülmüş metnini aşağıda dikkatlice inceleyin . Kadere imanı kabul ediyor mu inkar mı ediyor ?

“Kadere iman” hicri ilk yüzyılda muslumanların birbirlerinin boynuna kılıç düşürdükleri siyasi bir tartışmaydı!
Amentunun Kur'andaki karşılığını biliyormusunuz? Kur’anda iki tane ayet var.
“Amene billahi, ve melaiketihi, ve kutubihi ve rusulihi” Orada Kadere İman maddesi var mı? Bakın bakayım?
Yani; amentunun tamamı var, ama kadere iman yok Kur’anda! Niye aceba hiç düşündünüz mü?
İman kitabını 17 sene evvel yazdım, ordada bunu kayda geçirdim. Bu aslında ummetin Tarihindeki bir polemiğin, rivayetin içine girmişidir!!! Anlatabiliyor muyum?
Yoksa amentunun karşılığı Kur’anda iki ayette var, fakat bu yok.”

Mustafa İ.

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ozaman hocaya göre cibril hadisi yok yada kader bölümü sonradan eklemedir anlamına geliyor aslında bunu hocaya sormak lazım

Abdulmuizz Fida

Admin
Hocam ikiside birbirenden beter lakin. Cubbelinin adi belli ama islamoglu tam sakat bir yola girdi.

M. islamoglu simdi fetonun dislileri arasina girdi. Feto kufre hizmet ediyor ve sapik m. islamogluda fetoya alim diyor . Nerdeyse soylemleri benzemeye basladi.
Sapikligin sonu yok al birine vur otekine ALLAH c.c. bizizm ayagimiz sabit kilsin

Laik Devlet ; Mustafa İ. yi , Fethullah G. nin yerine hazılıyor. Son yıllarda Abant toplantılarına da çağrılmaya başlandı. Şia'yı Ehli Beyt adı altında şirin gösterme taktiğinde. 12 eylül 2010 Anayasa referandumunda oy kullanma hakkında şunları söylüyordu :

Bu referandumla Cumhuriyet tarihinde ilk defa milletin önüne "millet efendi mi olsun, bu mutlu azınlığın kölesi olarak mı kalsın" sorusunun geldiğine dikkat çeken İslamoğlu, "Bu millet üzerinde tahakküm kuran baskıcı zihniyet karşısında milletin rüşdünü ispat etme fırsatıdır. Millet üzerine zorla giydirilmiş deli gömleğini çıkaracak mı çıkarmayacak mı sorusuna verilecek cevaptır" şeklinde konuştu.

İslamoğlu, referandumun imanla ilgisi olup olmadığına da şöyle açıklık getirdi: "Referandumda oy verme hadisesi bir ameldir. İnsanlar sandığa giderek tercihleriyle bir eylem ortaya koyacaklar. Vesayetle mi yoksa vesayetsiz mi yönetilip yönetilmeyceğinin tercihini yapacaklar. Salih amel olup olmadığı yapılan tercihlerle belirlenecek."

“Bu bir iyilik yarışıdır”

Referandumla ilgili değerlendirmelerine devam ettiği konuşmasında İslamoğlu: "Bu bir iyilik yarışıdır. Bu memlekete kötülük yapan vesayetçiler artık bu milletin tepesinden indirilmeli. Referandum bu milletin değerlerini iğfal edenlere bir cevap olmalıdır" dedi.

İslamoğlu referandumu, Allah Resulü'nün peygamberliği öncesinde zalim Mekke oligarşisine karşı vicdanlı bir topluluğun kurduğu ittifak olan hılfu'l-fudul'e benzettiği açıklamasında referandum sonrasında faziletlilerin mi yoksa reziletlilerin mi belirleneceğine dikkat çekti.

Referandumun milletin Allah'a duası olduğunu ifade eden İslamoğlu: "Millet belasını mı yoksa refahını mı istediğinin cevabını alacaktır" şeklinde konuştu.

Referandumun bir sorumluluk bilinci ve hayat-memat meselesi olduğunu belirten İslamoğlu, "Her türlü sorumsuzluk Allah'a saygısızlıktır. Zira her birimiz içinde bulunduğumuz toplumun bir ferdiyiz. Kendi geleceğine sahip çıkıp vesayeti reddederek tercih yapmak gerekiyor" dedi.

'Darbecilere haddi bildirilmelidir!'

Bu anayasanın darbecilere haddini bildirecek maddeler içerdiğini belirten İslamoğlu: "Bu değişikliğin önü güçlü bir evet'le açılırsa bu milletin seksen yıllık makus talihi açılacak. Bu bir fırsattır. Böyle bir fırsat milletin önüne yüz yılda bir ya çıkar ya çıkmaz" dedi.

Bu coğrafyanın tarihindeki darbelerin milletin iradesinin, imanının, inancının üstünde derin tahribatlar bıraktığına dikkat çeken İslamoğlu, ayrıca askeri vesayetin cumhuriyet tarihinde millete düşman olmanın tarihi olduğunu da değindi. İslamoğlu, böylesine olumsuz ve karanlık bir tablonun değişiklik paketine verilecek olumlu destekle değişeceğini ve millet için bir gündönümü olacağı kaydetti.

Allah resulünün "mümin bir delikten iki kere sokulmaz" tavsiyesini hatırlatan İslamoğlu: "Müslümanlar gözlerini açmalı, kendi lehlerine olanı aleyhlerine olandan ayırt etmesini bilmeli, ilmihalini bilmeli" dedi.

'Müslümanların tavrı ne olmalıdır?'

Mustafa İslamoğlu, müslümanların tavrının ne olması gerektiği ile ilgili şu hatırlatmalarda bulundu: “Sorumlu olun, takvalı olun. Bu bir tercih meselesidir; tercihlerimizden sorumluyuz, yaptıklarımızdan, yapmadıklarımızdan sorumluyuz. Bugün yaptığımız yanlış bir tercih neslimize bir zulüm, ahlaksızlık ve kötü gelecek olarak yansır.

Asıl referandum göklerin ötesinde tutulan kayıttır. Oylarımızı attığımız sandıklar bu dünyada açılacak. Asıl amellerimizi biriktiren Allah'ın sandıkları ise ahirette açılacak. Orada yüzümüzü karartan bir tercihte bulunmayalım. 'Allah ne der' diye bakalım. Allah mazlumdan, adaletten, imandan yana olmamızı ister.”
İslamoğlu: `Referandum bir sorumluluktur` / Radyo Vakit

T Çevrimdışı

turgay06

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Asrı saadet inkılabının en buyuk şansı liderlerini yarı yolda bırakmıyacak kadar iyi yetiştirilmiş çekirdek kadroya sahip olmasıydı .Uhuda da oldugu gıbı hareketı en krıtık zamanda yuz ustu bırakan donekler gruhu çıksada şahsiyetli çekirdek kadro sayesınde hareket ayakta kalmayı başarmış içerden ve dışardan yonlendırılen her tur baltamala falıyetlerden bır netıce çıkmamıştır / M.islamoğlu / Yahudileşme temayülü sayfa 371 3.baskı

selamun aleykum ben burda ki döneklerin kim oldugunu anlıyamadım okcuları mı kastediyosun yoksa daga dogru geri cekilen sahabelerimi gerci farketmez her halukarda boyunu asıyor küfüre düşüyor sahabeye dil uzatıyorsun.tövbe et başkalarının kusurunun peşine düşecegine kendi haline bak senin gönderdigin msj başka biri gönderse msjlarla paslaşdıgın arkadaşın ve sen sapık kafir diye ortalıgı ayaga kaldırmıştınız

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yani videoda açıktan '' kadere iman diye bişi yoktur '' demesede sanki ima ediyor Allahu alem.

T Çevrimdışı

turgay06

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bide benim kafa bu konuda biraz karısık Allah(c.c.) Şüphesiz Allah(c.c.) insanlara asla zulüm etmez yanlız insanlar kendilerine zulüm ederler.yunus44 buyurmuştur o zaman dünyada ki zulümler Allah (c.c.) den degilse kaderdende degildir beni bi aydınlatırmısınız.Allahım bilmeden şirke düştüysem sana sığınırım şüphesizki sen çok merhametlisin

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum ben burda ki döneklerin kim oldugunu anlıyamadım okcuları mı kastediyosun yoksa daga dogru geri cekilen sahabelerimi gerci farketmez her halukarda boyunu asıyor küfüre düşüyor sahabeye dil uzatıyorsun.tövbe et başkalarının kusurunun peşine düşecegine kendi haline bak senin gönderdigin msj başka biri gönderse msjlarla paslaşdıgın arkadaşın ve sen sapık kafir diye ortalıgı ayaga kaldırmıştınız

ahi islamoğlu hoca ashapla sahabeyi bir tutmuyor ona göre peygamberin sav ashabı sahabelerden çok değerli rusulun medresinden geçenlere ashap diyor sahabenin tanımıda belli

gavsazam Çevrimdışı

gavsazam

Üyeliği İptal Edildi
Banned
kadere iman kuranda yoktur.imanın esasında değildir.m. islamoğlunu eleştirecek bir hata görmedim.

Fakat said gibi bir adamın şirk risalelerini nasıl övüyor?neye göre övüyor?hiç yakıştıramadım

slm

----

2-

kadere imanı yanlış anlıyorsunuz...allah tabiki yerşeyi bilendir,takdir edendir.yer düşen bir tüyün bile ,onun takdiri dışında haraketi söz konusu olamaz..buradaki inanmama,ehli sünnet akaidinde kalıplaşmış kader kaza anşayışıdır.İlla bu kader anlayışını kabul etmek imanın bir gereği değildir.kurana uymaz.kader kaza konusu çok tartışılmış bir konu,asla tam bir çözüme ulaşmamış,daima bir defect vermiştir.

benim kader kaza anlayışım ,kader kaza insanın iradesinin çözeceği bir proplem değildir.insan iradesini aşan bir proplemdir.çözülemez.Allaha havele edilir.
ehli sunnetin kalıplaşmış kader anlayışına iman diye bir şey zorunlu değildir.

risale ile tartışmalara baktım..benim anladığım.bu forumda ve diğer sitelerde yerden yere vurulan bu eserlere ,m.islamoğlu bakmıyormu?
göremdiğimiZ bir şeymi var.insan kendinde şüphe ediyor..
slm

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mustafa islamoğlu sapıktır; doğru.
ama cübbeli daha büyük bir sapıktır. bazılarının zoruna gidebilir ama bu, böyle.

m. islamoğlu en azından dualarında Allah'tan(cc) başkasından yardım istemez!
kişinin sapıklığı imani ve itikadi yönde bozuksa onun az sapıklığı,onun çok sapıklığı hiç bir durum fark etmez...ne yani şimdi sapık mustafa islamoğlu Allah dan yardım dilemiştir ona müsamahakar omamızı gerektirmez,sadece birisinin az veya çoktur o kadar..

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kadere iman kuranda yoktur.imanın esasında değildir.m. islamoğlunu eleştirecek bir hata görmedim.

Fakat said gibi bir adamın şirk risalelerini nasıl övüyor?neye göre övüyor?hiç yakıştıramadım

slm

hocanın risaleler ve nursi ahkkındaki görüşü budur

Ve aleyküm selam ve rahmetullah sevgili mü’min kardeşim,

1. Risalenizi son satırına kadar okudum. Sadık bir talebenin üstadına olan samimi hissiyyatını ve derin muhabbetini her satırında müşahade ettim. Bunu hor görmek şöyle dursun, hoş görmek de şöyle dursun, takdirle karşılıyorum. Herkesin nefsinin peşine düşüp hevasını üstad edindiği bir çağda, bazı müslümanların üstadlarına edeb-i tam ve hüsn-i teveccühle bağlanmış olmaları takdire şayandır.

2. Üstadını savunan talebeyi severim. Bu bir tür istifade hakkıdır. Siz de üstadınızın üzerinizdeki hakkını gözeten biri olarak bunu yapıyorsunuz. Bu sizin veçhenizden olan bitenin izahıdır. Ama bir de savunmaya medar olan muhatabın veçhesinden bakmakta faide vardır. Adalet ve itidal bunu gerektirir. O da, fakirin üstada haksızlık etmeyi aklının ucundan dahi geçirmeyen, onu hep minnet, şükran ve muhabbetle anan biri olarak adalet ve itidal dairesi içinde ilmi bir tahlile tabi tutarım. Ona olan sevgi ve hürmetimi hep beyan ederim. Bunu onun müfrit şakirtlerine (sizi tenzih ederim) yaranmak için falan değil -ki fakirin böyle bir endişesi hiç olmamıştır- sadece üstadın şeriatı ğarraya ve dini mübini İslam’a kıtlık yıllarında yaptığı o büyük hizmetlere bu ümmetin bir müntesibi olarak herkes gibi borçlu hissetmesindendir.

3. Fakir üstadla ilgili ne zaman ağzını açmışsa, "Nurcular" içerisinden üstadı savunma refleksiyle haydarane naralarla sell-i seyf eden birileri hemen çıkar. Bunlar içinden üstadı savunmak adına hakaret edenleri mi, hatta küfredenleri mi, iftira edenleri mi, karalayanları mı, ne ararsan hepsi çıkar. Taassubun ne merdut bir ifrit olduğunu bildiğimden, innallahe maassabirin der geçerim. Üstad adına da üzülürüm tabii. Şakird vardır yüz akıdır, şakird vardır yüz karası. Üç üstad serlevhalı makalelerimi kaleme aldığımda da bunlarla karşılaşmıştım. Hele üstadın avukatıyım diyen bir tanesi cehl-i mürekkebini üstüme başıma fışkırtarak nur bahçesinde bitmiş hüda-yi nabit bir ebucehil karpuzu olduğunu ortaya koymuştu da "Böylesi de olurmuş" demiştim. Sizin nazik ve latif üslûbunuzu görünce "elhamdülillah" dedim ve ekledim: "İşte üstada lâyık bir talebe…". Tefsir sahasında söylediklerinizi de fart-ı muhabbetten kaynaklanan zelleler cümlesinden görüp size dua ettim. Rabb’im Üstad'ı, tüm üstadları, sizi ve biz acizi tevfikine refik etsin.

4. Tabi ki burada "Vahyin Penceresi’nden/Tefsir özel" programında söylediklerimi tekrar etmeyi lüzumsuz bulurum. Orada söyledim. Söylediklerimin her cümlesinin altında ömrüm vardır. Onlar haybeden söylenmiş sözler değildir. Sadece kitaplar okunarak öğrenilmiş şeyler de değildir. Hesabı acıyla, sancıyla, ıstırapla verilmiştir. Herkes söylediklerinin ve söylemesi gerekip de söylemediklerinin hesabını bir gün gelecek Allah'a verecektir. O zaman herkes hem kendi gerçek değerini hem de sevdiklerinin Allah katındaki değerini ayne'l-yakin görüp öğrenecektir. O zamana kadar bizlere düşen birbirimizin imanına muhabbet, izzet ve şerefine hürmet, hukukuna riayet gerektir. Ölmüşlerimizi savunalım. Ama ölmüşlerimizi savunmak için dirilerimizi manen öldürmek, onların kanına girmek zorunda değiliz.

5. Sizi tanımadığım için tenzih ederim. Fakat Risaleler ve onlar içerisinde yer alan İ'cazu'l-Kur'an gibi eserler hakkında, risaleler dışında kitap okumamış, hatta risaleler dışında kitap okumanın gereksizliğine inanmış, "bu bize yeter gerisine hacet yok" diye düşünmüş insanların söyledikleri ilmiyyata değil hissiyyata dahildir. Bu tür sözlere sadece tebessüm edilir. Orada söz bitmiştir. Söyleyecek ve söylenecek de bir şey yoktur. Bu eserler hakkında konuşanları üçe ayırmak lazım: Yandaşlar, karşıtlar ve mütehassıslar. İlk ikisinin görüşleri zıt olsa da esasta aynı kefede değerlendirilir. Kaldı ki İbn Abidin'in dediği gibi "Âlimin cahil hakkındaki şahadeti makbul değildir". Bu şahadet ister lehte ister aleyhte olsun. Hayranlıkla nefret arasında gizli bir illet bağı vardır.

Sözün özü: Ömrünü tefsir ilmine vakfetmiş bir Kur'an talebesi olarak fakir risalelerin ve İ'cazu'l-Kur'an'ın tersil ilmindeki yeri ve ilmi değeri konusunda bir şey söyleyemeyecekse, bunu söyleyince birilerinin şerrinden -sizi tenzih ediyorum- emin olamayacaksa, "Söyletmen, urun"cu takımının hücumuna uğrayacaksa, işbu durum Risaleler'in başına gelebilecek en büyük felakettir. Hadislerin bile "cerh" ve "tadili" yapılırken Risaleler'deki sözlerin cerh ve tadilini yapmayalım mı? Aziz ve Merhum Üstad'a izafe edilecek her tür mükemmellik, erişilemezlik, hatasızlık, biriciklik atfı, bizzat üstadın düşünce dünyasına yabancıdır, merduttur ve matruttur.

Allah bizi insaf, adalet ve itidalden mahrum bırakmasın.
Vesselam, veddua, velmahabbe...

M Çevrimdışı

MedreII

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Metod : pirincin içinde taş varsa pirinçler çöpe atılmaz,taşları ayıklanır : "sadece üstadın şeriatı ğarraya ve dini mübini İslam’a kıtlık yıllarında yaptığı o büyük hizmetlere bu ümmetin bir müntesibi olarak herkes gibi borçlu hissetmesindendir."

Metod : Kusursuzluk ve mükemmellik Allah'a aitdir ,hata ve şaşma kula hastır. : " Aziz ve Merhum Üstad'a izafe edilecek her tür mükemmellik, erişilemezlik, hatasızlık, biriciklik atfı, bizzat üstadın düşünce dünyasına yabancıdır, merduttur ve matruttur."

Başka ne diyebilir di ki ?

Abdulmuizz Fida

Admin
Kadere iman farz-ı Ayndır ! İnanmayan İslam milletiyle alakası yoktur !

“Gaybın anahtarları Allah’ın katındadır. Onları ancak Allah bilir. O’nun ilmi dışında bir yaprak dahi düşmez. Yerin karanlıkları içindeki bir tane, yaş ve kuru her şey levh-i mahfuzdadır.” (En’am: 59)
“De ki: Bize Allah’ın yazdığından başkası asla erişmez. O bizim Mevlamız’dır.”(Tevbe: 51)
“Yeryüzünde vuku bulan ve sizin başınıza gelen herhangi bir musibet yoktur ki, onu daha yaratmadan önce bir kitapta yazmış olmasın. Şüphesiz ki bu Allah’a çok kolaydır.”(Hadid: 22)
“Biz her şeyi apaçık bir kitapta sayıp yazmışızdır.”(Yasin: 12)
“Allah her dişinin neye gebe kalacağını, rahimlerin neyi eksik neyi ziyade edeceğini bilir. O’nun katında her şey ölçü iledir.” (Ra’d: 8)
“Bilmez misin ki Allah, yerde ve gökte ne varsa bilir. Bu, bir kitapta mevcuttur. Ve bu biliş Allah için çok kolaydır.”(Hac: 76)

Said Nursi'nin Ehli sunnetle olan İlişkisizliği , Bu sitede haddinden fazla belgelenmiştir!

M Çevrimdışı

MedreII

Üyeliği İptal Edildi
Banned
1- Firavunun zulmde doruk noktaya çıkması, şirkte sınırsızlığı, Allahın Peygamberinin karşında bütün küfrüyle durması firavunun KADERİNDEN midir ?
Değilse kader mevzu bahsinde hemfikiriz ve bu konu hakkında sitede büyük bir yalnışlık savunuluyor demektir.

yok eğer evet onun kaderindendir ise lütfen şu cahile sadece bu örnek üzerinden başka bir konuya sapmadan konuyu dallandırıp budaklandırmadan cevap verirmisiniz.

* Firavun yaşarken başka seçeneği kalmamıştır bu onun kaderidir(!) ve o da Rabbinin kendine tayin ettiği kaderi yaşayıp gebermiştir.(mi) ?

* Mahşerde firavun kendine tayin edilen bu kaderden (!) dolayı hesaba çekilecekse Allahın adil olmasını nasıl anlamalıyız ? Hem firavuna firavuni bir hayatı kader (!) tayin et hemde bu hayatdan dolayı cehennem azabına düçar olsun(mu) ?

* Allahın Peygamberi Musa (a.s) kader (!) nediri bir peygamber olarak biliyorsa firavunla tevhit mücadelesinin anlamı nedir ? Firavun O'na "ben rabbinin bana tayin ettiği kader ile bu yoldayım " derse Musa (a.s) firavuna ne derdi ?

* Firavunun kendine verilen akıl,irade,şuur ile küfrü seçtiğini ve bu seçim hakkından dolayı mes'ul olduğunu anlıyorsak kader (!) olarak adlandırılan bu meseleyi nasıl izah edeceğiz ?

-----------------
" Başınıza gelen herhangi bir musibet kendi ellerinizle kazandıklarınız yüzündendir. Bununla beraber Allah yine de çoğunu affeder."(Şura/ 30)

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bir hocadan dinlediğim şudur

1-Allah cc kıyamete kadar bütün olacakları ilmiyle bilmiştir
2-Allah cc bu bildiklerini yazmıştır
3-Allah cc olmasını idilemiştir
4-Allah cc zamanı gelincede fiili yaratmıştır

kaderi bu 4 rukunda döndüğünü söylüyordu bu noktadan sonra evet kanaatim odur ki Allah cc firavunun cehennemlik olması dilemiştir ve firavun kafir olmuştur haksızlıkta yoktur çünkü Allah cc firavunun nasıl bir yapıda olduğunu bildiği için ona uygun olacak kaderi aslında ederini ona layık görmüştür

Abdulmuizz Fida

Admin
Bak edebsiz , edebli ol, haddini aşma! daha uyarmayacağım.

Allah (c.c.) herkesin olduğu gibi Firavn'un da Kaderini yazmıştır. O daha doğmadan cehenneme gideceğini dahi bilir. Fakat Allah (c.c.) nun bunları bilmesi O'nu kendi iradesiyle cehenneme göndermesi demek değildir. Haşa o zaman Allah (c.c.) Adalet vasfı olmamış olurdu.
Allah (c.c.) Firavn'un ne zaman doğacağını, evleneceğini, öleceğini, başına gelecek önemli olayları Kaderine belirlemiştir. Bunlardan Firavn kaçamaz. Fakat Ehli sunnet inancı gereği Kulli İrade olduğu gibi Allah (c.c.) kuluna akıl ve Cuz-i irade vermiştir. Aklıyla iyi ve kötüyü düşünüp iradesiyle amel/hareket edecek, bu da imtihanının sonucuna götürecektir.

Tüm bunların , Mustafa İ. nin kader'i reddetmesini gerektirmez! Kader'i kabul eden, İmanın şartı kabul eden mu'minin Aşağıdaki saçmalıkları zırvalamaması gerekir!

Yukarıdaki videoyu dikkatlice dinleyin, ya da videodaki konuşmanın yazıya dökülmüş metnini aşağıda dikkatlice inceleyin . Kadere imanı kabul ediyor mu inkar mı ediyor ?

“Kadere iman” hicri ilk yüzyılda muslumanların birbirlerinin boynuna kılıç düşürdükleri siyasi bir tartışmaydı!
Amentunun Kur'andaki karşılığını biliyormusunuz? Kur’anda iki tane ayet var.
“Amene billahi, ve melaiketihi, ve kutubihi ve rusulihi” Orada Kadere İman maddesi var mı? Bakın bakayım?
Yani; amentunun tamamı var, ama kadere iman yok Kur’anda! Niye aceba hiç düşündünüz mü?
İman kitabını 17 sene evvel yazdım, ordada bunu kayda geçirdim. Bu aslında ummetin Tarihindeki bir polemiğin, rivayetin içine girmişidir!!! Anlatabiliyor muyum?
Yoksa amentunun karşılığı Kur’anda iki ayette var, fakat bu yok.”

Mustafa İ.

Abdulmuizz Fida

Admin

slm

1

2

kadere İmanı kapsayan ayetler Kuranda da sahih hadislerde de mevcuttur! İnkar eden İslam milletiyle alakası yoktur! Tabi Ehli beyt mektebine göre değil, ehli sunnete göre!

Mustafa İ. nin Saidi övmesine şaşırmamak gerek! gaybdan haber vermek, kabirden yardım istemek vs Ehli beyt mektebi(!) ile ortaklıkları bulunmakta!

Abdulmuizz Fida

Admin
Kader konusu yeterinden fazla konuşulmuş, Ehli sunnetin ve ehli beyt mektebcilerin anlayışı ortadadır. Bundan fazlası hadiste belirtildiği üzere tehlikeli ve yasaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt