Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Biliyor Muydunuz?

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
images

Diyarbakır da bulunan Ulu caamii de hanefi ve şafii mezhebine ait 2 bölümün olduğunu ve bu bölümlerde aynı anda ayrı iki imamın namaz kıldırdığını biliyor muydunuz?

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
images

Diyarbakır da bulunan Ulu caamii de hanefi ve şafii mezhebine ait 2 bölümün olduğunu ve bu bölümlerde aynı anda ayrı iki imamın namaz kıldırdığını biliyor muydunuz?

devlet destekli fitne subhanAllah

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
images

İstanbulda türbesi ve semtiyle ünlü eyüp- eyüp sultan diye anılan meşhur sahabenin asıl adı Halid bin Zeyd dir. Eyub ise onun oglunun adıdır . - EBU EYYUB EL ANSARİ HALİD BİN ZEYD- Kabri istanbul daysa eğer orda yatan zatın eyub sultan değilde istanbula savaşmaya gelen Hz. Zeyd olduğunu biliyor muydunuz ?

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
ISAF IN GÖNDERDİĞİ 130 000 ASKERİN AFGANİSTANA KENDİ ÜLKELERİN DE ÖLMEMEK İÇİN GİTTİĞİNİ , BUNA MUKABİL ALLAHIN DİNİNE YARDIM ETMEK İÇİN GİDEN MÜCAHİTLERİN İSE ÖLMEK- ŞEHADET- İÇİN GİTTİKLERİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ ?

images

SİZLER ÖLMEMEK İÇİN YAŞIYORSUNUZ, BİZLER ÖLMEK İÇİN YAŞIYORUZ EY KAFİRLER!

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
riyakarlar.jpg

Bunların ne mal olduklarını bilirsiniz de genede paylaşayım dedim.

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
images

Selefe bir fetva sorulduğu zaman onu diğer bir alime havale edermiş ,öyle ki o soru dönüp dolaşıp aynı kişiye tekrar geri dönermiş.
İMAM ŞA'Bİ'NİN '' Bilmiyorum demek ilmin yarısıdır.'' Dediğini Biliyor muydunuz?

A Çevrimdışı

azzam

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum,
Zindabad kardes,
Eba Eyubel El Ensari isimli sahabenin bir kardeşi (veya oğlu) diyarbakırın dicle ilçesinin şeyhmalan isimli köyünde olduğu rivayet ediliyor. Secerelerinin de bulunduğu söyleniyor. Hatta her yıl nisan veya mayıs ayında tam bilemiyorum mezarı başında binlerce insan toplanıp tören yapıyorlar. Siz bu köydeki sahabe hakkında bir bilginiz var mı?

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hastane kokusu diye tabir ettiğimiz koku, aslında serumlardan yayılan B vitamini kokusu olduğunu biliyormuydunuz...??
Ne yalan söyleyim akhi bilmiyordum vallaha. :) Ama igreniyorum o kokudan :hasta:

M Çevrimdışı

Mshdv

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
11 Eylül şehadet eyleminden önce polisin 4 katı maaş alan Abd Büyükelçiliklerinde çalışan güvenlik görevlilerinin, 11 Eylül şehadet eyleminden sonra (ekonomik kriz nedeniyle) Abd Büyükelçiliklerinde çalışan güvenlik görevlilerinin maaşı polisle aynı kademeye düşürülmüş.

Üst Ana Sayfa Alt