Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bilgisayar Ve Internet Insanları Asosyalleştiriyor Mu ?

Sizce bilgisayar ve internet insanları asosyalleştiriyor mu ?

• Kullanılan toplam oy
    4
hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
evet diyorum sebebi de insanlar bunun arkasina gecip egerki kullanmasini bilmiyorsa evet diyorki ya burdan gorusuyoruz zaten ne gerek var birbirimizi gormeye ve sohbet etmeye bu sadece bir egitim amacli birsey olsa belki insanlar boyle olmaz belki sohbetimiz artar , ama iyikide var yoksa burdan edindigimiz bilgiler olmaz. kisinin sahislarin kullanimi onemli degilmi ::

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
ben kararsızım diyorum nedenmi? insanın intereneti kullanmasına bağlı.sonuçta sanal alemde de sosyal bir durum var düşüncesindeyim.öyleki ben bir çok bilgiyi internetten aldım.ama şuda var ineternet yaklaşık iki yıldır evimde ve sadece ve sadece 3-4 kitap okudum..yani kitap okuma alışkanlığım getti.....

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ozaman sen sanal anlamda sosyal olabiliyorsun demektir. bu sosyallik demek değilki. insanlarla yüzyüze etkileşimin, insani diyalogların, komuşu ver arkadaşlıkların, sinema,tiyatro,spor, kitap,müzik, ve daha nice aktivitelerin sanal ortamda yaşanması ne derece mümkündür ki
m34.gif

:)sümeyye:) Çevrimdışı

:)sümeyye:)

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nıt bence asosyalleştirmiyor hatta daha sosyalleştirdiğini bilem söleyebilirim ama tabe kullanana göre değişir

ensarullah Çevrimdışı

ensarullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hayatımdan çok şey aldı.bazı şeyler vermiş olabilir mesela uzaktaki kardeşleri yakınlaştırıyor haberler içinde iyi.ben şöyle diyorum.internet uzağı yakınlaştırır yakını uzaklaştırır...

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yerinde bi söz olmuş :: dünyanın dört bir tarafındaki kardeşlerle tanışıp bilgi almak, istişare edebilmek anlamında güzeldeee.... gündelik yaşamda müslüman kolu komşu, eş dost akraba ile yapılması gereken islami hareketlere zaman ayırabilme noktasında engel teşkil edebilen bir unsur :güldüm

E Çevrimdışı

enes bin malik

Guest
haklısınız :: onun için ben kararsızım demiştim zaten :güldüm

Pulcet Çevrimdışı

Pulcet

Forumun Bekçisi
Site Emektarı
deli ' Alıntı:
ozaman sen sanal anlamda sosyal olabiliyorsun demektir. bu sosyallik demek değilki. insanlarla yüzyüze etkileşimin, insani diyalogların, komuşu ver arkadaşlıkların, sinema,tiyatro,spor, kitap,müzik, ve daha nice aktivitelerin sanal ortamda yaşanması ne derece mümkündür ki
m34.gif

Elbetteki mümkün değil.ben 24 saatimi internet başında geçitmiyorum elbette.Bir taziye Bir hasta veya bir mevlüt okuduğunda giderim..sadece akşamları iş dönüşlerinde eskiden yatsı namazından sonra kitap okurdum 1-2 saat şimdi o alışkanlığım yok oldu onu anlatmaya çalıştım.ama bu günlerde kısıtlamaya başladım.Ailemden de tepki almaya başladım..insanı biraz aptallaştırıyor (Afedersiniz ..Hakkınızı helal edin bu kelime için)bu illet ....ama ne olursa olsun Arkdaşlarıma dostluklarıma vakit ayırırım....

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yeterli miktarda kullanıldımı zaten bilgisayarda bir sosyal aktivite olmakta. bizim tartışmamız gereğinden fazla zaman harcama ile alakalı... :huhuuhuu

NeZnam Çevrimdışı

NeZnam

Üye
İslam-TR Üyesi
evet bence kesinlikle asosyalleştiriyor.ben yan odada kalan arkadaşımla bile bazen msn den konuşuyorum.Ama faydalarıda göz ardı edilemez özellikle öğrencilikte çok faydası var :)birde uzakları yakınlaştırması mükemmel

E Çevrimdışı

Esila

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bence internet basinda fazla oturmaya musait insanlar zaten asosyal insanlardir..eger baska bi ugrasi olsa zaten o kadar saat pc basinda kalamaz..

eylemzayi Çevrimdışı

eylemzayi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
asosyal birisi için zaten sorun yok belki onu sosyaleştirebilir
ama sosyal kişinin amacına bağlı olarak değişir
çok şey kazandırabileceği gibi çok şeyi de alabilir...
ölçülü olmak en doğrusu...
sonuçta oylayabileceğim bir seçenek yok...
veya kararsızım...

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yerine göre hem evet hemde hayir

Evet cünkü evde bos olan kisi hep pc basinda oturdugu zaman kitap nedir bilmez unutur, hatta asiriya gidip namazlarinida ya son dakikalara birakabilmekte veya kazaya birakabilmektedir.. is arama hevesi sifirlasir.. Kendini kandirip cok iyi bir hayatta yasadigini zanneder zamanla..

Hayir cünkü pc internet basinda Ter döküp para kazananlar var... :güldüm

B Çevrimdışı

BirGaripKul

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
herseyi dozunda kullanmak gerek, bununda dozunu ayarlarsak ve iyiye kullanirsak bence tehlike arz etmez, nacizane benim düsüncem..
selametle kalin..

Üst Ana Sayfa Alt