Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bilgisayar Oyunu Oynayan?

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaşlar bir ara twitter hesabım vardı oradaki ortama takılıyordum. baktım kendimi çok bozdum, ilmi faaliyetlerden elimi eteğimi çektim. artık münazaralardan ve tartışmalardan özellikle mevcud tefrikadan midem bulanmaya başladı. bu arada okuldan atıldım babamın yanında eşşek kadar boyumla çıraklık yapıyorum (bakliyat ticareti öğreniyorum). bu arada boş zamanlarımda bilgisayarda oyun oynuyorum birkaç oyun satın aldım kendime. battlefield 5, cs go gibi oyunların yanı sıra men of war, total war serisi gibi strateji oyunlarınada aşinayım fırsat buldukça saatlerce oynarım. steam hesabı olan beni ekleyebilir nickim: ham softa yobaz

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Oyun işine hiç girmeseydin keşke,bana çok zararı oldu vallahi,bıraktım bırakalı çok memnunum :coffee:
İlmi faaliyetlerden elini çekip cs go'ya geçmen de ayrı bir soru işareti gerçekten :(

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اسْتَعِينُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ
"Ey iman edenler, sabırla ve namazla yardım dileyin. Gerçekten ALLAH, sabredenlerle beraberdir." [Bakara-153]

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اصْبِرُواْ وَصَابِرُواْ وَرَابِطُواْ وَاتَّقُواْ اللّهَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ
"Ey iman edenler, sabredin ve sabırda yarışın, (sınırlarda) nöbetleşin. ALLAH'tan korkun. Umulur ki kurtulursunuz." [Al-i İmran-200]

"Öyle belâlar vardır ki; genç daralır boğulacak gibi olur. Halbuki ALLAH katında bir çıkış yolu bulunur. Sıkıştıkça sağlamlaşır zincirin halkaları, hiç ummadağın şekilde sonra belâ savuşturulur."
-İmam Şafii (rahmetullahi aleyh)

“Eğer imtihan güçleşirse, bu, mü'minin yüksek bir dereceye ulaşması ve büyük bir mükâfat alması için bir fırsattır.”
-İbn Teymiyye (rahmetullahi aleyh)

Elveravelbera Çevrimdışı

Elveravelbera

السلام عليكم
İslam-TR Üyesi
Allah'ım beni geri döndür iyi işler yapayım" demek istemiyorsak, aslında zamanı ziyan etmenin kendimizi ziyan etmekten başka bir şey olmadığını anlayıp bu yönde ilerlemek olması gerekir Allah'ın izniyle.Bizleri zamanımızı boşa harcamaktan Allah kurtarsın.

AbuYigit2000 Çevrimdışı

AbuYigit2000

Üye
İslam-TR Üyesi
Es selamu aleykum.

Vaktini boşa harcama diyecektim kendi gereksiz harcadığım zamanlar aklıma geldi. Onun yerine şunu söylemek daha doğru gibi. Pişman olacağız. Hobilerin bile faydalısını bulmak gerek. Boş vakit yoktur boşa harcanan vakit vardır.
ahi bende gta san andreas ve cs 1.6 çok oynardım eskiden allah affetsin ama bu tuzaklardan kurtulduk çok şükür

Son düzenleme:
Haitham Çevrimdışı

Haitham

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleyküm
Hocam baktınız hiç olmuyor bırakamıyorsunuz dediğimi deneyin, arkadan kendinize bir ilmî kitap serisi bulun ve dinleyin. Oyunda haram şeyler olmaması da mühim. Namaz kaçırmayın ve sıhhatinize dikkat edin. Oyun fazla kafa yorulacak ve sinirlenip küfredeceğiniz bir oyun değilse zikir çekin.

Üst Ana Sayfa Alt