Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

benim kaydımı silin banlayın.

Abdulkaviyy Çevrimdışı

Abdulkaviyy

Üye
İslam-TR Üyesi
bu sitedeki adminlerin ve onların yolunu izleyen avam kesimin bir çok yönden akideyi bozan tevhidi ortadan kaldıran sözlerine şahid oldum. müslümanlara karşı kafirleri dost edinme fiilinede şahid oldum. küfrü açık olan bir topluluğun küfründe şüphe etme, yada yakinen o topluluğun müslüman olarak inandiğiniza yazılarınızda şahid oldum. akidevi bir çok sorununuz var. olaylara vakıf olmayan yada haberi olmayan yada bu olayların haberi size ulaşmamış olacağınıda düşünmüyorum.

toprak56 Çevrimdışı

toprak56

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu sitedeki adminlerin ve onların yolunu izleyen avam kesimin bir çok yönden akideyi bozan tevhidi ortadan kaldıran sözlerine şahid oldum. müslümanlara karşı kafirleri dost edinme fiilinede şahid oldum. küfrü açık olan bir topluluğun küfründe şüphe etme, yada yakinen o topluluğun müslüman olarak inandiğiniza yazılarınızda şahid oldum. akidevi bir çok sorununuz var. olaylara vakıf olmayan yada haberi olmayan yada bu olayların haberi size ulaşmamış olacağınıda düşünmüyorum.

Bu sorunları yazıp bize delilleriyle ıspatlayabilir misiniz? Eğer samimiyseniz bunu yapmanız lazım.

Furkan el turki Çevrimdışı

Furkan el turki

Kötü Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şu siteye Allahualem iki veya üç yıldır girmiyorum, ama görüyorum ki müslümanlar aynı sorunlar ile hala cebelleşip duruyorlar, 'Allahın ipine hep birlikte sarılın' ayetini nedense anlayamıyoruz, dahası anlamak istemiyoruz gibi bir halimiz var,
Biz anlamak ve yaşamak istemedikçe yerimizde sayıyoruz, yerimizde saydıkça da Allah bize nusretini göndermiyor...
Çünkü; "Ey halkım! Bana söyleyin! Ya ben Rabb'imden kanıt içeren apaçık bir bilgiye sahipsem; kendinden bana iyi bir rızık vermişse! Vazgeçmenizi istediğim şeyleri, kendim yapmak istemiyorum. Sadece gücümün yettiği kadarıyla düzeltmek istiyorum. Başarım ancak Allah'tandır. Yalnız O'na tevekkül* ettim ve yalnız O'na yöneldim."
Şüphesiz ki yerinde sayan başarmak istememiştir.

A Çevrimdışı

AbdulMuhyi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu sitede bulunduğum sürede birisinin tekfir edilmesi için birçok şartın olduğunu gördüm. Küfre düşürecek şeyler hakkında ilmin ona ulaşması; İlmi ulaştıranın tebliğde ki mahareti ve ilmin ulaştığı kişinin anlayıp anlamadığı. Aklıma gelen bunlar daha fazlası olabilir.

Kişi kendi küfrünü tam anlamıyla beyan etmedikçe kişi avam tarafından tekfir edilemez. Açık bir beyan olmasa bile alimler kendi aralarında istişare ettikten sonra tekfir edebilir. Görünen o ki siz bir toplumu tümden tekfir ediyorsunuz. Bir elin 5 parmağı da aynı değil ki. Bir toplumdaki her insanı yanlış düşünceye sahip diye tekfir edemeyiz. Her insanın psikolojisi farklıdır bu yüzden bir insanın, bir toplumun tümünü tekfir etmesi insanın kendisini ateşe atmasıdır.

Diğer meseleler hakkında bilgim yok.

E Çevrimdışı

Ebu SILA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
senin menhec ve anlayışına göre sitenin adminleri önüne geleni tekfir etmeleri mi gerekiyor.?
ne kadar çok tekfir edersek o kadar akide ve tevhidimiz mi güçleniyor.?
evet bu site harici ve cahillerin tekfir anlayışını red ediyor..!

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Ne oldu 3 sene dolmadan oldun piştin bir de tekfir mi ettin? Kabuğunu beğenmeyen civcivim benim. Akidemizin bozuk olduğuna şahid olduysan bunu rûz-u mahşerde Allah (c.c.)'nin huzurunda hesablaşırken şehadetini dile getirirsin. Mâdem tekfir ediyorsun girme foruma, kaydın burada kalsa ne kalmasa ne, girmezsin olur biter! Yoksa kendine mi hâkim olamam girerim diye mi korkuyorsun?

Abdulkaviyy Çevrimdışı

Abdulkaviyy

Üye
İslam-TR Üyesi
hesabımın silinmesini istiyorum. kayıt olan herkes her zaman kayıtlı olmak zorunda değil.

Üst Ana Sayfa Alt