Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Benim Için Allah'a Dua Edin...:((

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Alaykum;

Sevgili kardeşlerim Sizlerden rica ediyorum benim için Allah'a dua ederseniz ben cok sevinirim.

Allah benim sıkıntılarımı gidermesi dualarıma icabet etmesi bana katından hayırları indirmesi ve beni hamd eden ve şükreden duaları kabul olunan kulları arasına yazması için Allah'a dua ederseniz sevinirim.

Ben mesru tevessül olan bu tevessülüde kullanmak istediğim için siz kardeşlerime yazıyorum. özellikle namazlarınızdan sonra ve iftar anından ederseniz çok sevinirim.

Unutmayın ki Mümin kardeşinizin gıyabında yapılan dua hem dua edilenin hemde eden için makbuldur meleklerde ona iki katını ver diye dua ederler.

Allah'a emanetsiniz.

Hayırda kalın Şimdiden Allah razı olsun.

:(

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim san katından rızıklar ile rızıklandırsın Dünyada tüm sıkıntılarını gidersin dualınırı kabul eylesin akhi...Sende kalpten bir yalvarma ile Rabbimize sığın Rabbim duana icabet edecektir...hatırlarsın 5-6 ay önce bende dua talebinde bulunmuştum kalbimin daraldığı elimden bişey gelmediği bir anda...Rabbim yle kolaylıklar verdiki....şu ayeti de unutmamak ve birbirimize hatırlatmak lazım '' ....Bir şey hoşunuza gitmediği halde sizin için hayırlı olabilir. Bir şey de hoşunuza gittiği halde sizin için kötü olabilir. Allah bilir, siz bilmesziniz. BAKARA - 216

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ÜZÜNTÜ VE KEDER ANINDA YAPILAN DUÂ :

Allahım!Ben senin kulunum.Erkek ve kadın kullarının çocuğuyum.Alnım (kontrolüm) senin elindedir.Benim hakkımda senin hükmün geçerlidir.Senin, benim hakkımdaki takdirin adâlettir.Kendini isimlendirdiğin, Kitabında indirdiğin, kullarından birisine öğrettiğin veya katındaki gayb ilminde kendine has kıldığın sana âit her isimle: Kur’an’ı, kalbimin baharı, göğsümün nûru, hüznümün ortadan kalkması ve kederimin gitmesi (için vesile) kıl(manı isterim).”(Buhari)

SIKINTI ANINDA YAPILAN DUÂ :

“Azîm ve Halîm olan Allah’tan başka hakkıyla ibâdete lâyık hiçbir ilah yoktur.Yüce Arş’ın Rabbi olan Allah’tan başka hakkıyla ibâdete lâyık hiçbir ilah yoktur.Göklerin ve Kerîm Arş’ın Rabbi olan Allah’tan başka hakkıyla ibâdete lâyık hiçbir ilah yoktur.”(Buhari)

BAŞINA BİR BELÂ GELEN KİMSENİN YAPACAĞI DUÂ :

“Şüphesiz ki biz, (mülk ve yaratılış olarak) Allah'a âitiz ve (âhirette) dönüşümüz yalnızca O’nadır.
Allah’ım! Başıma gelen musibet sebebiyle bana ecir ver ve bana ondan daha hayırlısını bağışla.” (Muslim)

Kardşim Rabb'ım sana merhamet etsin sabret inşaAllah

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Bu iftar inşaALLAH kardeşim

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tekrardan Mesru Tevessül Hakkımı Kullanarak Siz değerli kardeşlerimden bu künyem "Ebu Yusuf" Olarak Bana Dua etmenizi ve Dualarıma icabet olunması için Rabbimize Dua etmenizi isterim.

Allah Salih ve Doğru amel işleyenlerin yardımcısıdır. Allah Hepinizden Razı olsun......

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Rabbim, senin (Ebu Yusuf) sıkıntılarını gidersin, hayırlı ameller işlemeyi nasib eylesin.

Son düzenleme:
Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allahumme amin. Allah Bütün kardeşlerimizin sıkıntılarını gidersin. Allah razı olsun Akhi.... ne yapalım işte mesru ne varsa sarılmak durumundayız. Dua'yı unuttugumuz günden bu yana huzur bulamadık. Elhamdulillah ki geç olmadan farkına vardık. İyiki Müslümanız ve hamd olsunki Herseyi yoktan var eden En güzel isim ve Sıfatları olan Bir Rabbimiz varda tüm dert, sıkıntı sevinç herşeyimizi ona iletiyoruz. Hamd ediyor Dua ediyor ısrarla ve ümitle istiyoruz.

Bunun idrakine tam manası ile vardığımızda rabbimizle aramızda kurduğumuz bağın ne kadar lezzetli olduğunu tahmin bile edemiyorum.
Umarım Israrla ve azimle o güzel makamlara erişebiliriz. Akıbetimiz hayır olur. Rabbimiz bizi severse bundan başka bir mutluluk olabilirmiki acaba....
Boşa geçmiş zamanlarım olabilir. Hamd olsun hala nefes alıp vermekteyim ve sekarat halinde değilim. Ozaman çokda geç kalmış sayılmayız.
Biz Rabbimizden isteyelim elbette o verecektir istediklerimizi.

Allah hepinizden razı olsun....

Allah bizleri Firdevs cennetinde buluştursun.

Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun. Amin.

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah cc yardımcın olsun kardeş. Rabbim sıkıntılarınızı gidersin.

Rabbim tüm müslümanların sıkıntılarını gidersin, af ve afiyet versin.

Üst Ana Sayfa Alt