Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bedelli Askerlik Hakkında Haberler

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Üç şık vardır..
1- Ya o orduya gireceksin
2- Ya Hicret edeceksin
3- Yada 18 bin tl.yi bastıracaksın..katliamlara ortak olacaksın..
şimdi varmı bunun ötesinde çare..hangisi islamın öngördüğü yol olur acaba..veya ehveni..
önceki mesajınızda tağuta askerliği savundunuz,vatan elden giderse gibi milliyetçi söylemlere girdiniz,tağuta askerlik küfürdür hükmüne kılıf!! dediniz bunların cevabı bu üç şık mı yani ?pek ilişkilendiremedim

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu gün geride kalan şehid ailelerine 18 bin lira verin denilse acaba kaç kişi çıkar :(

akhiler işimizi gücümüzü bırakıp gercek islam şehitlerinin(inşAllah) aileleri için kermes düzenledik
1 tl'ye tşört satıyoruz insanlar 50 kuruş olmazmı diye soruyordu
insanların ilk sorusu ''hangi tarikat''
sonunda genç bir hocamız var dayanamadı ''cengizhoca efendi hazretlerine bağlıyız,kendisi çok mübarek bir zaatdır'' dedi :D
kim bu cengiz hoca efendi hazretleri diye sormadılar bile :D cengiz hoca sizin benim gibi gariban bir akhidir bu arada :)
fakat menzil tarikati bir kermes yapıyor paralar oluk gibi akıyor, kurban bayramı oluyor binlerce deri topluyorlarda insanlar hiç sormuyorki bu paralar nereye gidiyor.
fakat şuda bir gerçekki bir işe kalkıştığımızda yardımı insanlardan değil mülkün asıl sahibinden beklediğimiz için ecrimizi satılan mal veya gelen paranın miktarı ile ölçmedik çok şükür

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
18 milyara bedelli yapmak istemezseniz 12 ay askerlik yapınca yine 2-3 milyar askeriyeye vereceksiniz,kantin yol parası giyecek vs masraflarla ilgili
Çalışan biri ise ortalama 1250 tl aylık 13000+3000: 16000 :)

M Çevrimdışı

Mshdv

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kardeş (rızadışı) askerlik yaptığı için silsile olarak tekfir ediliyor bir kardeş bedelli yaptığı için seviniyor. Askerlikte,vergide tartışılır. Aslında tek sorun hicret edilebilecek bir İslam devleti olmaması. Allah (celle celaluhu) yaşadığımız toprakları İslam beldesi eylesin.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
gladyatörlere özgürlüklerini satın alma hakkı tanınmış . imkan varsa kaçırmayın bu fırsatı sonra bi bakmışsınız tezkere ile haçlı seferlerine katılıp barzaniye destek kuvvet oluvermişsiniz .

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne askerlik yaptığına dövün,ne bedelli ödediğine sevin..zira küfrün saltanatında yaşıyorsan hiç biri seni tatmin etmez..zira hiç bir seçenek sana sunulmadıki.elbet bir İslam beldesi olsa idi zaten seçilecek oraya hicret ederdik..yada küfrün saltanatını yıkar geçerdik..öyle bir oluşumda yoksa Allah(c.c.) dua eder o aydınlık günlerin gelmesi için sabreder beklerdik..

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
Ne askerlik yaptığına dövün,ne bedelli ödediğine sevin..zira küfrün saltanatında yaşıyorsan hiç biri seni tatmin etmez..zira hiç bir seçenek sana sunulmadıki.elbet bir İslam beldesi olsa idi zaten seçilecek oraya hicret ederdik..yada küfrün saltanatını yıkar geçerdik..öyle bir oluşumda yoksa Allah(c.c.) dua eder o aydınlık günlerin gelmesi için sabreder beklerdik..
YOL AÇIK KARDEŞ HİCRET ETMEK İÇİN İSLAM DEVLETİNE GEREK YOK. DİNİNİ DAHA İYİ YAŞAYA BİLECEĞİN 7 8 BELDE İSMİ SAYARIM SANA GİDEBİLİRSİN. HEM ÜMMETEDE FAYDAN OLUR.

Slave of Allah Çevrimdışı

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tagutun ordusuna katılmak küfürdür.
Tagutun ordusuna verilecek 18binle, askeriye güçlenecek ve o parayla yarın bigün suriyede sivil-mücahid ayrılmadan kadın çocuk denilmeden baği veya değil, müslümanlar vurulacak.
Devlet üst düzey askerlere özellikle Arapça öğretmeye başladı, sırf bu Suriye meselesi için.
Müslümanların aleyhine kafire destek olmak küfürdür, direk olmasa da dolaylı yoldan bu tehditle karşı karşıyayız.

E peki ne yapalım nereye hicret edeceğiz diyorlar.

Tagutun ordusuna 18 bin vermektense hicret babında Işid'e katılmak çok daha iyidir.
Küfr ve küfre destekten kurtulursun, muhalefet olanların en şiddetlisine göre 'bile' en fazla bağilik etmiş olursun.
Bana soranlara bunu tavsiye ederim.

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
Tagutun ordusuna katılmak küfürdür.
Tagutun ordusuna verilecek 18binle, askeriye güçlenecek ve o parayla yarın bigün suriyede sivil-mücahid ayrılmadan kadın çocuk denilmeden baği veya değil, müslümanlar vurulacak.
Devlet üst düzey askerlere özellikle Arapça öğretmeye başladı, sırf bu Suriye meselesi için.
Müslümanların aleyhine kafire destek olmak küfürdür, direk olmasa da dolaylı yoldan bu tehditle karşı karşıyayız.

E peki ne yapalım nereye hicret edeceğiz diyorlar.

Tagutun ordusuna 18 bin vermektense hicret babında Işid'e katılmak çok daha iyidir.
Küfr ve küfre destekten kurtulursun, muhalefet olanların en şiddetlisine göre 'bile' en fazla bağilik etmiş olursun.
Bana soranlara bunu tavsiye ederim.
işide katılıp eline müslüman kanı bulaştırmaktan sa 18 bin tl verip Allahın arzın da rahat gezip muhalif gruplarda cihad edip Allahın dinine daha iyi destek olurum 18 bin kat daha iyidir .
Hem ilim ehli insanların bu konudaki fetvaları dururken size ne oluyor.Varmı ilmim bir delilniz. bencelerle bu iş olmaz dostum abdesti bozan meseleleri alimlere götürürken böyle kişinin ahiretini etkileyecek meselelerde nefsinizden konuşursunuz.

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
işide katılıp eline müslüman kanı bulaştırmaktan sa 18 bin tl verip Allahın arzın da rahat gezip muhalif gruplarda cihad edip Allahın dinine daha iyi destek olurum 18 bin kat daha iyidir .
Hem ilim ehli insanların bu konudaki fetvaları dururken size ne oluyor.Varmı ilmim bir delilniz. bencelerle bu iş olmaz dostum abdesti bozan meseleleri alimlere götürürken böyle kişinin ahiretini etkileyecek meselelerde nefsinizden konuşursunuz.

Senin verdiğin cevap da ilme dayanmıyor.
Bu yorumuna çıkıp adam da sana demez mi, sen bizi kabul etseydin, taasupçuluk etmeseydin daha güçlü olurduk ve Esed ve Amerika rakkadaki müslümanları (bu kadar kolay bir şekilde) bombalamazdı. Kaç tane sivil öldü. Dünyanın her tarafından vakıanın cahili veya değil, aileleriyle gelip bi şeriatın ikame edildiği toprakta yaşayalım diye geldi o insanlar. Peçeli çocuklu bacılarımız evlatlarını kaybetti. Diğer gruplar müslüman da Işid'in elinde olan halk değil mi? Hevayla esas siz konuşmayın. Bin tane kafaya göre yorum yapılmış da benim kıyasımı mı garib buldunuz?

suriye_jetleri_rakkayi_bombaladi_h8823.jpg

Kafir köpekler tarafından rakkada bombalanan bu çocuklara da Işid'in elinde yaşamasalardı dersiniz. Annelerine de gidin aynı şeyi anlatın.
Rabbim bizi grupçuluğun her türlüsünden beri kılsın.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
@Slave of Allah Allah'ın adını ve Dini İslamı yüceltmek için savaşan Mücahidleri katletmeyi nereye koyacağız peki. Kin beslemiyorum ama bunu kimse kabullenemiyor, kabullenemezde.

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
@İbn Muhammed Kardeşim, ben vakıayı fıkhetmiş değilim.
Sadece kızdığım nokta 'çok net' konuşulması, 'biz doğruyuz diğerleri yalan' uslubunu çok işitmem.
Ve taasupçuluğu neredeyse canları çıksın hakediyorlar havasını sezmem.
Işid içinden -tanıdıklarım arasından- diğer grubun içinde 'samimi olan'lara karşı bu kadar nefret kin duymadım. Duruşu sertçe eleştirenler oluyor ama asla 'hepsi şöyle, hepsi böyle, canım çıksın da onlara yardım etmem, kafire gidecek para daha iyi' gibi saçma sapan şeyler işitmedim. Politikalarını Allah bilir, ben bana yansıyan zahirden söz ediyorum.
Bu hava çok canımı sıkmaya başladı.

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
@İbn Muhammed Kardeşim, ben vakıayı fıkhetmiş değilim.
Sadece kızdığım nokta 'çok net' konuşulması, 'biz doğruyuz diğerleri yalan' uslubunu çok işitmem.
Ve taasupçuluğu neredeyse canları çıksın hakediyorlar havasını sezmem.
Işid içinden -tanıdıklarım arasından- diğer grubun içinde 'samimi olan'lara karşı bu kadar nefret kin duymadım. Duruşu sertçe eleştirenler oluyor ama asla 'hepsi şöyle, hepsi böyle, canım çıksın da onlara yardım etmem, kafire gidecek para daha iyi' gibi saçma sapan şeyler işitmedim. Politikalarını Allah bilir, ben bana yansıyan zahirden söz ediyorum.
Bu hava çok canımı sıkmaya başladı.

KARDEŞ ŞAHSIM ADINA KONUŞUYORUM İŞİDİ MUTLAK OLARAK BİR ÇOK KİŞİ GİBİ TASVİP ETMİYORUM. AMA BU DEMEK DEĞİL MUAYYENDE DE İÇİNDE BULUNAN HERKESİ KARALIYORUZ.BENİM DE BİLDİĞİM TANIDIĞIM B,R SÜRÜ KARDEŞİM DİYE BİLECEĞİM İNSAN VAR ORDA.
TEKRARLIYORUM ELİME MÜSLÜMAN KANI BULAŞTIRACAĞIMA PARAMI KAFİRE VERİR ÖZGÜRLÜĞÜMÜ KAZANIP ALLAHIN DİNİNE FAYDALI OLURUM.ASKERLİĞİNİ YAPAN İNSANLAR BU NİMETİN- BEDELLİ - KIYMETİNİ BİLEMEZLER.
KIZMASI GEREKEN BİRİLERİ VARSA O DA SEN DEĞİLSİN DOSTUM. KİMSENİN DE NET KONUŞTUĞU BİR ŞEY YOK ALİMLERDEN BAŞKA
VESSELAM

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
Senin verdiğin cevap da ilme dayanmıyor.
Bu yorumuna çıkıp adam da sana demez mi, sen bizi kabul etseydin, taasupçuluk etmeseydin daha güçlü olurduk ve Esed ve Amerika rakkadaki müslümanları (bu kadar kolay bir şekilde) bombalamazdı. Kaç tane sivil öldü. Dünyanın her tarafından vakıanın cahili veya değil, aileleriyle gelip bi şeriatın ikame edildiği toprakta yaşayalım diye geldi o insanlar. Peçeli çocuklu bacılarımız evlatlarını kaybetti. Diğer gruplar müslüman da Işid'in elinde olan halk değil mi? Hevayla esas siz konuşmayın. Bin tane kafaya göre yorum yapılmış da benim kıyasımı mı garib buldunuz?

suriye_jetleri_rakkayi_bombaladi_h8823.jpg

Kafir köpekler tarafından rakkada bombalanan bu çocuklara da Işid'in elinde yaşamasalardı dersiniz. Annelerine de gidin aynı şeyi anlatın.
Rabbim bizi grupçuluğun her türlüsünden beri kılsın.
DUYGUSALA BAĞLAMIŞSSIN.SAN GÖSTERECEĞİM O KADAR ÇOK FOTO VARKİÇÇ
BU MESAJINA CEVAP VERECEK VAKTİM YOK BİRİLERİ ÇIKAR ELBET CEVAP VERECEK. BAZEN SUSMAK EN İİ CEVAPTIR

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş,
Benim tepkim biraz daha geneldi. Direk şahsına değildi zaten.
Çok şaşırtıcı yorumları okudukça dehşet içinde kalıyorum.
Zaten burada beni tanıyan tanıyor, biiznillah samimiyetimi de biliyorlar.
Yoksa benden başkası bu tip yorumlar atsa çoktan banlanmışlardı herhalde...

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
Kardeş,
Benim tepkim biraz daha geneldi. Direk şahsına değildi zaten.
Çok şaşırtıcı yorumları okudukça dehşet içinde kalıyorum.
Zaten burada beni tanıyan tanıyor, biiznillah samimiyetimi de biliyorlar.
Yoksa benden başkası bu tip yorumlar atsa çoktan banlanmışlardı herhalde...
ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞ ZATEN BU TİP MESELELER BÖYLE YERLERDE KONUŞULURKEN GENELDE ŞEYTANIN İŞİNE YARIYOR.NE HİSSE ALINIYOR NA BAŞKA BİRŞEY. SADECE BİRBİRİNİ KIRIYOR MÜSLÜMANLAR. HERKES BEN ALLAH İÇİN NE YAPIYORUM ONA BAKMALI .
HAKKINI HELAL ET

Üst Ana Sayfa Alt