Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Başbakanın Fransa'daki Yürüyüşe Katılması ( A. Yolcu)

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Alimlerin kafası karışmış, biz avamın Kafası nasıl karışmasın?? Yani hocanın Tayyip'i desteklediğini biliyordum ama bu kolkola Yürüyüşe " maslahat " diyeceğini tahmin etmemiştim.. Nasıl böyle bişey maslahat olabilir, alim değilim anlamıyorum herhalde.?! Ozaman biz o Fransa Katliamı günleri sırasında boşuna sevindik, mücahidlere dualar ettik, yürüyenlere lanet ettik, buğz ettik... Madem Hükümetin yaptığı maslahat gereği öyleyse biz baya bi günaha girdik o günlerde... Hocanın söylediklerine ne küfür diyebilirim ne de güzel konuştu, âlimi alim Tenkit eder ancak, benim ilmim ne ki buna cüret ediyim,ama herkes ağzından çıkanlar için Rabbine hesap verecek...

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hoca hudeybiye ile nasıl bağlantı kurdu anlamak gerçekten güç. Birde davutoglunu aklamak icin sarf ettigi argumanlar ortalama bir akp'linin söyleyeceği laflar.
Ne bilim zor bir durum. En iyisi şimdilik susmak Allahu alem. Bakalım başka bir AKP konusunda ne gibi bir fetva verilecek :)

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Valla zor bi durum! Belki bizim bilmediğimiz bişey biliyordur alimler???!!! Feyzullah Birışık hocanın dediğini mi yapsak aceba?? En mantıklısı bu gibi görünüyor, yoksa tutunacağımız dal kalmıyor maazAllah.. Çünkü diğerlerine göre yine en insaflısı bu hocalar

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Ben kendi adıma söylemiş olayım o zaman, şahsen ben A. Yolcu gibi ilim sahibi değilim, o yüzden bişey diyemiyorum, kalbim dediklerini kabullenmekte zorlanıyor o başka..

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ey Peygamber! Kâfirlere ve münafıklara karşı cihad et ve onlara sert davran! Onların varacakları yer cehennemdir. Orası varılacak ne kötü bir yerdir. (Tahrim 9)
Ey kardeşlerim tağutlara olan buğzunuz azalmasın.

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben kendi adıma söylemiş olayım o zaman, şahsen ben A. Yolcu gibi ilim sahibi değilim, o yüzden bişey diyemiyorum, kalbim dediklerini kabullenmekte zorlanıyor o başka..

Bizimde alimlik iddiamiz yok da güncel olaylari da zamanin şahidi olarak görüyoruz. Kim kimin safinda, hangi emel icin calisiyor ... bunlari 3 maymunu oynamiyorsak biliriz ... alim olmaya gerek yok ... AKP dün oluşan bir parti değil ... Maslahat demek illerde daha iyi ve faydali seyler olacak demek ...
AKP zamaninda hangi nefisler islah edilmis?
Ya da Deomkrasi hak yol mu ilan edilmis ... ?

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İslam-TR Üyesi
Dediğim gibi ahirette Hesabını veremeyeceğim Şeyler söylemekten korkuyorum ve Hüsn-ü zan etmek istiyorum. Allah svt âlimlerimize doğruyu görüp doğruyu anlatmayı; bizlere de ondan sonra doğrudan yana olmayı nasip etsin inşaAllah.

mefhum Çevrimdışı

mefhum

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir meseleyide bilmeyiverelim. Kararımızı versekte bu bizim kararımız olsun. Bizi ilgilendirsin... Yaptığımızda kendimize kızalım. Başkası yaptığında hüsnü niyetle bakalım elden geldiğince.

Üst Ana Sayfa Alt