Çözüldü Başak Burcu Simgesi Ayakkabıda Olursa Giymek Caiz Olur mu?

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
simge bu :
upload_2015-10-28_16-41-23.jpeg


ters çevirince ortaya allah lafzına aşırı benzeyen bir şekil çıkmakta , kimi ayakkabıların altında burç simgeleri bulunmakta ve bunu allahın lafzının yazılışı olarak yorumlayanlar çıkmakta .

1- Başak burcunun simgesini ters çevirince Allah lafzına benziyor diye bu ayakkabıyı üreten kişi ve firmaları allah lafzını ayaklar altına alıyorlar diye lanetlemek mübah mıdır ? ayakkabının altında sadece başak burcu simgesi değil diğer burç simgeleride var. yani açıkcası başak burcunun simgesi kabul edilen çizimi tersine çevrip allah lafzının yazılışı olarak kabul edebilirmiyiz

2- Ayaklar altında olsa dahi bu tip simgeleri bulunduran eşyaları kullanmak caiz midir .. mesela yahudi yıldızını ayakkabı altına damgalasak falan .
 

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Eğer bu tür simge Allah lafzına benzediği bilindiği için ayaklar altına alınan eşyaların altına özellikle seçilip konuluyor, basılıyorsa bunu yapanlara sadece lânetleme ile de kalınmaz, katl-i de vâcibdir. İslam'ın temsilcisi, gücünün olmadığı günümüzde kâfirlerin tuğyan ve azgınlıkta haddi aştıkları mâlumumuzdur. Birbuçuk milyar kimlik muslumanının gözüne baka baka âlemlere rahmet olarak yaratılan peygamberlerinin aşağılık karikatürlerinin bile yapıldığı bir zaman döneminde Allah c.c. lafzının ayaklar altına alındığına da çok defa şahid olduk. Hatta biz, müslümanları katlettiğini açıkça bilinen küfrün ordularına yardım edenlere ticaret adı altında maddi yardımlarımızda bulunmaktan çekinmedik.

Müslümanların dejenere olmasından dolayı önem vermese de şeytana kulluk eden kâfirler en ufak saptırmayı, aşağılamyı dahi önemser, hatta kendilerince bir önemi yokmuş gibi gözükmesine rağmen, müslümanların seccdalerini dahi tahrif ederek haça, puta secde ettirme şeytanlığını pratiğe dökerler.

Müslümanların bu tür eşyaları, ayakkabı ve terlikleri bırakın para verib almayı, ücretsiz dahi olsa kullanması haram olduğu gibi imha etmesi gerekir. Müslümanların bu tür girişimde bulunan kafirleri deşifre edib sakınmaya davet etmelidirler.
http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/212583/camilerdeki-gizli-mason-ve-yahudi-isaretleri

İlgili konular:

Küfür Simgeli Bayrak Taşımak, Elbise - Mont - Forma Giymek
https://www.islam-tr.org/konu/kufur-simgeli-bayrak-tasimak-elbise-mont-forma-giymek.8048/
 

Benzer konular

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt