Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Banyoda Nefsime Hakim Olamıyorum. Ne Önerirsiniz?

C Çevrimdışı

cold fire

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selam Aleyküm değerli müslüman kardeşlerim.....
nerden başlayacağımı bilemiyorum ama ne kadar sıkıntım varsa sizlerle paylaşacağım ve yardımlarınızı bekliyorum
ben 18 yaşındayım allaha şükür namazımı kılıyorum ama bir sorunum var banyoya girdiğimde nefsime hakim olamıyorum yapamıyorum banyoya girmeden önce ne kadar dua varsa yapıyorum ama oraya girdiğimde nefsime sahip çıkamıyorum ve sonra çok ma çok pişman oluyorum hatta ağlıyorum bile banyodan çıkışı hemen töcve ediyorum ve içimi bir hzur kaplıyor.....ama aynı şeyler yine bir sonra ki hafta devam ediyor ne yaptıysam sahip çıkamadım nefsime ne olur allah rızası için bana yardım edin nasıl kurtulmalıyım bundan ne yapmalıyım bu illetten nasıl kurtulmalıyım bna yardım edin kardeşlerim banyo dışında olmuyor kimseye bile bakmıyorum ama banyoya girdiğimde hakim olamıyorum....
allah şimdeden hepinizden razı olsun allaha emanet olun...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam we rahmetullah;

Kardeşim bu konuda sana tavsiyem, evlenmen, oruc tutman, gözünü Tv ve reeldeki fuhşiyatlardan sakındırman, ve takva üzerine olman.

Takva, bir çırpıda söylenebilen fakat hemen hemen hepimizin yalpaladığı, döküldüğü imani konulardandır. Bu sebeble başta İstimna (elle boşalma/tatmin, masturbasyon, 31 çekme, el arabasına binme vb.) gibi çeşitli isimlerle adlandılrılan bu curumdan kurtulmak için etkili yolları öğrenmekle beraber, bunun haramlığı ve kötüğü hakkında kalbi mutmâinlik elde edilmeye çalışılmalıdır. Rabbim haramlardan bizi muhafaza buyursun.

İlgili Konu:

ELLE BOŞALMANIN (İSTİMNÂ) HÜKMÜ VE BUNUN TEDAVİSİ

https://www.islam-tr.org/konu/elle-bosalmanin-istimnanin-hukmu-ve-bunun-tedavisi-nedir.15296/