Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bana Şapkami Getirin

mmt1 Çevrimdışı

mmt1

Üye
İslam-TR Üyesi
ŞEYHİMİZ ALİ KARA HZ.LERİNİN MENKIBELERİ

‘’ BANA ŞAPKAMI GETİRİN ‘’

şeyh ali efendi, birkaç yakın arkadaşı ile hacc için kutsal
topraklara giderler.dönüşte habur sınır kapısına gelince
‘’ bana çantamı getirin,şapkamı çıkarıp getirin..’’
Buyurur. Arkadaşları.’’ Efendi namaz terliği sarık sana daha iyi yakışıyor … hiç değilse köye kadar çıkarma..’’
Israrında bulunurlarsada kisvette bir şey yoktur, terlikte
Sarıkta pamuktan yapılıyor, şapkada .. kaldıki, benim devletim şapkayı uygun görmüştür der ve sınırı şapka
İle geçip anadolu’ ya girer….

Düşünün ki bu uğurda başlar bedenlerden ayrılıyor ama üstteki olay ancak menkıbe olarak kalır!..Resmi ideolojinin köleleri olarak...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Her konuya bir kılıf uydurma hususunda tekler

Belamlar

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
menkıbe diye mi anlatmışlar, bundan şeref duyuyorlarsa yuh artık. bu dedikleri duruma düşmemek için kellesini veren onca müslümanı unutmuşlar.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
o zaman sözü iskilipli atıf hoca'ya bırakıyoruz...

iskilipliyi idam edecek hakim söz hakkı tanır iskilipliye neden şapka takmıyorsun,sarıkda bez parçası,şapkada diyince...

iskilipli;hakim bey,arkandaki bayrakda bez parçası,fransız bayrağıda bez parçası,onu çıkar onu as o zaman diyince ipler kopuyor tabii,böyle bir şeydi ama konuya uygun sanırım

A Çevrimdışı

alakan

Guest
ALLAH ne insanın sariğına bakar nede şapkasına asıl siz cahiliye devrinde kalmışsınız ALLAH yalnızca insanların kalbine bakar siz daha orayı kurtaramamışsınız

M Çevrimdışı

muhammed ikbal sivasi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH ne insanın sariğına bakar nede şapkasına asıl siz cahiliye devrinde kalmışsınız ALLAH yalnızca insanların kalbine bakar siz daha orayı kurtaramamışsınız
Şehid inş.. iskilipli atıf hocaya soruyo kel ali "hoca sarıkta çaput şapkada çaput onu indirip bunu taksan ne olur?" Hoca şu cevabı verir "arkandaki bayrakta çaput ingiliz bayrağıda çaput ozaman bunu indirip onu as!" Tabi senin icin bise farketmez kalbi temizse insanin istersen yahudi uşağı olsun(!) Sen çok yanlış gelmişsin edip yukselden fetva al sen. o anlar ancak dilinden!

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah ve rasulunu bırakıp bir takım adamları öven onlara kutsallık adleten
Efsanevi menkibeler uydurup Sanki Kuran'dan Ashab kıramadan yaşanmış
Örnekleri anlatır gibi sevi nen
Kimseden daha sapık kim vardır ??

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Allah insanin ne sarigina ne sapkasina bakar doğru.
Lakin muslumanin tavri da duruşu da belli olmali.

O donemde net sekilde tavir sergileyen insanlarla,aman ne olacak diyen insan arasinda da fark olmali.

Üst Ana Sayfa Alt