Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Bağdadi Cemaatinin Holywood Gerçeği

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
el-Hidaye medya tarafından yayınlanan bu kısa video-belgesel'de Ebu Ata es-San'ani katılıp ayrıldığı IŞİD ile yaşadıklarını anlatıyor. Bu konuşmasında iki konuya değiniyor;

1- IŞİDin müslüman kanını hiçe sayarak mescidleri bombalaması
2- IŞİDin medya yalanları

T Ü R K Ç E Altyazılı

E Çevrimdışı

Ebu Remle

Üye
İslam-TR Üyesi
S.A

Birincisi: Adaletli ve insaflı olmak lazım: Rasulullah (s.a.v): "savaş hiledir" buyurur...Bu bağlamda Rabbimizin izin verdiği şekilde Müslümanlar her şey yapabilirler: yani bir kişiyi bin kişide gösterebilirler, bin kişiyi bir kişide gösterebilirler. Savaşmayan bir kimseyi savaşıyormuş gibi de gösterebilirler, savaşan bir kimseyi de savaşmıyor diyede gösterebilirler. Dinimiz bu konulara cevaz vermiştir zira savaş hiledir..

İkincisi: Bir müslüman bilir ki şiilerin, rafizilerin ayin yaptıkları yerler hiçbir zaman mescidler değildir, bu yerler hiçbir zaman müslümanların mescitleri olmamıştır ve olamaz. Annemize sövülen, sahabelere hakaret edilen, imamlara tapınılan, kabirlerden medet umulan, ümmetle savaş açılan, ümmetin en faziletli insanlarına lanet edilen, sayısız küfür ve şirk işlenilen yerler hiçbir zaman müslümanların mescidi olmamıştır..
Bir düşünelim Rabbimiz ayetinde: Dırar mescidinin yıkılmasını emretmiştir. Ulema dört vasfa sahip olduğu için bu mescidin yıkılmasının gerekli olduğunu söylemişlerdir: Müslümanlar aleyhine gözetim yapılması,plan ve programlar kurgulanması, müminlerin arasını ayırması, takva üzere kurulmaması...

Acaba bu bütün güçleriyle ehli sünnete saldıran, zarar veren bu ümmetin mecusileri olan şiilerin ayin yerleri bu dört vasfa sahip değilmidir? Bu ayin yerleri ne zaman tertemiz Rabbe ibadet ve itaat edilen mescidler olmuştur ki!

Vesselam...

toprak56 Çevrimdışı

toprak56

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
S.A

Birincisi: Adaletli ve insaflı olmak lazım: Rasulullah (s.a.v): "savaş hiledir" buyurur...Bu bağlamda Rabbimizin izin verdiği şekilde Müslümanlar her şey yapabilirler: yani bir kişiyi bin kişide gösterebilirler, bin kişiyi bir kişide gösterebilirler. Savaşmayan bir kimseyi savaşıyormuş gibi de gösterebilirler, savaşan bir kimseyi de savaşmıyor diyede gösterebilirler. Dinimiz bu konulara cevaz vermiştir zira savaş hiledir..

İkincisi: Bir müslüman bilir ki şiilerin, rafizilerin ayin yaptıkları yerler hiçbir zaman mescidler değildir, bu yerler hiçbir zaman müslümanların mescitleri olmamıştır ve olamaz. Annemize sövülen, sahabelere hakaret edilen, imamlara tapınılan, kabirlerden medet umulan, ümmetle savaş açılan, ümmetin en faziletli insanlarına lanet edilen, sayısız küfür ve şirk işlenilen yerler hiçbir zaman müslümanların mescidi olmamıştır..
Bir düşünelim Rabbimiz ayetinde: Dırar mescidinin yıkılmasını emretmiştir. Ulema dört vasfa sahip olduğu için bu mescidin yıkılmasının gerekli olduğunu söylemişlerdir: Müslümanlar aleyhine gözetim yapılması,plan ve programlar kurgulanması, müminlerin arasını ayırması, takva üzere kurulmaması...

Acaba bu bütün güçleriyle ehli sünnete saldıran, zarar veren bu ümmetin mecusileri olan şiilerin ayin yerleri bu dört vasfa sahip değilmidir? Bu ayin yerleri ne zaman tertemiz Rabbe ibadet ve itaat edilen mescidler olmuştur ki!

Vesselam...

Tamam ilk 2 mesajını anladık,
Peki müslümanlara mürted damgası vurup onların can,mal ve namuslarını helal saymalarına ne diyeceksin?

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

İslam-TR Üyesi
S.A

Ama bu sadece bir kelimenin uzak, muhatapın aklına gelmeyen bir anlam kastedilerek söylenen söz ile yapılır diye biliyordum. Doğrudan yalan söylemek de hileye mi girer? Veya ''hile'' diye yalan haberler yaymak?

Bu soru üzerinde zaten videoda duruluyor. Mescidi şiiler yönetse bile bir çok sünni orada namaz kılıyor. Ve ölenlerin çoğu sünni. Ne gibi bir fayda çıkıyor böyle saldırılarda? Camii husilerin elinde kalıyor, husileri hiç bir şekilde yıpratmıyor. Öyleyse ne işe yarıyor?

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

İslam-TR Üyesi
Ayrıca Yemen'deki alimler bunun yapılmasının doğru olmadığını söylerken, ve hatta bunun için IŞİD'den ayrıldılarsa başka ne söylemeye gerek var?

E Çevrimdışı

Ebu Remle

Üye
İslam-TR Üyesi
Bakınız sünni mescitleri: hiçbir zaman müslümanlar patlatmaz ve zarar vermez. Yapanlar ya şialardır yahut yabancı istihbaratalar...
Müslümanlar, müslümanları asla öldürmez bunu böyle bilin...Şayet bunun aksi oursa bunu bilin ki müminler yapmamıştır...Bu husuta müminlermescid patlattı derlerse bilinki yüzde yüz yalandır...Fasıktan gelen haberleri mutlaka araştırın...
Kaifrler islam ve müslümanlara saldırılarını, düşmanlıklarıın sadece savaş alanlarında yapmıyor. medya kafirler için bulunmaz bir araç.Bunu untmamak gerek...

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bakınız sünni mescitleri: hiçbir zaman müslümanlar patlatmaz ve zarar vermez. Yapanlar ya şialardır yahut yabancı istihbaratalar...
Müslümanlar, müslümanları asla öldürmez bunu böyle bilin...Şayet bunun aksi oursa bunu bilin ki müminler yapmamıştır...Bu husuta müminlermescid patlattı derlerse bilinki yüzde yüz yalandır...Fasıktan gelen haberleri mutlaka araştırın...
Kaifrler islam ve müslümanlara saldırılarını, düşmanlıklarıın sadece savaş alanlarında yapmıyor. medya kafirler için bulunmaz bir araç.Bunu untmamak gerek...
İdlibte ramazan ayında Camide 30 kadar Nusra mücahidini sözde istişhadla(!) şehid eden Işid değil miydi, yoksa ben mi yanlış hatırlıyor veya yanlış biliyorum?

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

İslam-TR Üyesi

Videoda konuşan kişi kafir mi, fasık mı? Ebu Basir el-Britani de işidin mescid patlattığını söylüyor... bkz. https://www.islam-tr.org/konu/al-basirah-medya-isid-belgeseli-ingilizce-altyazili.44243/

Bir çok haber var bu konuda, kast ettiğim haberlerin kaynağı da müslüman kaynaklar

E Çevrimdışı

Ebu Remle

Üye
İslam-TR Üyesi
Dinimizde bir kimse kimse ne zaman mürted olur bunun ölçüsü bellidir.
-Kafirleri dost edinme.
-Kafirlerin safında yer alma.
-Kafirlerle müminlerin aleyhine hareket etme.
-Kafirlere kardeşlerim deme.
-Kafirlerin savaşını meşrulaştırma.
-Kafirler lehinde, müminler aleyhinde casusluk ve istihbarat yapma.
-Müminleri kafirlere teslim etme.
-Müminlerin aleyhine kullanılması için kafirlere silah yardımı yapma.
-Kafirlere karşı el vela ve el bera uygulamama.
-Emri bi-l marufu ve nehyi ani-l münkeri bir takım farklı amaç ve isimlendirmelerle terk etme.
-Güç ve kuvvet sahibi olunan yerlerde şeriatı tatbik etmeme.
-Müminler, kafirler tarafından ihanete uğradığında kafirlerin yanında yer alma.
-Müminlerle savaşma.
-Meşru bir otoriteye huruc etme.
-Meşru bir otoriteye itaat etmeme.
-Güçsüzlere bir kısım şer-i ahkamı uygulayıp, güzlü, makam ve mevki sahiplerine uygulamama.
Suriye sahasında insanların irtidadına sebep olabilecek meselelerden bazıları bunlardır.

Ancak unutulmamalıdır ki müslümanlara illa irtidat ettiler diye savfaşılmayabilir.

Birde müslümanlar ne zaman müslüman olan, islamını bozmayan kimslere ne zaman mürted demişler. Bunlarıdelillendiriseniz. Daha net cevap verilebilir...

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dinimizde bir kimse kimse ne zaman mürted olur bunun ölçüsü bellidir.
-Kafirleri dost edinme.
-Kafirlerin safında yer alma.
-Kafirlerle müminlerin aleyhine hareket etme.
-Kafirlere kardeşlerim deme.
-Kafirlerin savaşını meşrulaştırma.
-Kafirler lehinde, müminler aleyhinde casusluk ve istihbarat yapma.
-Müminleri kafirlere teslim etme.
-Müminlerin aleyhine kullanılması için kafirlere silah yardımı yapma.
-Kafirlere karşı el vela ve el bera uygulamama.
-Emri bi-l marufu ve nehyi ani-l münkeri bir takım farklı amaç ve isimlendirmelerle terk etme.
-Güç ve kuvvet sahibi olunan yerlerde şeriatı tatbik etmeme.
-Müminler, kafirler tarafından ihanete uğradığında kafirlerin yanında yer alma.
-Müminlerle savaşma.
-Meşru bir otoriteye huruc etme.
-Meşru bir otoriteye itaat etmeme.
-Güçsüzlere bir kısım şer-i ahkamı uygulayıp, güzlü, makam ve mevki sahiplerine uygulamama.
Suriye sahasında insanların irtidadına sebep olabilecek meselelerden bazıları bunlardır.

Ancak unutulmamalıdır ki müslümanlara illa irtidat ettiler diye savfaşılmayabilir.

Birde müslümanlar ne zaman müslüman olan, islamını bozmayan kimslere ne zaman mürted demişler. Bunlarıdelillendiriseniz. Daha net cevap verilebilir...
Adnaninin bir konuşmasını hatırlıyorum, Nusraya açıkça mürted demişti.

E Çevrimdışı

Ebu Remle

Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kimse bunu müslümanlar yaptı demesi, o işin müslümanlar tarafından yapıldığını göstermez. Bu iddialar hiçbir zaman iddiadan öteye geçmedi.

Pekiş ben sorayım: Bu saldıranların (muhalifler) ne odluğu belli değil ancak saldırıya maruz kalanlar her şeyiyle şeriat diyorlar, konumları durumları belli bunlara saldıranlara kimse hiçbir şey demiyor.Bunların içerisinde Nusrada var elbette birçok yerde Müslümanlra saldırdı.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

İslam-TR Üyesi
Bir kimse bunu müslümanlar yaptı demesi, o işin müslümanlar tarafından yapıldığını göstermez. Bu iddialar hiçbir zaman iddiadan öteye geçmedi.

Pekiş ben sorayım: Bu saldıranların (muhalifler) ne odluğu belli değil ancak saldırıya maruz kalanlar her şeyiyle şeriat diyorlar, konumları durumları belli bunlara saldıranlara kimse hiçbir şey demiyor.Bunların içerisinde Nusrada var elbette birçok yerde Müslümanlra saldırdı.

Anlamıyorum ne dediğinizi. Yemendeydik Suriyeye geldik. Bir çok müslüman tarafından IŞİDin mescidleri bombaladığı konusundaki haberler nasıl iddia oluyor? Artık bu ''iddia''ların sayısı o kadar çoğaldı ki ben buna kesin gözüyle bakarım.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Muhalif olarak kast ettiğin Nusra mı ne olduğu belli değil?
Allah'tan kork kardeşim. Hepimiz biliyoruz ki Işid sürekli mücahidleri arkadan vurdu ve çoğu zaman operasyona hazırlanırlarken bunu yaptı ayrıca bölgeden haber veren TR li mücahidler de rejimle eş zamanlı olarak Nusra ve diğer mücahidlere saldırı yaptıklarını söylediler

E Çevrimdışı

Ebu Remle

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim: Suriye sahasında yabancı istihbaratlardan olmayan yok. Bir mescidde patlatma yapmak çok basit bir şey bu istihbarat birimleri için...

Muhalfileri yemleyip: müslümanlara üzerine kışkırtan daha sonra binlerce muhacirin şehit olmasına sebep olanlar, bu işleri yapanlardır.

Bak kardeşim: Müslümanların ieçrisine git, sana Nusra eliyle şehit edilenlerin isimlerini tek tek versinler. Bunların sayısı yüzlercedir.Ama bunu hiç kimse dillendirmiyor. neden Nusra ılıman vs...

E Çevrimdışı

Ebu Remle

Üye
İslam-TR Üyesi
Vallahi şu söylediklerinin tam zıttıo sahalarda onlarca kere oldu...Ama maalesef, hakikatleribilmeyen birçok kimse sen gibi düşünüyor...

hakikatleri anlamak için müslümanların içeriisne girip uğramış oldukları zulümleri bir anlattırmak gerek, bir dinlemek gerek...

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim: Suriye sahasında yabancı istihbaratlardan olmayan yok. Bir mescidde patlatma yapmak çok basit bir şey bu istihbarat birimleri için...

Muhalfileri yemleyip: müslümanlara üzerine kışkırtan daha sonra binlerce muhacirin şehit olmasına sebep olanlar, bu işleri yapanlardır.

Bak kardeşim: Müslümanların ieçrisine git, sana Nusra eliyle şehit edilenlerin isimlerini tek tek versinler. Bunların sayısı yüzlercedir.Ama bunu hiç kimse dillendirmiyor. neden Nusra ılıman vs...
Gidişatın hiç iyi değil, Allah sana basiret versin. Allah rızası için doğru konuşalım. Nusra kaç defa Işidle çatışmamak için bölgelerini terk etmek zorunda kaldı?
Hem Nusra, Işidi hiçbir zaman asıl hedef yapmadı, Işide yapılan operasyonlarda ya savunma olmuştur ya da haksız yere alınmış bir bölgeyi geri almak için yapılmıştır.

E Çevrimdışı

Ebu Remle

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim: genelde buanlayışve algı bir atrafındinlenmesisebebiyle oluyor.Sengit devlenin askerlerinidinle, neler neler anlatıyorlar. İnsanın ağzı açık kalıyor.Burdan gözüktğüğü gibideğil...

Allahümme Amin Rabbim bizlere basiret versin...Hakkı hak göstersin..Adnanini duası meşhurdur: Şayet bu insnalar hek değilse, harici ise Rabbim noları bir an önce yok etsin ve onların yerine hak olanlarıgetirsin. Ama bu tüğr DualarıNusravb gruplarasla yapamazlar nedense!

Bk kardeşim 65 devletin belkide 65 yerden saldırması söz konusu ve yerli mürtedler, pkk, muhalifler, içerde münafıklar bu müslümanlarla savaşıyor nerdeyse tam 2 sene oldu. Bukadar mucizeyide göremiyor insanlar, bir başka güç olsa şimdiye kadar hiçbir güç kalırmıydı...Bu herşeyin açıklamasıdır aslında, başka söze gerek yok...

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim: genelde buanlayışve algı bir atrafındinlenmesisebebiyle oluyor.Sengit devlenin askerlerinidinle, neler neler anlatıyorlar. İnsanın ağzı açık kalıyor.Burdan gözüktğüğü gibideğil...
Sen gidip Nusra mücahidleriyle konuştun mu neler neler diyorlar?
Neyse... bu konular defalarca tartışıldı. Sonuç alınmayacak ve sonu gelmeyecek bu tartışmayı ben bırakıyorum, Zira anlayacak kişiye bir örnek ve bir delil yeterli. Sen sofiler gibi yine bildiğini okuyorsun...

E Çevrimdışı

Ebu Remle

Üye
İslam-TR Üyesi
Gittim konuştum, Onlara sorduğum sorulardan ilki: bu fethetmiş olduğunuz yerlerde ne yapıyorsunuz idi? Cevap: Muhalfilere bırakıyoruz..
Sübhanallah...

Gittiğim şeriatın tatbik edilemediğini gördüm, ramazan günü sigara satan mahaller mevcuttu. kadınların yüzleri açıktı. Müzik dinlenilen yerler vardı. Tv ler açıktı. Çok şaşırdım. Zaten bu tür sebeplerden sonra kendi kendime sordum: Ben bunun için mi cihad ediyorum? Ben kimin için cihad ediyorum dedim ve terk ettin Nusrayı...

Üst Ana Sayfa Alt