Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Babamın Yunan Tanrıçası Sözü Küfür mü?

Cengaver54 Çevrimdışı

Cengaver54

La İlahe İllAllah Muhammeden Resulullah.
Banned
Oturuyorduk, babam anneme şaka amaçlı ve ciddi bir anlamda değil ama helenos mudur şelenos mudur birşey dedi annemde bunun ne anlama geldiğini sordu babamda yunan tanrıçası dedi (asla ciddi demedi sadece şaka veya dalga amaçlı) ben şimdi ne yapacağım onlara birşey dersem bu küçük yaşıma bakarlarmı

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Yunan tanrıçası deyince ne oluyor, Ne anladın?

Cengaver54 Çevrimdışı

Cengaver54

La İlahe İllAllah Muhammeden Resulullah.
Banned
Babam şaka amaçlı dediğine inanıyorum çünkü o Allaha inanıyor hamd ediyor buyüzden onun kesinlikle ciddi bir anlamda dediğini sanmıyorum

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Kardeşim yazdığınız meseleden dolayı küfür olmaz. Nitekim Yunanlı muşriklerin eski tarihlerde pek çok tanrıçaları vardı. Babanızın bu sözü ile neyi kast ettiği, neden böyle dediği sorusuna vereceği cevaba göre muamele görür. Misal ; Eğer Yunan Tanrıça diyerek annenizi puta ya da o ilahe(!)ye benzetmekte böylece annenizi muşrik veya kendisinin annenize taptığı, benzettiği ya da iltifat etme gibi ifade ediyorsa, bu küfürdür ve kâfir olur. Şaka amaçlı demesine (Tevbe 65, 66) itibar edilmez. Ya da genel kültür olarak annenize bu ismi bilgi olarak söylemişse bir şey gerekmez. Kısaca söyleyenin maksadına bakılır.

Nazenin34 Çevrimdışı

Nazenin34

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peki katalog üzeri satışta parfümlere "kendinizi tanrıça gibi hissedeceksiniz" yazıyor. O parfümü sarmak caiz mi?

Üst Ana Sayfa Alt