Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Atatürk'ün İslam'a Verdiği Zarar!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

Musab_61

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Buna rağmen bugün diyanet cuma hutbesinde yine ataputun şakşakcılığını yaptı.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ataput deyip duruyoruz bunda biz Müslümanların hiçmi suçu yok..adımız,kimliğimiz Müslüman ne hocamızdan ne hükümete bağlı olmayan alimlerden ses seda yok..hepsi kafalarını kuma gömmüşler aman yılan bizi sokmasında kimi sokarsa soksun..ama konu tavukmu..yok inekmi kurban olur meselesi gelince hepsi bir bir ortaya çıkıyor..

S Çevrimdışı

seyfuAllah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum
Bizim cihadI terk eden atalarImIza Allahtan bir ders ancak her$eye ragmet turkiye musluman bir ulkedir $eriatsIz ve bizlerin turkiyede tum insanlara ataturk gercegini acIklamamIz lazIm. ne yazIkki $eriatI sadece aile ici uygulayabiliyoz. Bugun herhangi bir ulkede $eriat cagrIsI ya$anIrsa Amerika o ulkeye saldIrmaktadIr. Bu demektir Kafirler guclu durumda ancak Allah teala en iyi plan yapandIr

naletullahil aleyhi zalimin ve kafirin in$Allah amin

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
videonun sonuna doğru mustafa kemalin islam düşmanlığından bahsedilmiş, eyvallah buna sözüm yok. fakat hilafeti çöküşe getiren şey sadece m.kemal'in batı ile birlikte hareket edip laik demokratik bir devlet kurması mıdır? videoda 1800 lü yıllardan itibaren paylaşılmaya başlanıyor ümmetin toprakları, peki burada bizim atalarımızda hiç mi hata yok? böyle bakmamak lazım, geçmişten ders alıp onu bugünde uygulayabilenler olmalıyız.

S Çevrimdışı

serhat_1379

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
videonun sonuna doğru mustafa kemalin islam düşmanlığından bahsedilmiş, eyvallah buna sözüm yok. fakat hilafeti çöküşe getiren şey sadece m.kemal'in batı ile birlikte hareket edip laik demokratik bir devlet kurması mıdır? videoda 1800 lü yıllardan itibaren paylaşılmaya başlanıyor ümmetin toprakları, peki burada bizim atalarımızda hiç mi hata yok? böyle bakmamak lazım, geçmişten ders alıp onu bugünde uygulayabilenler olmalıyız.

ewt güzel bir tespit yapmışsın. 1800 lü yıllardan sonra gerçekten devlet başkanlarının hatası olmuştur. ama son noktayı atatürk koymuştur.
Şimdi atatürkün bu şekilde islama verdiği zarar Allah ın takdiriyle olmuştur.
Peygamberimizin dediği ümmetimin son zamanlarında oluşacak fitneler i kastederken bana göre peygamberimiz şu anda yaşadığımız zamanı anlaatıyor. yani (Ahir zaman)
tabikide ahir zaman aniden oluşmaz. Allah ahir zamanın başlangıcını 1900 lü yıllarda verdiğini düşünüyorum.(Doğrusunu Allah bilir.)
tabikide atatürk tam bir islam karşıtı olduğunu düşünüyorum.

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Atatürk değil abi.Mustafa kemal.Çünkü atatürk denilince anlamı gereği "Türklerin atası anlamına gelir." ki o tüklerin atası değildir..

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yaygın kullanımı söylüyoruz, niyetimiz elbette o anlayışı tasdik etmek değil sağol uyarın için.

Umm Hureyre Çevrimdışı

Umm Hureyre

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bana biri şunu anlatabilirmi net soruyorum Ataput u seven kâfir olurmu? Kimileri diyor onun dine verdigi zararlari bilmiyor olabilirler vs asiri kafama takıldı şu an ama diğer şeyleri inkılapları vs çok güzel biliyorlar?hatta bize hakaret edesiye kadar doküman bilgileri de var biryerlerinden uydurma..şimdi bunun yaptığı yıkımı bilmeyip bunu seven cahil statüsünde mi oluyor yani..veya tekfir edilmemesi gereken ve bunu devam ettiren bildiğim bana yeter deyip borusunu otturen.. dün adama anlattik tepti gecti oyumu kullandim elhamdülillah dedi?bunlar mı cahil yani..

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne cahili. Bunlara yüz çeviren denir. Kendilerine Gelen Haktan Yüz Çeviren... Kendileri bile buaradaki cehaleti mazeret görmüyorlar aslında. Yengem iman etmemiş olmasına rağmen bir olay üzerine dedi ki: "Bu zamanda cehalet mi var, cehalet mehalet yok!" Bir sinirle söyledi görmeniz lazımdı yani. Keza birçok muşrikten duydum bunu, onlarda farkında yüz çevirme küfrüne girdiklerini.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Bana biri şunu anlatabilirmi net soruyorum Ataput u seven kâfir olurmu? Kimileri diyor onun dine verdigi zararlari bilmiyor olabilirler vs asiri kafama takıldı şu an ama diğer şeyleri inkılapları vs çok güzel biliyorlar?hatta bize hakaret edesiye kadar doküman bilgileri de var biryerlerinden uydurma..şimdi bunun yaptığı yıkımı bilmeyip bunu seven cahil statüsünde mi oluyor yani..veya tekfir edilmemesi gereken ve bunu devam ettiren bildiğim bana yeter deyip borusunu otturen.. dün adama anlattik tepti gecti oyumu kullandim elhamdülillah dedi?bunlar mı cahil yani..

Ne cahili. Bunlara yüz çeviren denir. Kendilerine Gelen Haktan Yüz Çeviren... Kendileri bile buaradaki cehaleti mazeret görmüyorlar aslında. Yengem iman etmemiş olmasına rağmen bir olay üzerine dedi ki: "Bu zamanda cehalet mi var, cehalet mehalet yok!" Bir sinirle söyledi görmeniz lazımdı yani. Keza birçok muşrikten duydum bunu, onlarda farkında yüz çevirme küfrüne girdiklerini.

bir bardak melisa/ papatya için yav bacılar
az sakin

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yengeme tebliğ ediyorum, ediyorum ama iman etmedi gitti oy verdi. Yanı Tagut u reddedip Allah azze ve celle ye iman etmemiş. Dışarda birşey yaşadık o konu üzerine bu sözleri sarf etti. Kendi gördükleri insanlar üzerine bunları söyledi diye düşünüyorum. Hani simdi bazı müslümanların bu şartlar bu imkânlar( tefonlar, kitaplar vs.) altında bu bölgedeki cehaleti mazeret görmesi gerçekten beni düşündürüyor. Yanı hiç mi bu imkânlar düşünülmüyor. Burası teknolojiden, ilim elde etmekten geri kalmış bir yer degil ki...

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Yengeme tebliğ ediyorum, ediyorum ama iman etmedi gitti oy verdi. Yanı Tagut u reddedip Allah azze ve celle ye iman etmemiş. Dışarda birşey yaşadık o konu üzerine bu sözleri sarf etti. Kendi gördükleri insanlar üzerine bunları söyledi diye düşünüyorum. Hani simdi bazı müslümanların bu şartlar bu imkânlar( tefonlar, kitaplar vs.) altında bu bölgedeki cehaleti mazeret görmesi gerçekten beni düşündürüyor. Yanı hiç mi bu imkânlar düşünülmüyor. Burası teknolojiden, ilim elde etmekten geri kalmış bir yer degil ki...
Yani şunları dedi mi;
Ben şeriatı istemiyorum,
Allah'ın bize karışmasını/hayatımızı her anlamda yönlendirmesini kabul etmiyorum,
Seçtiğimiz kişiler Allah'tan daha iyi hüküm verecekleri için onları seviyorum,
Ben tağutları severim ve onların mahkemelerinde muhakeme olmayı İSTERİM

vs, vb şeyler söylüyor mu?

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yani şunları dedi mi;
Ben şeriatı istemiyorum,
Allah'ın bize karışmasını/hayatımızı her anlamda yönlendirmesini kabul etmiyorum,
Seçtiğimiz kişiler Allah'tan daha iyi hüküm verecekleri için onları seviyorum,
Ben tağutları severim ve onların mahkemelerinde muhakeme olmayı İSTERİM

vs, vb şeyler söylüyor mu?
Oy vermesi doğrudan değil dolaylı böyle söylediğinin anlamına gelmiyor mu :) ki şu mantıkla veriyor kötünün iyisi. Çok tebliğ yaptım Allah azze ve celle nin hükmüyle hükmetmiyorlar... O da tasdik etti ama sonuç şirk oldu

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Oy vermesi doğrudan değil dolaylı böyle söylediğinin anlamına gelmiyor mu :) ki şu mantıkla veriyor kötünün iyisi. Çok tebliğ yaptım Allah azze ve celle nin hükmüyle hükmetmiyorlar... O da tasdik etti ama sonuç şirk oldu
Böyle hüküm vermeyi 1,5 ayda mı öğrendin uhti

Şu iki videoyu sakince izlemeni tavsiye ederim;

Lavandula19 Çevrimdışı

Lavandula19

وَلَمْ أَكُنۢ بِدُعَآئِكَ رَبِّ شَقِيًّا
İslam-TR Üyesi
Hem şirk alameti hem islam alameti gösteren kişilerin tekfiri ictihadîdir, kat'î değil.
Bu da ihtiyat sebebi olarak değerlendirilir.

Anlattığınız gibi kişilerin ortasında yaşıyoruz hemen hemen hepimiz. Tekfir ise şer'î bir hükümdür ve bu tipleri "bizim" sağlam dayanak (ilim ehline danışma gibi) olmadan tekfir etmemiz bizi bazı yerde doğruya bazı yerde yanlışa götürür doğal olarak. Bu kişilerin hükümleri çetrefillidir. Biz avam ise (siz ilim talebesi iseniz bilemiyorum) yüzeysel değerlendirmekteyiz. Allah'tan korkmak zorundayız.
Tarık Ebu Abdullah Hoca'nın Tekfir Meselesinde Dersler silsilesini dinlemenizi öneririm (ama onun evvelinde diğer akide ders silsilelerini bitirmek daha isabetli çünkü tekfir dersleri en son işlenmiş), şu ana dek ilk dört dersi dinledim ve konu ağır ağır, sindirerek işleniyor. Aydınlatıcı olacağını ümit ediyorum bizim adımıza.

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu arada yilmazer abla bu tepkim kesinlikle sana değildir. Bunu belirtmek isterim. Sadece böyle birinin cehaletinin mazeret olduğunu savunmak beni biraz sinirlendirdi :)

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Böyle hüküm vermeyi 1,5 ayda mı öğrendin uhtiy

Şu iki videoyu sakince izlemeni tavsiye ederim;
Allah a sığınırım ağabey !!! Okudukça öğrendikçe cahil olduğumun farkına varıyorum. Ne hükmü estağfirullah Allahu akbar Allahu akbar!! 3 yıldır öğrenmeye çalışıyorum ve devam da edeceğim biîznilleh. Allah azze ve celle bizi sırat-ı mustaqim e iletsin Allahumme âmin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...