Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

“ Asr-ı Saadet”e Götüren Ameller Bölüm-1 Islam-tr.net Sunar

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
“ Asr-ı Saadet”e Götüren Ameller

Sahabeden Öğütler Bölüm -1 - islam-tr.org Sunar

sahabegif.gif

Sahabe, dini bizzat Peygamber sallallâhu aleyhi ve sellem’den alan ve insanlık tarihinde benzeri olmayan eşsiz nesildir.

Çünkü onları, hidayet ve hayrı dünyanın her tarafına götürmek ve Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem’in ashabı olmak için Allah Teâlâ seçmiştir.

Bu sebeble, onların yaşantıları ve sözleri, her Müslüman için önemli bir kaynaktır. Zira onların sözleri müslümanı en iyi zamana, “ Asr-ı Saadet”e götürür.
Bu çalışmamız onların bu yol göstericiliğini vurgulamak ve bizlere de ışık olması için onlardan gelen rivayetlerden derlenerek bir araya getirmiştir.

Sitemiz İslam’ı yayma” yolculuğunda yararı olacağı düşüncesiyle bu değerli sözlerden oluşan resimleri sizlerin istifadesine sunmaktan büyük bir mutluluk duymaktadır.

Osman-dunyaSon.jpg

ali-takva.jpg

ali-vakit.jpg

ashabikiram.jpg

ebubekir-Haram.jpg

ebubekir-olum.jpg

omer-nasihat.jpg

omer-zenginlik.jpg

osman-ademoglu.jpg

osman-davet.jpg

www.islam-tr.org diğer islami sitelerden de;
Bu tür çalışmaların çoğalmasını teşvik etmektedir.

Mercan Çevrimdışı

Mercan

Eski nick : Salih Kul
İslam-TR Üyesi
Abi Allah razı olsun, elinize sağlık. Güzel çalışma olmuş.
Sahabeden öğütlerin devamını bekliyoruz.

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun devamını bekliyoruz inşeAllah Allah grafiğine feyiz versin ahi .)

H Çevrimdışı

Hoor-al-ayn

Guest
Allah sizlerden razi olsun... Devamida gelir innshaAllah ..
bu arada resimleri alip baska yerlerde kullanabilirmiyiz?

A Çevrimdışı

Ahmet.Kaymar

Üye
İslam-TR Üyesi
Ömer'in (radiallahu anhu) fakirlik ve zenginlik ile ilgili sözü muhteşemdi. Benim üzerimde müthiş bir etki bıraktı.

Vallahi ben geçim sıkıntısı çekiyorum. Evimin iaşesini nasıl ayarlarım diye günlerim "ummak" ile geçiyor. Bu ise ona ihtiyacımı artırıyor. Bu itiyacım ise dünyaya bağlılığımı ve doğal oalrak da ahirete uzaklığımı artırıyor.

Ne zaman da "ummak"tan vazgeçsem, o zaman rahatlıyorum, Allahu Teala katından bana ailemin rızkını temin edeceğim yollar bahşediyor. Allahu teala sonsuz hamd olsun.

Hakikaten çok güzel ve tesirli bi söz. Allah bizi düzeltsin.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
CazakALLAHu hayr

3. resim çok manidar

Üst Ana Sayfa Alt