Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Asmada Üzümler

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Divan şiirinde pek bilinmeyen akrostişler var elimde. Dedemden yadigar iki tanesini sizinle paylaşacağım.

Şeyh Galip
Eyh Galip
Yh Galip
H Galip
Galip
Alip
Lip
Ip
P

İkincisi

Nabi
Abi
Bi
I
Duydum ki bana darılmışsın
Üzme beni arkadaşımsın
Langur lungur, tarhana bulgur
Bana gönül koyma, çay koy!

Böyle arada şiir dalında paslaşalım kardeşim. İstifade etmek isterim. Birbirimizden öğreneceğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum.

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yolcu ahi, yolcu ahi,
Sana darılmak olur mu sanki?
Sana darılmak olur mu sahi?
Ne demiş merkep "a-i, a-i,".

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Duydum ki bana darılmışsın
Üzme beni arkadaşımsın
Langur lungur, tarhana bulgur
Bana gönül koyma, çay koy!

Böyle arada şiir dalında paslaşalım kardeşim. İstifade etmek isterim. Birbirimizden öğreneceğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum.

Bence sende zirvede birak.
Gelecek nesil bizleri böyle hatirlamamali.

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gecen sene forumda paylaşmış olduğum ve telifi bana ait olan şiirimi paylaşayım.İnşaallah çok tepki çekmem.

Devle İslam Bakiyye
Yapmayın la takiyye
Gardaş bu nasıl bi akide ?
İki lahmacun bi pide...

Bu şiirimde serbest nazım ve toplumcu şiirin absürtlüğünden ve Ebu bekir bağdadinin hariciliğinden etkilenmiştim

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslami forum olduğu göz önünde bulundurularak daha fazla rağbet görmek adına bolca "Azizim" içeren cümleler kurulabilir. Unutulmaya yüz tutmuş, az kullanılan kelimeler ile cümlelerin süslenmesi suretiyle fevkalade bir islam entellektüeli olunabilir. Her cemiyet mensubu vermez bu tiyoları, kıymet bilin.
Kiymetlimizsin azizim :)

Cundullah el-Kürdî Çevrimdışı

Cundullah el-Kürdî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
“IŞİD lideri Bağdadi öldü” haberi gerçeği “gene” yansıtmamaktadır!

Medyada çok fazla bilgi kirliliği bulunmakta. Buna en çok IŞİD lideri Bağdadi ve Ebu Ömer Şeşeni’nin öldürüldüğünü iddia eden haberlerde görmekteyiz. Şu ana kadar iki liderin de medyada en az 5 kere öldürüldüğü haberi yayınlandı. Bu tarz haberler bazen kasıtlı, bazen de yanlış istihbarat ile yapılmaktadır.

Dün IŞİD adıyla yayınlanan bir yazıda, IŞİD’in lideri Bağdadi’nin öldürüldüğü yayınlandı. Bağdadi’nin ölüm haberini Ahzab Suresi’yle duyuran örgütün açıklamasında, “ Ebubekir el-Bağdadi, Ramazan’ın 5. gününde koalisyon uçaklarının Rakka’ya dönük saldırısında öldü” denildi.

IŞİD’in resmi ajansı Amak adıyla yayınlanan ve onların renkleriyle verilen bu açıklama tamamen uydurmadır. IŞİD böyle önemli bir haberi böyle basit bir metinle vermez. Ayrıca yeni liderin de seçildiğini duyurmadan vermez. Aksi takdirde onlar için “halife” boşluğu doğmuş olurdu. IŞİD Amak haber ajansının Türkçe telegram sayfasında bu haberler üzerine şu açıklama yer aldı:

Yine IŞİD adına haber yapan Darul Hilafe de Bağdadi’nin Rakka’da öldürüldüğü haberini yalanladı. Bir de böyle önemli bir haberin dünya basınına düşmemiş olması da, böyle birşeyin olmadığının en büyük göstergelerindendir. Haber üretirken haber kaynaklarının doğruluğuna dikkat edilmelidir. Aksi takdirde bir gün Bağdadi hakikaten öldürülürse insanların kolay kolay inanacağını sanmıyorum…

Hazırlayan: @BeyazMinare__

Küresel Analiz / Özel Haber
(14 haziran)

Üst Ana Sayfa Alt