Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Asiye Olmak Ve Davet

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
İki insan örneği vardır biri sadece kendi cennete girmek için çalışır diğeri Allah'ın yarattığı bütün insanların cennete girmesi için çalışır.

Aişeler, Haticeler, Asiyeler bitanedir başkadır
-Davetçi kadın olmak zordur peygamberlere kolay olmadı ki 21.yy kadınlarına da kolay olsun elbette bir bedel istiyor.

Davet Ölçüleri iz madde madde olmayacak herkes hadislerden kabiliyeti kadar ölçü çıkaracak

-Hadislerimiz
1- "Sahabesini yemene gönderecek olan Efendimiz buyurmuş:
√ Kolaylaştırın zorlaştırmayın
√ Müjdeleyici olun nefret ettirici olmayı
√ Uyumlu olun aranızda ihtilaf yapmayın
(Buhari, 3038 Müslim, 1733)

2-Rasulullah buyumuş:
Allah beni inatçı ve sürtüşmeci biri olarak göndermedi beni kolaylaştıran bir öğretmen olarak gönderdi
(Müslim, 1470)

3-Rasulullah (sav) iki şeyden birini seçmek durumunda kalınca günah olmaması durumuyla kolay olanı seçersin. Rasulullah kendi için asla intikam almadı ama Allah'ın dinine yapılan hareketti asla affetmez.
(Buhari, 3560 Müslim, 2327)

4- Rasulullah buyurmuş:
Ben bir namaza dururum uzun bir süre okumaya karar veririm sonra bir çocuk ağlaması duyarım annesi namaz'da onu düşünüp üzülmesin diye kısa dururum
(Buhari, 707 Nesai, 825)

Yani kısaca sadece Şartlar değişti mikrofon çıktı İnternet çıktı kağıt çıktıama dinleyen yine insan konuşan ağız her durumda davet ölçümüz Rasulullah olmalıdır.

Muhammed Emin Yıldırım

Üst Ana Sayfa Alt