Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Aşırı Tekfirci Irak Sam Islam Devleti Hakkında Forumdaki Yaklaşımlar

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Yusuf : Devlenin terörist ve hainlere ihtiyacı yoktur.Devle eğer tekrardan el kaide denen teröristlere güvenme ve onlarla beraber hareket etme gafletine düşürse ilerde yine şuan olduğu gibi sırtından hançerlenecektir.Şuan Nusret Cephesinde ve diğer el kaideye bağlı teröristlere ait cephedekiler El Kaide kimliklerinden ve menheçlerinden kendilerini soyutlamadıkları ve tevbe etmedikleri sürüce Devle'nin bunları içlerine alması en büyük hata olur.

Selam Hidayete Tabi Olanların Üzerine Olsun.
sizi bu haliniz ile IŞID de kabul etmez.öfkenden basiretini kaybetmişsin.siz bu haliniz ile el kaide ve nusrayı tekfir etmekle kalmıyor,kendinizi de tekfir ediyorsunuz.Biraz basiretli ve ferasetli olsanız, savunduğunuz tevhidi duruşun itikadi ve akide yönü itibariyle IŞID ın el kaide aynı olduğunu çözerdiniz.sadece menheci bakımdan fark vardır.bu da tekfire konu edilmez.Haddi aşmak ise menhec farkını itikadi farklılıklara eşitlemektir.Bunu da sadece cahiller yapar.El kaideyi tekfir ederken,IŞID ı da tekfir etmiş olur.Işıdı savunanı tekfir etmiş olur.siz de IŞID ı savunduğunuza göre kendinizi de tekfir ettiniz.Bence sizin kaynağınız hak yayınları.Onların bakış açısını yansıtıyor.Hak yayınları bazı konularda hem nusradan hem de ışıd dan beri olduklarını ve küfür amellerde bulunduklarını yayıyorlar ama bu küfür amelleri açıklamaktan imtina ediyorlar.Haddi de aştınız.şaşkaloz!..:kötü:

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cehennemin Köpekleri hemen gelmiş ortada bir kemikte yok. Allah Rasulu sallallahu aleyhi ve sellem bunlara boş yere CEHENNEM KÖPEĞİ Dememiş. Bakın amelleri ile nasılda KÖPEK olduklarını ispat ediyorlar.

Şimdi Bagdadi çıkıp bir açıklama yapsa zevaharide müslüman dese acaba sizin gibi köpekler ne yapacaklar merak ediyorum. ???

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

muslumanlarda bir konusma agzi vardir .. kufru acik olan icin tekfir kelimesi kullanirlar, lakin bazi meselelerde ELLERINDEN GELDIGINCE KULLANDIKLARI KELIMEYE DIKKAT EDERLER,

ben tc de cocugunu okula gonderen musluman aileleri tekfir etmeyen ama BIZ ONLARDAN BERIYIZ diyen kisileri biliyorum .. bu berilik icinde tekfir barindirmayan bir berilik ..

yani her ayrilis icinde kufru barindirmaz ..

adam oldurmekte kisiyi dinden cikarmaz ..
Allah resulu sav: ya usame LAİLAHE İLLALLAH diyen birini mi öldürdün? derken onu tekfir etmemis ona lanet etmemistir .. ama onun bu amelinden beri olmustur ..

kisinin asli islam ise ancak yaptigi amel iyi bir sey degilse onun bu amelinden beri olursun ..

yapilan islerde isin en kotusunu allah swt bilir, haram aylarda adam olduren sahabe icin mekkeli musrikler muhammedin adamlari haram ayda adam olduruyor derken ..

Allah swt bu ayeti indirmistir ..
Sana haram ayda savaşmayı soruyorlar. De ki: “O ayda savaş büyük bir günahtır. Allah’ın yolundan alıkoymak, onu inkâr etmek, Mescid-i Haram’ın ziyaretine engel olmak ve halkını oradan çıkarmak, Allah katında daha büyük günahtır. Zulüm ve baskı ise adam öldürmekten daha büyüktür. Onlar, güç yetirebilseler, sizi dininizden döndürünceye kadar sizinle savaşmaya devam ederler. Sizden kim dininden döner de kâfir olarak ölürse, öylelerin bütün yapıp ettikleri dünyada da, ahirette de boşa gitmiştir. Bunlar cehennemliklerdir, orada sürekli kalacaklardır. BAKARA 217

YANI bizler duruma baktigimiz zaman neyi nasil goruyor isek oyle konuyoruz .. lakin kisinin yada kislerin kufrunu ispat edemiyorsak onlarin yaptiklarindan beri olsakta onlara kufur ve beddua etmemeliyiz ..

ben el nusradan beri olan ama onlara kotu konusmayan bir suru kisi biliyorum bu forumda bu kardeslerde mevcut, ote yandan ben isid den beriyim diyen lakin dualari hayir olan bir surude kardes var ALLAH onlardan razi olsun ..

siz bana ISID in bir kufrunu soyleyin hemen tekfir edeyim .. yok amellerinde muslumanlari oldurmek varsa esede yardim varsa ben bundan beriyim zaten, ki iki tarafta su an savasiyorsa esede karsi iylikte bulunuyorlar ..

ama aynisi el nusra icinde gecerli el nusra bir grup suudlu alimin agziyla islam cephesine dahil oluyor icinde ne ararsan var aslinda islami olmayan durum budur, lakin bagli oldugu el kaide ve kendilerinin ASLILARININ ISLAMI, sahsima konusuyorum onlar icin sukut etmemi hayir dilememi gerektiriyor, konu beni asiyor, once seyh eymen zevhariyi bekledim (Allah onu sevsin) konusmasi ortada ama sonucta ben onu Allah icin seviyorum lakin onuda RAB edinmedim, soylediklerinde kalbim mutmain olmadi ( ki bu forumda bir cok kisinin kalbini mutmain etti ) ve ben yinede beklemeyi tercih ediyorum ve UMUMI BIR DUA ILE RAHMAN MUCAHIDLERI KORUSUN VE HAKLILININ HAKLILIGINI BIZE GOSTERSIN DIYE DUA EDIYORUM ( KIMILERINE GORE BU DURUM ORTADA AMA YAZDIKLARINA BAKINCA akideden ziyade yok surasini terk etmisler esadi birakmislar sunlari vuruyorlar gibi sozler geliyor )

ben ISID harici dahi olsa ki ben haricileri taniyorum kisleri ne ile tekfir ettiklerini biliyorum cahaletlerini biliyorum, bir islam devleti kuracak beceride olmadiklarini kendi iclerinde daginik olduklarini biliyorum ha haricilikten cuzde tasiyabilirler .. velevki tam harici olsunlar ( ki bu hariclerin gercek haricilerin yapmadigi pislik kalmadi peygamber efendimize laf soylemelerinden, osmanin katlinden basliyor bunlar ve bu sekilde devam ediyorlar )..

buyrun Ali ra in haricler icin sozu

Hakim b. Cabir’den şöyle rivayet edilir:

Ali'ye soruldu:

“Onlar müşrik mi idiler?”

Hz. Ali: “Onlar şirkten kaçtılar.”

“Peki, Münafık mı idiler?”

Hz. Ali: “Münafıklar Allah’ı çok az zikrederler.”

“Peki, o zaman ne idiler?”

Hz. Ali: “Bizimle harp eden bir gurup. Biz de onlarla harp ettik. Bize karşı savaştılar, biz de savaştık.” diye cevap vermiştir.

vallahi en fazla isid icin icin bunu diyin ama bilinki gercek manada onlar harici degil ...

RAHMAN HATALI OLANI ISLAH ETSIN .. UMMETI TEVHID UZERE BIR EYLESIN ...

benim derdim anlasilmiyor allahualem .. amacim bir gun iki musluman ordu savasirsa bir dusunun nasil savasir .. bakin Ali ra ve Aise annemize yada Muaviye ra a bakin kimler kimin tarafinda idi oysa Allah resulunden gelen butun rivayetlerde ALI ra in hakliligi vardi..

Ammar ra in AZGIN bir grup tarafindan oldurulecegi .. Annelerimizden birinin ileride FITNE olacagi , zubeyr ra in Aliye karsi savasacagini ama haksiz olacagini vb gibi durumlari haber vermesine nazaran yinede bu olaylar vuku bulmustur ..

kiyamet almetlerinden biride iki musluman ordunun savasmasidir .. ( ben demiyorum bu savas budur ) ama diyorumki bu savasa yetisseniz ne bekliyorsunuz? TARAFLARIN BIR BIRLERINDE HIC HATA BULMADIGI BIR SAVASMI OLACAK .. ornegin tarafin biri diyecekki biz tipa tip aynisini dusunuyoruz kardesiz caniz cigeriz ama savasacagiz boylemi diyecekler savasirken bir birlerini oldurmeyeceklermi? NASIL BIR SAVAS BEKLIYORSUNUZ .. hicmi bir birini tekfir eden olmayacak yada bu savasa seyh eymen zavhairiler gibi (Allah swt onun ayakalarini sabitkilsin) tanidigimiz bildigimiz gruplar degilde UZAYDAN INEN GRUPLARMI YAPACAK tabiki durum aynen boyle olacak .. o yuzden Allah rizasi icin oradan gelen haberleri yazin konu hakkinda ilmi yazin edeple fikrinizide yazin ama bedualar kufurler agzinizda dolasmasin

vallahi bu forumda bir daha diyorum BEDEVILER VAR va karsilarindakini tahrik edip kendilerine sovduruyorlar .. inanin bu forumda forumda yetkili olan kardeslerinde gucunu arakasina alip cahilce kinle nefretle islama ve muslumana yakismayan bir sekilde yazan kardesler var .. Allah rizasi icin ya susun ya hayir dileyin .. ( benim bu sozlerim kalbi isidle olan ama kendileri gibi dusunmeyenlere forumda bedua eden yada kalbi nusra ile olan ve kendileri gibi dusunmeyenlere bedua eden kisiler icindi)

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Merak ediyorum bu insanlar takiyye yapmayı kimden öğrendiler.Aynı hep mazlum edebiyatı yapan kürt milliyetçilerine benziyorlar.

Açıkça mertçe yazın içinizdekileri de herkes bilsin sinenizdekileri.

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Merak ediyorum bu insanlar takiyye yapmayı kimden öğrendiler.Aynı hep mazlum edebiyatı yapan kürt milliyetçilerine benziyorlar.

Açıkça mertçe yazın içinizdekileri de herkes bilsin sinenizdekileri.

benim yazimin hemen altinda yazmissin benim icin diyiyorsan ona gore yazacagim yada soyle diyeyim benim icin diyorsan .. yazimdaki yanlis yerleri ve takkiyenin tanimini yap bende ceveb verebileyim ..

yoksa militan gibi yazilmis bir yaziya cevab veremem buradaki bedeviler gibi olurum karsimdaki bir soz yazar sonra ben yazarim devam eder gider seytanin kucagina otururuz ... CAHILLERDEN OLMAKTAN ALLAHA SIGINIRIM ...

EGER SOZUN BANA ISE .. anlasabilmemiz icin sadece YAZIMA yaz .. birde TAKIYE derken kafandaki tanimi iyi yap senin tanimina gore cevab yazayim ..

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
islami cephenin neyini gordunuz de bu kadar kolay iftira atabiliyorsunuz islami cephe acikca seriat hedefini ilan etmedi mi? Kesinlikle suud ile anlatildigi gibi bir iliskileri yok eger olsa simdiye kadar stingerler coktan icerde ve esed ucak kaldiramaz halde olurdu. Suud kendisine alternatif bir islami olusum ister kaideolsun ister isid isterse islami cephe olsun istemez. islami cephe olusumu tamamen yerli ve bagimsiz bir olusumdur. misirda musluman kardeslere tahammulu olmayan bir suud sizce islami cephe gibi bir olusuma musamaha ile yaklasabilir mi? abdnin gorusme teklifini yigitce reddedip cenevre konusmalarini boykot etmediler mi? Gecenlerde yayinladigim video da acikca demokrasi ve beseri sistemleri reddettikkerini ve seriat icin savastiklarini hassan abboud, ebu isa hatta zehran alloush acikca medya da ifade etmis. Bazi yalnis insanlarin iclerinde bulunmasi toptan bir cemaati karalamayi gerektirmez. Hasan abboud ve seyh ebu isa islami cepheyi yonettigi surece istikamet uzere olacaklarina inancim tam

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
islami cephenin neyini gordunuz de bu kadar kolay iftira atabiliyorsunuz ............................Bazi yalnis insanlarin iclerinde bulunmasi toptan bir cemaati karalamayi gerektirmez ... Hasan abboud ve seyh ebu isa islami cepheyi yonettigi surece istikamet uzere olacaklarina inancim tam

bak tamam sen cevabini vermisin ayrica iftira degil sen iclerinde bulnan bazi yanlis insanlarin varligindan bahsetmissin belki bende bundan fazlasi var sonra kendi temenini yazmisin Hasan abboud ve seyh ebu isa islami cepheyi yonettigi surece istikamet uzere olacaklarina inancim tam..

benim islam cephesi icin yazdigim bu : ama aynisi el nusra icinde gecerli el nusra bir grup suudlu alimin agziyla islam cephesine dahil oluyor icinde ne ararsan var aslinda islami olmayan durum budur,

tamam senden ricam seninle sonra konusalim bu sozum burada gerci sende icinde bulunan bazi yanlis insanlar oldugunu kabul etmisin yani benimki tam iftira olmamis tamam benim sozum burada senden ricam SU HAMAS bir yazsin su TAKKIYE KISMINI COZELIM .. senin konunuda konusuruz INSAALLAH ...

inan onu bekliyorum sakin olalim guzel guzel konusalim .. birde yazidaki baska seylerde var katilmadigin diger yerleride yaz insaallah .. mesela isid kesin haricimidir, iki musluman ordu savasirsa su sekilde olur yada Ali ra konusmus olabilir o sekilde ama biz beduada ederiz kufur de ne bileyim ...

ama once insaallah

ben yazimdaki TAKKIYE OLAYINI COZEYIM .. hamas kalbindekini yazsin ... cunki ben yazimda TAKKIYE GORMUYORUM .. ve yazim gayet merce tabi mertligi bilenlere ..

sizden ricam onceki yazida yazmis oldugum durum olusmasin ..

vallahi bu forumda bir daha diyorum BEDEVILER VAR va karsilarindakini tahrik edip kendilerine sovduruyorlar .. inanin bu forumda forumda yetkili olan kardeslerinde gucunu arakasina alip cahilce kinle nefretle islama ve muslumana yakismayan bir sekilde yazan kardesler var .. Allah rizasi icin ya susun ya hayir dileyin .. ( benim bu sozlerim kalbi isidle olan ama kendileri gibi dusunmeyenlere forumda bedua eden yada kalbi nusra ile olan ve kendileri gibi dusunmeyenlere bedua eden kisiler icindi)

yani kalkip kizgin kufur eder gibi yazip karsinizdakinide sizin gibi yazmaya zorlayip banladirmaya calismayin .. bu taktik sozu olmayanlarin taktigidir ...

halidvelid Çevrimdışı

halidvelid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yalniz su unutulmamali her grubun icerisinde yalnis adamlar olabilir ama ayyuka cikan seyleri de elestirmek hakkimiz var.Ben sahsen liderlerin aciklamalari ve resmi beyanatlari esas alan biriyim eger bagdadi ve adnani ummeti kucaklayacak bir uslupla konussalar varsinlar yine isid olarak kalsinlar yaklasimim farkli olurdu. Hatta isidle karsilikli anlasilip bolge bolge farkli gruplar farkli yerleri kontrol edebilirdi. Ancak bir zamanlar turkmenlerle ve nureddin zengi gibi tugaylarla ameliyelere dahi cikan isid bir anda kalkti bu gruplarla esede karsi beraber savastilar diye ya da insani yardim koridorunu kapatmadilar diye islami gruplara da tavir aldi. Birde su asla unutulmamali ki isid kuruldugundan beri diger islami gruplarla diyalog kurmayi ( nusra gibi) secmedi. Hatta bundan alti yedi ay oncedinde bile nusra mucahidlerinin bile selamini almadigina dair bazi kardeslerden sahitli bilgi aldik. Yani bu olaylar gundemde dahi yokken. Mesele ortak seriat mahkemesi meselesi.. Ne vardi da olaylar sicakligini korurken isid kabul etseydi? de olaylar buyumeden hallolsaydi? Mesele bir diger elestirilecek nokta, madem icerdeki islami gruplarla arana mesafe koydun, bu islami gruplarn aktif olmadigi cephelerde esed rejimine cephe acmana engel mi? Hama merkeze, humus qusayr bolgesi hatta samin kuzeyi ve tartus-lazkiye hatti gayet musait yeni cepheler icin..Ayrica kesin olarak biliyorum ki bazi stratejik noktalardan isid cekildi ve esed rejimi oralari aldi. Simdi ummetin vicdanina soralim: isid suriyeye neden girdi eger cevap once musluman halkin uzerindeki zulmu kaldirmaksa neden onceliklerini degistrdi? Musluman halkin uzerindeki zulum kaldirilmadan ve can, mal, nesil, din ve akil emniyetleri saglanmadan kurulan islami bir devletin islam tarihinde ornegi var mi? Yani yusuf kardes sen bazi seyleri sorguladikca bizim de bazi seyleri sorgulama hakkimiz dogacaktir. Taliban bile o kadar gucune ragmen afganistan da islami ince bir siyaset izliyor.Bunlardan ibret almak gerekmez mi?

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abi en hafif tabirle diyorum devle suriye direnişinin içine .... Boşluğu siz doldurun.ırakı fethettinmi ki şama geçtin arkadaş demezlermi? Adam orada varil bombaları yağdırıyor bunlar kılla tüyle uğraşıyor.bunların kafalarındaki ideal düzene peygamberimizin halifelerin bile önrü yetmemiş ki,şeytan var olduğu müddetçe münafığıda müşriğide yoldan çıkanıda olacak.mühim olan meseleleri büyükten küçüğe doğru halletmek küçükten büyüğe doğru halketmek vahşi viking adetletine benziyor.babası mürted oldu diye çocuklarınıda kör testereyle keserlerse şaşırmam bundan sonra ben beriyim kardeşler işid den ahir zamandayızki ana çocuğunu unutur olmuş herkes kendi nefsine düşmüş bir zaman hasbinallah

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yalniz su unutulmamali her grubun icerisinde yalnis adamlar olabilir ama ayyuka cikan seyleri de elestirmek hakkimiz var.Ben sahsen liderlerin aciklamalari ve resmi beyanatlari esas alan biriyim eger bagdadi ve adnani ummeti kucaklayacak bir uslupla konussalar varsinlar yine isid olarak kalsinlar yaklasimim farkli olurdu. Hatta isidle karsilikli anlasilip bolge bolge farkli gruplar farkli yerleri kontrol edebilirdi. Ancak bir zamanlar turkmenlerle ve nureddin zengi gibi tugaylarla ameliyelere dahi cikan isid bir anda kalkti bu gruplarla esede karsi beraber savastilar diye ya da insani yardim koridorunu kapatmadilar diye islami gruplara da tavir aldi. Birde su asla unutulmamali ki isid kuruldugundan beri diger islami gruplarla diyalog kurmayi ( nusra gibi) secmedi. Hatta bundan alti yedi ay oncedinde bile nusra mucahidlerinin bile selamini almadigina dair bazi kardeslerden sahitli bilgi aldik. Yani bu olaylar gundemde dahi yokken. Mesele ortak seriat mahkemesi meselesi.. Ne vardi da olaylar sicakligini korurken isid kabul etseydi? de olaylar buyumeden hallolsaydi? Mesele bir diger elestirilecek nokta, madem icerdeki islami gruplarla arana mesafe koydun, bu islami gruplarn aktif olmadigi cephelerde esed rejimine cephe acmana engel mi? Hama merkeze, humus qusayr bolgesi hatta samin kuzeyi ve tartus-lazkiye hatti gayet musait yeni cepheler icin..Ayrica kesin olarak biliyorum ki bazi stratejik noktalardan isid cekildi ve esed rejimi oralari aldi. Simdi ummetin vicdanina soralim: isid suriyeye neden girdi eger cevap once musluman halkin uzerindeki zulmu kaldirmaksa neden onceliklerini degistrdi? Musluman halkin uzerindeki zulum kaldirilmadan ve can, mal, nesil, din ve akil emniyetleri saglanmadan kurulan islami bir devletin islam tarihinde ornegi var mi? Yani yusuf kardes sen bazi seyleri sorguladikca bizim de bazi seyleri sorgulama hakkimiz dogacaktir. Taliban bile o kadar gucune ragmen afganistan da islami ince bir siyaset izliyor.Bunlardan ibret almak gerekmez mi?

BENIM DAVAM : uslubumuz

bak ben bu konuda hep konusma yazma tarzimizla alakali konustum Allah icin forumda ne yazmissam bak! belki bu yazimda ben ilk kez taraf gibi yazmissim ..,.

siz anlamiyorsunuzki benim derdim adalet bana biri isidin kufurunu ispatlasin hemen beri olayim bu kadar basit ama yapmis olduklari olusumu destekliyorum ha yapmis olduklari yanlislari desteklemiyorum egerki velevki mahsum birini oldurmuslerse neden bu amellerine ortak olayim babamin oglu degiller ben onlari Allah icin severim .. ben sey usameyi, abdullah azami, selaatin eyubuyu, Ali ra ni ne bileyim her sahsi Allah icin severim bunlar dinden cikmis iseler essekmiyim seveyim hayir duasi edeyim BIR DAHA YAZIYORUM BUYRUN KUFRUNU YAZIN bende beri olayim ama ortada inandiginiz haksiz oldurmeler varsa Allah onlari islah etsin ..

benim davam forumdaki BEDEVILER ...

el nusra Allah swt hakki icin diyorum burada onlara soven yoktu taki burdaki bedeviler onlari seytanin kucagina itene kadar .. benim yazim yukarida diyorumki velevki size gore harici benim davam sizi bu fikirlerinizden cevirmek degil ama en azindan sirki olmayan, gunahtan kacan bu grup icin en azindan ALI ra gibi konusun ..

bir kisi edindigi bilgilerle iside harici diyorsa dinden cikmaz ( yani hadis varya kim musluman kardesine kafir derse ama burada adamin delili var kendince yani soz kendisine donmez, Hâtıb İbn Belta icin ... Ömer ra: yâ Resûlâllah, bırak da şu münafıkın boynunu vurayım dedigin Allah resulu o munafik degil soz sana dondu dememistir) ..

burada ki insanlar gordukleri ile isidi haksiz bulabilirler bu dogal ama bunlar erken oten horaz gibiler seyh eymene o kadar onem veriyordunuz neden ondan once konustunuz .. benim davam burdaki coluk cocuk MILITAN GIBI YAZMALAR BEDUALAR ISIM TAKMALAR ..

en cok midemi bulandiranda yukaridaki gibi lafan atan ama elle tutulur bir sey yazmayanlar ( HAMAS i ve bunun gibileri kast ediyorum forumda hamas yazin aratin hamasin curumlerini bu forumda okuyun, muslumanlara neler yaptilar nelere bulastilar. ama allah icin sevip allah icin bugz etmeyi bilmeyenler iste boyle niklerle gezerler )

kufur farkli seydir, kisinin kufur ameli tasimasi ile haricilikten cuz tasimasi cok farklidir .. burada asil HARICI OLANLAR ASIL BU BEDEVILERDIR ..

sen kendinde hak goruyorsan bir seyi soylemeye buyur soyle ama musluman gibi ..

vallahi yarin fitne olsa iki musluman ordu savassa bu BEDEVILERIN yapacagi tek sey DAHA FAZLA MUSLUMAN KANI AKITMAK OLUR ..

adam konu asmis musluman bacilara tecavuz edilmis yav diyor biri isin gucun isidi savunan haber getirmek subhanallah sen ne yapiyon peki tam tersini tam tersini derken her buldugunumu getiriyon yoksa kendi savundugunu hakli cikaranlarimi ?

gelin adil konusalim mesela benim usteki yazimda buyurum butun foruma soruyorum TAKKIYE NEREDE tabi bu kisi beni kast ettigini dahi soylememis ..

bundan daha acik yazimi olur ..

umarim beni anladin bu forum PAYLASIM FORUMU sende paylas bende paylasayim .. sikistinmi forum adminleri nerede diye niye bagiriyon.. banlamak kolay al delillerini goster deki isid kufur ameli isliyor ..

bugun el nusra adina konusan kardes diyorki: sadece az bir grup laik demokrat, onlarada teblig yapiyoruz. ...konusma her yerde yayinlandi .. iyide sadece tebligmi yapiyorsunuz beraber hareket ediyormusunuz ona cevab vermiyor ..

yada onlarla beraber hareket ediyorlarsa bu hareketin sekli ortay cikmasi lazim .. beraber halka ekmek dagitiyorlarsa durum farkli beraber cihat ediyoruz diyorlarsa durumfarkli,

cunki allah swt diyorki muslumanlari birakip kafirleri dost edinmeyin .. bu soylenenin mahiyeti onemli belki sana gore bu mahiyet sadece belli sinirlari olan bir beraberlik bana gore muslumanlari birakip kafirleri dost edinmek iste gelin bunlari konusalim ..

ancak acizler yazilara yukaridaki gibi cevab verir, TAKKIYE sen takkiyenin tanimini yapta benim yazimla karsilastiralim yada birakalim 5 yasinda bir cocuk karsilastirsin onun fitrati bozulmamistir ...

benim davam bu yani insallah anladiniz ...

RAHMAN NEFSIMIZE BIRAKMASIN amin ...

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
buraya eklemiyorum Allah icin ummetislam sitesindeki eski isid uyesinin anlattiklarini bir oku celiskileri goreceksin vallahi kanim dondu
Okurken bile gerildim yazılanların onda biri bile doğruysa..... diyecek başka bir şey yok:(

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Forum yöneticilerinden rica ediyorum bu konu kilitlenmesin ve Yusuf yazmaya devam etsin.Ben cevap vermedikçe zaten o kendini açık edecektir.

Normalde çok sabırsız birisiyimdir.Ama bu sefer sabredeceğim.

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Forum yöneticilerinden rica ediyorum bu konu kilitlenmesin ve Yusuf yazmaya devam etsin.Ben cevap vermedikçe zaten o kendini açık edecektir.

Normalde çok sabırsız birisiyimdir.Ama bu sefer sabredeceğim.

yazacak bir seyin yok ki yazasin ( gerci sen ve senin gibiler icin yazacak bir seyler bulunmasi kolay ) .. yani TAKTIK YAPIYOR .. iste takkiyeci oyuncu ortada

adamsan, zaten o kendini açık edecektir diyecegine buyur sen et ... dua ediyorsundur bir seyler yazsada, saldirsam ama adin HAMAS unutuyorsun ..

ASLINDA SUNU DIYORSUN ... yazi yukarida yazacak bir seyim yok konu kaysin BASKA YERLERE diye bekliyorum ... ayrica ADMINLEREDE ISARET VERIYOR kitleyin kitleyin ..

hamdolsun ortada kitlenecek bir durum yok umudunu adminlere iletiyor ustu kapali sozde etki altina alacak adminlerde diyecekki konuyu kitliyoruz lakin hamdolsun ortada kitlenecek durum yok ve HALA BEKLIYORUZ YAZIMDAKI TAKKIYE KISMINI ( VELEVKI YAZINI BANA YAZMISSAN)

BEKLE BEKLE

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
buraya eklemiyorum Allah icin ummetislam sitesindeki eski isid uyesinin anlattiklarini bir oku celiskileri goreceksin vallahi kanim dondu
Abem bahsettiğiniz konu bumu bilemiyorum ,siz yazınca bende merak ettim ve bu konuyu okudum http://www.ummetislam.com/eski-isid...l-azeri-ile-suriyede-roportaj-01-05-2014.html
sübhanALLAH sübhanALLAH sübhanALLAH..wallahi okurken şok geçirdim,inanamadım,kalbinde zerre kadar iman olanlar bunu yapabilirmi?Namaz kılan ve ALLAHın dinine inanan biri bunları yapabilirmi?aklım almıyor,çok şey duyduk ve okuduk,ama büylesini ilk defa okuyorum,bu siteyi ilk defa gördüm ve güvenilirliği konusunda bir bilgi ve fikir sahibi değilim,ama eğer yazılanlar doğruysa,bunlardan beri olmak yetmez....

Kuteybe Çevrimdışı

Kuteybe

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnsan tabiki bazen kendine sormalı acaba ben mi yada biz mi hata ediyoruz diye. Biz mi taassub sahibiyiz olayları yanlış değerlendiriyoruz diye. Bende zaman zaman sorarım kendime ve inancımı yoklarım.

Ama kardeşim açıpta Allah için şu takla Haber'deki işid yanlıların yorumlarını bir okuyun. Orda yazılanları hangi akıl ve vicdan sahibi onaylayabilir. Adamlar bambaşka bir din anlayışına sahipler..

İşte bir tane örnek. Şahıs Eymen El zevahiri'ye kendince akıl veriyor. O kadar kibir dolu ki. Böyle bir topluluk nasıl hak üzere olabilir. (bu saçma yorumu paylaşmak zorunda olduğum için affedin ama bu adamların mantığını anlamak açısından önemli, Zevahiri'ye bile itikadı bozuk diyenler heralde bizi kıtır kıtır doğramaktan çekinmez)

"Bence önce itikadini düzeltmeli zevahiri...Ztn bu makam sevdası insanları bu hale getiriyor...Baktı ki bitiremeyecek işidi dönmeye mi başladının zavahiri ..? Bence islam nedir bi öğren önce müslüman ol ve amerika ile ilişkilerini bitir sonra da emire biat et ki bu ztn cok zor bir mesele ..."

bilalmuhacir Çevrimdışı

bilalmuhacir

Üye
İslam-TR Üyesi
İhvanı Müşrikin mensupları rahatsız olmuş hemen.Peşinden de sapık,ehli küfür adminciğinin desteğini almış.Aynı yolun yolcularısınız tabi birbirinizin sırtını sıvazlamanız gerek.!

Sizler İslam Devletine savaş açmış pisliklersiniz.Tabiki IŞİD'i tanımazsınız.Şeriat sizin gibilerin nefsine hoş gelir mi ? Demokrasi dini sizin iliklerinize işlemiş,sistemin ve tağutların kulu olmuşsunuz.İslam adı altında açtığınız sitede kendi batıllarınızı,şirklerinizi,şeytanların kendilerine vahyettiği şeyhlerinizin küfürlerini.
Abu Numan denilen pislik kusma yeter artık forumu pislettin...

M Çevrimdışı

muhamet ali

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Isid Esed in gizli gucudur ben buna inaniyorum. Allah buyuktur ve isid belesini bulacaktir. Ypg yaki da Isid bitirir. Emin olun.

E Çevrimdışı

ebu ûmeyr

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Isid Esed in gizli gucudur ben buna inaniyorum. Allah buyuktur ve isid belesini bulacaktir. Ypg yaki da Isid bitirir. Emin olun.

ALLAH CC SENIN VE SENIN GİBİLERIN BELASINI VERSIN ZINDIK KÖPEK...Şeyh zevahirinin dediklerini okumuyormusun mülhit herif gelde senın gibi cibiliyetsızlere köfür etme Alalah sw dilinizi kurutsun sizin gibi fitnebaz şeytanların siz nusranın kapısındaki köpeği bile olamazsınız işiniz gücünüz fitne çıkarıp laf cambazlığı yapmak..

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Işid hata yapmıştır... Hatta çok büyük belki de affedilemez bir hata yapmıştır. Ama şunu unutmayın ki ışidin içinde samimi mucahidler var ve belki de başlarındaki sahtekar emirlerden birkaçı onlara beyazı siyah gösteriyordur.Akhiler Allah aşkına eleştiri yaparken de her şeyi göz önünde bulundurun ve edep sınırlarının dışına çıkmayın.Şeyh Zevahiri açıklamasında Ebu Bekir Bağdadi için kerem sahibi diyordu.Onun için yarın pişmanlık duyacağınız şeyler söylemeyin.Birilerinin ışid den çok ışidçi olduğu gibi siz de nusracılık altında hakaretler küfürler yağdırmayın.Devledeki harici olmayan kardeşlerimiz zamanında abd ile savaşmaya gelmişlerdi UNUTMAYIN!!!

Üst Ana Sayfa Alt