Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Aşırı Tekfir Hastası Ebu Hanzala'ya Bazı Sorular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O yüzden bende yarın cumaya gitmemeyi düşünüyorum. Vebalide bu hocaya olsun.

Sevgili kardeşim ilk dinlediğin hocanın söylediğine göre amelini belirlersen çok yanlış bir yol seçmiş olursun.Ben sana git yada gitme demem ama önce bu konuları iyice araştır ondan sonra amele dönüştür.

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cumaya gitmeme ile alakali nass mi var.

Devlete dua eden, oy veren, islamda tekfir yoktur diyen, adamın arkasında namaz kılmak Kur'an ve Sunnet'e uyar mı? Cumayı terk etsin demiyorum ki. Ama diyanet imamlarının arkasında namaz olur mu(caiz midir)? Ayrıca bu konuda nassa göre hareket etmedim diyelim, genel olarak utanmıyor musun diye delil mi olur? Utanıyorum be ya utanmıyorum buna göre mi hareket edilir?

S Çevrimdışı

Sorulu

Üye
İslam-TR Üyesi
Aşırı Tekfir Hastası Ebu Hanzala, Ebu Katade el Filistin’i için iki yüzlü adam demiş.

Biz Ebu Hanzala’ya şu soruları soruyoruz.!!!

1-) Cezaevinde arkadaşlarına neden zulm ettin.?

2-) Arkadaşını neden dövdün, üzerine neden kaynar su attın.?

3-) İstediğini yapmadığı için neden tuvalette iftar etmesini söyledin arkadaşına.?

4-) Mısırda Ezher Üniversitesinde 4 sene kaldığın ve okuduğun gerçekmi.?

5-) Mısırda iken sabahlara kadar tekfir meselelerini tartışıp sabah namazlarını kılmayanların içerisinde sende varmıydın.?

6-) İstanbul’a geldiğinde sultanahmet camiisinde namaz kılıyordun, camii imamlarının arkasında namaz kılmayanlara kızıyordun, ne zaman akidenden döndün.? Ne zamandan beridir Müslümansın.?

7-) Cemaatinde Allah’ın helal kıldığı bir çok meseleyi yasaklamışssın bu yasakladığın şeyleri nefsinden dolayımı yasakladın.?

8 ) Makdisi’yi tekfir etmemenin sebebi cemaatinden adam kaybedeceğin endişesi değilmidir.?

9-) Sen Makdisi’nin fetvalarını ayırt edemeyecek zeka seviyesine sahipmisin de insanları kandırıyorsun.?

10-) O suratının altında ki gerçek suratı seninle birebir hayat yaşayanlar daha iyi bilir Ebu Hanzala, insanları neden kandırıyorsun bundan amacın ve muradın nedir.?

11-) Talebem dediğin İlyas (Ebu Ubeyde) Mahkeme meselesinde herkese kafir derken sana neden kafir demiyordu.? Nasıl bir tehditle tehdit ettinde seni Tekfir etmekten çekiniyordu.?

12-) Dışarda et yerken hangi fetva ile et yiyorsun, nefsinin hoşuna gidenleri yapmanda ki asıl sebeb nedir.?

13-) İŞİD’i İslam Devleti kabul edip neden eleştiriyor ve hilafetin sahih olmadığını idda ediyorsun, Bunun sebebi Suriye’de sana bir paye verilmemesi olabilirmi.?

14-) Usame bin Laden ve El kaide’yi tekfir ediyordun özelinde buna şahit olanlar var neden açıktan çıkıpda tekfir etmiyorsun.?

15-) Taleben ilyas (Ebu Ubeyde) bu konuda senin tekfir ettiğini tasdikleyenlerden dir.?

16-) Murat Gezenleri sevmezdin bir anda senin için nasıl değerli bir insan oluverdi.?

Sana sorulması gereken çok soru var şuanda bunlarla yetinelim inşaAllah.!

Ey Ebu Hanzala Türkiye’de senin gibi iki yüzlü hatta on yüzlü bir adam daha gelmemiştir. Rabbimizden isteğimiz senin ıslah olman ve hidayet bulmandır eğer hidayet bulmayacak ve ıslah olmayacaksan hem bu dünyada hemde ahirette Rabbimiz olan Allah’ın seni rezil etmesidir.

Not:Bu soruları yayınlayan @Gencmollalar kardeşe bu sorular ulaştırılmış ve bende bu sorularda bir problem olup olmadığını sordum sahih olduğunda problem olmadığını düşündüğünü söyledi ona binaen de yayınlıyorum.

Kaynak :Twitterdan @Gencmollalar asıl metin http://justpaste.it/ehanzala

Kardeşim sen mahkeme meselesini anlamadan ne yazıyorsun, Ebu hanzala Tagut mahkemeden kendisinin gayirindan daha çok isteyeni tekfir ediyor.

Yani miras konusunda bir kadın mesela kardeşinden "Ben yüzde eli istiyorum" derse kafir olur.

Evet böylesi kadın kafiridir, Allah'tan hakkından hükme razı değil, Tagutun hükmüne razı.

Sen böylesi bir kafir kadına kafir demiyorsun mu?

S Çevrimdışı

Sorulu

Üye
İslam-TR Üyesi
Aşırı Tekfir Hastası Ebu Hanzala, Ebu Katade el Filistin’i için iki yüzlü adam demiş.

Biz Ebu Hanzala’ya şu soruları soruyoruz.!!!

1-) Cezaevinde arkadaşlarına neden zulm ettin.?

2-) Arkadaşını neden dövdün, üzerine neden kaynar su attın.?

3-) İstediğini yapmadığı için neden tuvalette iftar etmesini söyledin arkadaşına.?

4-) Mısırda Ezher Üniversitesinde 4 sene kaldığın ve okuduğun gerçekmi.?

5-) Mısırda iken sabahlara kadar tekfir meselelerini tartışıp sabah namazlarını kılmayanların içerisinde sende varmıydın.?

6-) İstanbul’a geldiğinde sultanahmet camiisinde namaz kılıyordun, camii imamlarının arkasında namaz kılmayanlara kızıyordun, ne zaman akidenden döndün.? Ne zamandan beridir Müslümansın.?

7-) Cemaatinde Allah’ın helal kıldığı bir çok meseleyi yasaklamışssın bu yasakladığın şeyleri nefsinden dolayımı yasakladın.?

8 ) Makdisi’yi tekfir etmemenin sebebi cemaatinden adam kaybedeceğin endişesi değilmidir.?

9-) Sen Makdisi’nin fetvalarını ayırt edemeyecek zeka seviyesine sahipmisin de insanları kandırıyorsun.?

10-) O suratının altında ki gerçek suratı seninle birebir hayat yaşayanlar daha iyi bilir Ebu Hanzala, insanları neden kandırıyorsun bundan amacın ve muradın nedir.?

11-) Talebem dediğin İlyas (Ebu Ubeyde) Mahkeme meselesinde herkese kafir derken sana neden kafir demiyordu.? Nasıl bir tehditle tehdit ettinde seni Tekfir etmekten çekiniyordu.?

12-) Dışarda et yerken hangi fetva ile et yiyorsun, nefsinin hoşuna gidenleri yapmanda ki asıl sebeb nedir.?

13-) İŞİD’i İslam Devleti kabul edip neden eleştiriyor ve hilafetin sahih olmadığını idda ediyorsun, Bunun sebebi Suriye’de sana bir paye verilmemesi olabilirmi.?

14-) Usame bin Laden ve El kaide’yi tekfir ediyordun özelinde buna şahit olanlar var neden açıktan çıkıpda tekfir etmiyorsun.?

15-) Taleben ilyas (Ebu Ubeyde) bu konuda senin tekfir ettiğini tasdikleyenlerden dir.?

16-) Murat Gezenleri sevmezdin bir anda senin için nasıl değerli bir insan oluverdi.?

Sana sorulması gereken çok soru var şuanda bunlarla yetinelim inşaAllah.!

Ey Ebu Hanzala Türkiye’de senin gibi iki yüzlü hatta on yüzlü bir adam daha gelmemiştir. Rabbimizden isteğimiz senin ıslah olman ve hidayet bulmandır eğer hidayet bulmayacak ve ıslah olmayacaksan hem bu dünyada hemde ahirette Rabbimiz olan Allah’ın seni rezil etmesidir.

Not:Bu soruları yayınlayan @Gencmollalar kardeşe bu sorular ulaştırılmış ve bende bu sorularda bir problem olup olmadığını sordum sahih olduğunda problem olmadığını düşündüğünü söyledi ona binaen de yayınlıyorum.

Kaynak :Twitterdan @Gencmollalar asıl metin http://justpaste.it/ehanzala
6 soru da çorba gibi soru kardeş. Diyanet imamları mi normal cemaat imamları mi kastediyorsun.

Ben Ebu Hanzala'yi korumak istemiyorum, ama bu sorularin lastik gibi, her yoruma açık.

Diyanet imamları arkasında namaz kılma meselesi çok ihtilaflidir. O ne zaman ne demiş, buraya ekle, ondan sonra konuşuruz.

Ve "Taguta Muhakmme" senin için küfür müdür değil midir? Ve "Taguta Muhakmme" nedir senin için?

Bir anlat itikadını kardeş...

Mahkemeye giden her kimseyi ne Ebu Ubeyde, ne de Ebu Hanzala, ne Murat Gezenler kayıtsız şartsız tekfir etmişdir.

"Kayıtsiz şartsız " anahtar kelimesi.

Bunu videolara bak, kesintilere değil.

S Çevrimdışı

Sorulu

Üye
İslam-TR Üyesi
Taguta Muhakmme konusunda kimleri korumak istiyorlar insanlar? Ben anlamıyorum.... Bir kimse Taguta müracaat eder ve Tagutun hükmüne razı olur ve Allahını hükmünü inkar ederse kafir değilse nedir? Anlamıyorum bunu.... Bu ne demek...

Bir kimse mahkemede kendisini döven kişiden para alabilir, bu kimse tekfir edilmiyor. Bunları o üç şahısda tekfir etmiyor.

Sen yani bu konuda görüşün nedir bir anlat No'lur kardeşim?

ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
5 vakit kılmayıp sadece cuma kılan bir adam utanmıyorsa biz niye utanalım?

"Eğer senin kavmin cahiliyeti ya da küfrü henüz yeni bırakmış olmasaydı, Kabe'yi bozar, ibrahim'in temelleri üzerinde tekrar yapardım.

Bu rivayeti Müslim (no. 398) ve Nesâî ((125/3, V, 215), Ebû Ishâk ani'l-Esved an Âişe asl-ı senedi ile de tahrîc ettiler. Lafız Müslim'indir.

Rudani,Büyük Hadis Külliyatı, Cem’ul-fevaid, İz Yayıncılık: 2/170.

A Çevrimdışı

Allaha Hamdolsun

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de cumayı camiide kılmıyorum. Çevremdeki bütün camiilere baktım hepsi demokrasiye, tağuta vesaire dua ediyorlar. Evde kılıyorum.

ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Birileri ne der mantığıyla din yaşamak ne kadar ilmi olur sence ?

güzel ahicim yukarı da paylaştığım hadisi şerifi biraz düşünerek anlamaya çalışarak okumanı tavsiye ediyorum.. verdiği mesajı anlamaya çaılışırsan benim ne demek istediğimi anlarsın... bizde yıllarca gitsek mi gitmesek mi çok sürümcemede kaldık ben gidiyordum... 2 rekatı nafile kılıp arkasından öğleyi kılıyordum... hee bu doğrumudur bilmem.. Allahualem ama müslüman kimliğimize laf edilmesine müsade etmiyor müşriklere pirim vermiyorduk... ilmi bir açıklama istiyorsan da ilmine güvendiğin hocalara danışmanı tavsiye ederim...

S Çevrimdışı

Shekau'nun Misvağı

Üye
İslam-TR Üyesi
güzel ahicim yukarı da paylaştığım hadisi şerifi biraz düşünerek anlamaya çalışarak okumanı tavsiye ediyorum.. verdiği mesajı anlamaya çaılışırsan benim ne demek istediğimi anlarsın... bizde yıllarca gitsek mi gitmesek mi çok sürümcemede kaldık ben gidiyordum... 2 rekatı nafile kılıp arkasından öğleyi kılıyordum... hee bu doğrumudur bilmem.. Allahualem ama müslüman kimliğimize laf edilmesine müsade etmiyor müşriklere pirim vermiyorduk... ilmi bir açıklama istiyorsan da ilmine güvendiğin hocalara danışmanı tavsiye ederim...
ilmine güvendiğim nette de videoları olan(yani sizde tanıyorsunuz isim veremem) kendimi bildim bileli cuma kılmıyor : ))

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de gidin yada gitmeyin demiyorum bu konu Müslümanların arasında ihtilaflı bir konu ama bir şey yapacaksak bir delile binaen olmalıdır. Bazı durumlarda cumaya gitmemekte sebebini güzelce anlatırsak İslamı tebliğ için bir fırsattır.

A Çevrimdışı

Allaha Hamdolsun

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
evdekiler demiyor mu; sen nasıl müslümansın ümmet cumaya gidiyor sen kadınlar gibi evde oturuyorsun ?
Arkadaş sen niçin insanlarla nasıl konuşacağını bilmiyorsun? Ayrıca cuma namazının sadece erkeklere farz olduğunu sana kim söyledi ki "kadınlar gibi" tabirini bana kullanıyorsun? Birazcık edeb.

İbn Kayyim el-Cevziyye diyor ki: ‘Peygamberlerin durumlarını, Allah’a (c.c.) yalvarmalarını, niyaz ve dualarını düşün. Onların nasıl ‘edeb’le dolu olduklarını görürsün.’

Son olarak: Bu mesele ihtilaflı bir meseledir. Benim çevremdeki hatta çevre ilçelerdeki diğer camiiler de dahil hepsi tağuta, demokrasiye dua ediyor. Bu yüzden evde kılıyorum.

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kadınlar gibi evde durmak cuma meselesinde canını sıkıyor ise binlerce müslüman cihad cephelerinde ümmetin şerefini müdafa ederken de canını sıkmalı. Evdekiler demiyor mu; müslümanların ırzını korumak, Allah'ın dinini yüceltmek için ümmet cihada koşuyor sen kadınlar gibi evde oturuyorsun?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt