Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Arkadaşım, Ortağı Olan Diğer Arkadaşımı Gizlice İstismar Ediyor Ne Yapmalıyım?

R Çevrimdışı

rizwan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar öncelikle selam aleyküm hayırlı günler diliyorum. Benim için çok büyük bir problem var ve nasıl yapacağımı bilemiyorum bana yardımcı olursanız çok memnun olurum. Ben yurtdışında yaşıyorum 3 ay oldu geleli burada birinden yardım aldım sağ olsun çok yardımcı oldu ev tuttu iş verdi falan. Ortağı ile birlikte çalışıyoruz ismi Ahmet diyelim, bu kişinin işi çıktı başka bir ülkeye gitti o süre zarfında ortağının ( buna da Mehmet diyelim) bir kaç hareketi hoşuma gitmedi, şöyle izah edeyim Ahmet’i sürekli bana karşı gözümde kötülemeye çalışıyor ben adamdan bildiğiniz nefret etmeye başladım ve Ahmet çok iyi bir insan, neyse takip etmeye başladım. Her Neyse bir ara baktım kasa defterini öğleden sonra da çıkardı yazdı çizdi bir şeyler yaptı fazla bakamadım. Ertesi günü tekrar kontrol ettim hareketlerini hoş olmayan şeyler yapmaya başladı ve ben bu adamdan çok nefret etmeye başladım. Ben durumu Ahmet’e bildirsem mi?yoksa susup devam etmesini mi bekleyeyim. Söylesem araları bozulur söylemesem bugün 10 alan yarın 100 alır haksız kazanç elde ediyor ben bu durumdan ciddi anlamda rahatsız oluyorum çalışma isteğim yok istemsizce çalışıyorum yüzüne dahi bakmak istemiyorum. Bir de şu durum var işe ihtiyacım var beni çıkarırsalar başka bir yerde iş bulamam eleman sezonu değil çünkü. Ne yapacağımı bilmiyorum bana akıl verin lütfen

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Ve Aleykumselam kardeşim….
Öncelikle “Batıl / yanlış şeyleri söyleyerek insanlara nasihat eden, konuşan şeytandır. Hakkı söylemekten sakınan ise dilsiz şeytandır.”
İbn Kayyim el-Cevabu’l-vafî

Bu söze binaen benim şahsi görüşüm bu haksızlığı arkadaşına iletmendir..ama direk kendin söylersin yada başka biri aracılığı ile haberdar edersin..rızık korkusu hiç duymaman gerekir nitekim Er Rezzak olan yalnızca Allah azze ve celledir.Sana burdan bir kapıyı kapatırsa mutlaka başka bir kapı açacaktır elbet.. Bu senin için bir sınav imtihan gibi düşünebilirsin ve inşaallah bu imtihanı geçebilirsin..

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ahmet ile Mehmet'in iş ortaklığı şartlarina ne kadar vakıfsın ki? Belki aralarindaki anlasma geregi parasal durumlarda bazı farklılıklar vardir. Bir de %100 emin olmak lazım.Yanılıyor olma ihtimalinde vardır belki.
kamera kayitlari bile boyle durumda delil dahi sayılmıyor.
Seni rahatsiz eden durum konusunda
Ahmet ve Mehmet'le ortak konuş konuşacaksan. Daha etik olur.