Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Arapça'ya Yeni Başlayanlar İçin

Zuhri Çevrimdışı

Zuhri

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
The World of Omar and Mariam

b1-1.jpg

b1-1.jpg

İ Çevrimdışı

İsrâ 53

Guest
s.a ben arapça konuşmayı öğrenmek istiyorum. kursa gitme olanağım yok, yakınımda arapça bilen de yok. internette bir sürü yere baktım ama hala bu amacım için uygun bir yer bulamadım. bir de burda deneyeyim dedim:

hiç bilmeyen biri için aşama aşama neler gerekir bilgilendirebilir misiniz? alınması gereken kitap, takip edilmesi faydalı site. yalnız ben ingilizce de bilmiyorum, inşallah türkçe bir yer olmalı.

şu anki düzeyimi soracak olursanız... varsayınki, hiç bilmeyen bir çocuğa arapça konuşma öğretilecek :eek:kyrm:

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
s.a ben arapça konuşmayı öğrenmek istiyorum. kursa gitme olanağım yok, yakınımda arapça bilen de yok. internette bir sürü yere baktım ama hala bu amacım için uygun bir yer bulamadım. bir de burda deneyeyim dedim:

hiç bilmeyen biri için aşama aşama neler gerekir bilgilendirebilir misiniz? alınması gereken kitap, takip edilmesi faydalı site. yalnız ben ingilizce de bilmiyorum, inşallah türkçe bir yer olmalı.

şu anki düzeyimi soracak olursanız... varsayınki, hiç bilmeyen bir çocuğa arapça konuşma öğretilecek :eek:kyrm:
durusul lugatil arabiyye adlı kitap güzel
internette Ebu zerka isimli birisi bu kitapdan ders veriyor

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
ALEYKUM SELAM. Kardeşim Ebu zerka arapça dersleri diye girersen nette bulursun. Ana dili Arapça olmayanlar için durusul lugat ... diye 4 ciltlik bir kitaptan ders yapılıyor. Tavsiye ederim.

O Çevrimdışı

omermuslim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Üst Ana Sayfa Alt