Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Arapça Öğrenmek

A Çevrimdışı

aşkin_velayeti

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Selamunaleykum.
Ben arapça öğrenmeye basladım bir sorum olacak. Arapça eserleri okumam için 2 sene arapça öğrenmem yeterlimi.? Tefsir yapmak için değil sadece arapça eserleri okumak istiyorum.?

A Çevrimdışı

Askalani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
aleykumselam ve rahmetullah
ahi biz öğrendiğimizi kuranda uyguluyoruz öylde çokyararlı oluyor
en basit kouları bile...
mesela müzekker- müennesi mi öğrendim hocamız fatihadan başlatarak bize kuranı deftere yazdırıyor
defterimde müzekker müennesi tek tek işarteliyorumm
yada tekil ikil çoğulu öğrenmişsem diğer sayfayı yazarak bunları işaretliyorum
meallerinide altlarına yazdırıyor
çok faydasını gördüm.
tabi bunu yanında uslu'd din inde dediği gibi öğrenenle öğretenin kapasiteside önemli.
Alah ilminizi artırsın işinizde kolaylık versin-amin-

A Çevrimdışı

Ahmed1

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Grameri sıkı tut , üstüne bol bol örneklerle pekiştir.Birde hangi tip Arapça eserleri okumak istiyorsun.Dîni Arapça eserleri okumak istiyorsan oradaki terimlere ağırlık vermen gerekiyor.(Ayrıca fıkıh usulu,hadis usulu de okuman gerek.)

A Çevrimdışı

ahmetelhanefi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bende istiyorumda azcık ebyu zerkanın videolarından öğrendim lakin arapça eserleri okumak için yeterli mi bilmiyorum ebu zerka

Zuhri Çevrimdışı

Zuhri

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Siteye üye olduktan sonra giriş yap sol tarafta "Sesli Arapça Dersler" kısmından dersleri sesli olarak dinleyebilirsin. Kitabın 1. cildinin pdf ini bulmuştum fakat diğer bölümleri yok. Eğer bu işi ciddi olarak düşünüyorsan kitabını almanı tavsiye ederim çünkü kitap üzerinde verilen ödevleri de yapman gerekecek.

A Çevrimdışı

ahmetelhanefi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
tamam ciddi olarak düşünüyom ama bir sürelik zaten seneye ilim yolculuguna cıkıyom =D=D=D=D

A Çevrimdışı

ahmetelhanefi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Siteye üye olduktan sonra giriş yap sol tarafta "Sesli Arapça Dersler" kısmından dersleri sesli olarak dinleyebilirsin. Kitabın 1. cildinin pdf ini bulmuştum fakat diğer bölümleri yok. Eğer bu işi ciddi olarak düşünüyorsan kitabını almanı tavsiye ederim çünkü kitap üzerinde verilen ödevleri de yapman gerekecek.
bulamadım aramalarda he birde sen arapça biliyormusun kitap okuyabiliyormusun

- - - Updated - - -

arapça mı aramam gerek

Üst Ana Sayfa Alt