Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Arapça Öğrenmek Isteyenlere

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ahim bunu hazırlayan dağıtılmasına...ücrestsiz yayılmasına izin vermişmi...

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
dikkkat edin hassas konularda cürretkar davranmayın......bu bir dil eğitim seti bazıları bunu kuranı anlamak için öğrenmek isteyeilir tamam...adamlar emek vermişler sen ister kuranı anlama için temin et ister dili öğrenip ticaret yapmak vs.....lütfen iyi araştırın.....

T Çevrimdışı

Tahir Baştuğ

Üye
İslam-TR Üyesi
Arapça öğrenmek isteyen kardeşlerime çok faydalı olacak bir tavsiye vermek istiyorum. Bu tavsiyeyle Arapçayı çok ekstra bir çaba sarfetmeden öğrenebilirsiniz. Kelime mealli Kuranlar okumak. Bu değerli eserlerle hem güzel kitabımızı Türkçe mealinden okuyup onu anlama ve hayatınıza geçirme yolunda adımlar atmış olursunuz hem de kelime mealinden bakarak zaman ile Arapçayı da öğrenebilirsiniz. Ben böyle okuya okuya Kuranın çok büyük bir kısmını Arapçadan anlayabilecek bir seviyeye geldim Elhamdulillah. Birkaç sene Kuranı bu şekilde okuyan bir kardeşimizin varacağı Araça seviyeyi bir düşünün!!! Hem de hiç öyle özel ekstra bir emek ve para vermeden. Ve bu yöntem aynı zamanda çok zevkli çünkü Rabbimizin kitabını okuyorsunuz. Biraz daha sıkıcı olan kelime ezberleme veya gramer öğrenme için çaba sarf etmiyorsunuz. Sadece okuyorsunuz ve zamanla o kelimeler aklınızda kalıyor. Tabii dilerseniz başlangıç olarak bir gramer temeli oturtabilirsiniz ki bu çok güzel olur.

Son zamanlarda piyasadaki en güzel kelime mealli Kuranlardan olan "Kur'an-ı Kerim Ve Muhtasar Kelime Meali - Hayrat Neşriyat" eserini dijitalleştirme üzerinde çalıştım. Çünkü internette hiçbir yerde bu eserin dijital versiyonunu bulamadım. Çalışmamın ürününü sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu linklerden pdf versiyonunu indirebilirsiniz:

SlideShare (Bu birinci kısmının linki. Diğer 4 kısım da aynı web sitesinde. Bu vebsitenin arama motorundan bulabilirsiniz):

İnternet Arşivi:

Bir de bu linkteki eser de çok çok iyi. Hatta bazılarınız bunu daha çok beğenebilir:

Üst Ana Sayfa Alt