Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Arakan'a Acil Yardım: Ihh Bölgeye Ulaştı

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ihh-arakan-fotograflar-9-kopya.jpg

29-08-2017 12:25

İHH İnsani Yardım Vakfı, günlerdir çatışmaların yaşandığı, bundan dolayı evlerini ve yaşadıklarını yerleri terk etmek zorunda kalan Arakanlılar’a acil yardım malzemesi ulaştırdı.

İHH İnsani Yardım Vakfı, acil yardım faaliyetleri kapsamında dünyanın dört bir yanındaki mağdur ve mazlumlara gıda, giyecek ve diğer temel ihtiyaç malzemelerinin dağıtımını sürdürüyor. Son olarak yıllardır zorlu hayat şartları ile ve çatışmalarla mücadele eden Arakan halkına acil gıda malzemesi ulaştırıldı. Yardımlardan Bangladeş’e sığınan bin Arakanlı aile istifade etti.

Myanmar'dan Bangladeş'e göç etmek zorunda kalanlardan bin'e yakın Arakanlı Rohingya aileye acil gıda dağıtımı yapıldı. Ayrıca her aileye 15 dolarlık bir nakdi yardımda bulunuldu.
Paket içeriği
-20 kilo pirinç
-2 kilo mercimek
-2 kilo un
-2 kilo tuz
-2 litre sıvı yağ

Acil İhtiyaç listesi
-Gıda malzemeleri
-İlaç ve Tıbbı malzeme
-Branda
-Çocuk maması
-Elbise
-Hijyen ve yaşam malzemeleri
İHH, bölgede Arakanlı Müslümanlara yardımlarını düzenli olarak sürdürüyor. Önümüzdeki günlerde İHH ekipleri kurban çalışmaları ve acil yardım çalışmaları kapsamında bölgede yardımlarını artıracak

https://www.ihh.org.tr/haber/ihhdan-arakana-acil-yardim

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Elhamdülillah, elhemdulillleh, elhemdulillleh...
Bu haber elhemdulillleh bizi bir nebze sevindirdi.Simdi kardeslik zamanı .Türkiye'de olsalar da bizde baksak.Elimizden geldiği kadar paylaşsak ne güzel olurdu...Zilhicce'deyiz unutmayalım !

Arakanlı müslümanlar, Myanmar zulmünden Bangladeş sınırına kaçıyor. Kardeşlerimiz aç susuz yardımlarınızı bekliyor.
###
ARAKAN yaz 3072'ye gönder #İHH'ya 5 TL bağış yap.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
CazakAllahul hayr kardeşim

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerim geçen sene elhemdulillleh bu dernek vesilesiyle Bangladeşteki kamplarda Arakanlı kardeşlerimize yardım gönderdik ...Bu senede inseAllah göndermek nasip olur.Allah için ufakta olsa katkı sunmak isteyen olursa ...

Budist zulmünden kaçıp Bangladeş sınırına sığınan Arakanlı müslümanlar için sabah ve akşam olmak üzere sıcak yemek dağıtımı yapılacaktır. Şuan çok zor zaman geçiren kardeşlerimizin büyük sıkıntılarını biraz da olsa hafifletmek adına Sizde destek olabilirsiniz. 1 Kişi Yemek Bedeli 8 TL.'dir.

ZİRAAT BANKASI HESAPLARI
HESAP SAHİBİ: BURSA FETİH EĞİTİM İLİM SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
TL - HESAP NO: 78860797-5007
ŞUBE ADI : 686 - BURSA/GARAJLAR ŞUBESİ
IBAN : TR 1300 0100 0686 7886 0797 5007
USD - IBAN : TR83 0001 0006 8678 8607 9750 08 CHIPS kodu 409993
EUR - IBAN : TR56 0001 0006 8678 8607 9750 09 BIC KODU: TCZBTR2AXXX

FB_IMG_1504008930493.jpg

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

Bu hesap kullanılmamaktadır!!!
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerim geçen sene elhemdulillleh bu dernek vesilesiyle Bangladeşteki kamplarda Arakanlı kardeşlerimize yardım gönderdik ...Bu senede inseAllah göndermek nasip olur.Allah için ufakta olsa katkı sunmak isteyen olursa ...

Budist zulmünden kaçıp Bangladeş sınırına sığınan Arakanlı müslümanlar için sabah ve akşam olmak üzere sıcak yemek dağıtımı yapılacaktır. Şuan çok zor zaman geçiren kardeşlerimizin büyük sıkıntılarını biraz da olsa hafifletmek adına Sizde destek olabilirsiniz. 1 Kişi Yemek Bedeli 8 TL.'dir.

ZİRAAT BANKASI HESAPLARI

Ekli dosyayı görüntüle 21407
insani yardımlarda güvenilir yakından tanıdığım bi dernek hatta arakan için kurban kesimine sevdiğim bi abim gitti aklında soru işareti kalanlar için yazayım dedim :)

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Eyvallah kardeşim Allah razı olsun. İyi düşünmüşsun.Bende bunu bilerek onerdim.

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Onu göndermeyen ,dua dahi etmeyen ,hayat konforundan ,kafa konforundan taviz vermeyen ,niceleri var ...Sen ,ben ,biz ... yapabildiğimiz ne ise ,Rabbim mahşer günü kefaret kılsın .Amin ...Allah razı olsun ,ince düşünmek herkese nasip olmaz.Rabbim en iyisini yapmayı nasip etsin .Amin

remziocaktan Çevrimdışı

remziocaktan

Namahrem ile yazisma yok
İslam-TR Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 21406

29-08-2017 12:25

İHH İnsani Yardım Vakfı, günlerdir çatışmaların yaşandığı, bundan dolayı evlerini ve yaşadıklarını yerleri terk etmek zorunda kalan Arakanlılar’a acil yardım malzemesi ulaştırdı.

İHH İnsani Yardım Vakfı, acil yardım faaliyetleri kapsamında dünyanın dört bir yanındaki mağdur ve mazlumlara gıda, giyecek ve diğer temel ihtiyaç malzemelerinin dağıtımını sürdürüyor. Son olarak yıllardır zorlu hayat şartları ile ve çatışmalarla mücadele eden Arakan halkına acil gıda malzemesi ulaştırıldı. Yardımlardan Bangladeş’e sığınan bin Arakanlı aile istifade etti.

Myanmar'dan Bangladeş'e göç etmek zorunda kalanlardan bin'e yakın Arakanlı Rohingya aileye acil gıda dağıtımı yapıldı. Ayrıca her aileye 15 dolarlık bir nakdi yardımda bulunuldu.
Paket içeriği
-20 kilo pirinç
-2 kilo mercimek
-2 kilo un
-2 kilo tuz
-2 litre sıvı yağ

Acil İhtiyaç listesi
-Gıda malzemeleri
-İlaç ve Tıbbı malzeme
-Branda
-Çocuk maması
-Elbise
-Hijyen ve yaşam malzemeleri
İHH, bölgede Arakanlı Müslümanlara yardımlarını düzenli olarak sürdürüyor. Önümüzdeki günlerde İHH ekipleri kurban çalışmaları ve acil yardım çalışmaları kapsamında bölgede yardımlarını artıracak

https://www.ihh.org.tr/haber/ihhdan-arakana-acil-yardim
allah s.v.t mazlumların yardımına yetısel ellerı daha dunyada ıken hıdayetle ahırete ıse cennetı ve cemalullahı ıle sereflendırsın ınsallah :(

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslamda kol kafa kesme var diye bagiranlar su arakanda budistlerin yaptiklarini oylece seyrediyorlar.

Arakandaki muslumanlar neden savasmiyorlar kacmak nereye kadar nereye kacacaksin

Bu bizim icinde gecerli kardeslerimizi ekmek gondererek koruyamayiz.

Nerede muslumanlar bu cihad yanlizca talibana kaideye hts ye mi farz oldu

Tum muslumanlar a inen ilahi bir emir degilmiydi bu.

Bagladilar herseyimizi ellerimizden aldilar herseyimizi.

Yarabbi helak et diyoruz da ALLAH in meleklerimi girecek cennete.

Bir yerde bir terslik var ALLAH in istedigi bu degil rabbimizin bizden ne istedigini gayet iyi biliyoruz ama yapamiyoruz evet muslumanlar bunu yapmadikca daha cok belgesel seyreder gibi muslumanlar bunu izlemeye devam edecegiz

Subhanallah yarabbi

Su dunyada hakli oldugumuz halde dustugumuz hallere bak

Kafirlerin zalimlerin cani cehenneme

Tek bir yapacak sey var oda olmadimi haller her iki dunyada da harab.

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bangladeş sınırına ulaşan Arakanlı kardeşlerimiz....
Varmı bunun tarifi ?!!

Allah Allah Allah :(

FB_IMG_1504084287382.jpg

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Elhamdülillah elhemdulillleh elhemdulillleh

Bursa Fetih Der.

Dünden itibaren yeni gelen 1000 'e yakın Arakanlı kardeşlerimize sabah-akşam yemek dağıtımı yapıldı. Günlük yaklaşık 500 kişiye sabah ve akşam sıcak yemek dağıtılmaktadır. Şuan sınıra çok fazla insan gelmektedir ve yardımlar yetersiz dua edelim ve destek olalım.

ZİRAAT BANKASI HESAPLARI

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Acil Yardım ÇAĞRISI
Mülteciler şuan sokakta.
Yemek için ağlıyor
Çadır lazım
Pirinç lazım
İlaç lazım
100 bin kişi geldi
Açık yerde yatıyor
Kampda yer yok
Çok yağmur var
Öbür tarafta zulüm
Bir tarafta yağmur
Birde deniz de her gün vapur batıyor
Şuana kadar 130 kişi öldü deniz de
Ve ölüyor
Arakanlı mülteciler için birlikte faaliyet yürüttüğümüz yardım kuruluşumuzun yetkilisinin az önce gönderdiği mesaj

Fetih Der.

FB_IMG_1504535288452.jpg

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanlar inseAllah duyarlı davranır .

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Sayın Cumhurbaşkanımızın bugün Myanmarlı mevkidaşı ile yaptığı görüşme sonrasında, bölgeye ilk yabancı yardım kuruluşu olarak Myanmar TİKA yetkililerinin girişine ve ilk etapta bin tonluk yardım yapılmasına izin verildi'' dedi.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah zulüm goren muslumanlarin sinavlarini kolaylastirsin ve sabir gosterenlerin ödüllerini hem bu dunyada hem ahirette gani gani versin. Suriye yi gorup "cok karisik yea kime cihat edecegiz" diyenlere bu ikinci sinav. Allah ümmetin uyanmasini sağlasin.

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Myanmar Genel Kurmay Başkanı "Arakanlıların sürgün edilmesinin yarım kalmış, tamamlanması gereken bir iş olduğunu açıkladı. Bugün Arakan sınırında bir kardşeimiz mayına basarak şehid oldu. Ordu ilk defa bazı bölgelere mayın döşüyor. Bu katliam planı demek.Myanmar ordusu büyük bir katliam ve tehcir planlıyor. Buradaki Arakanlılar Arakan'da gençlerin savunmaya geçtiğini bildiriyor. Arakanlılar 50'den askeri posta saldırı yapıldığını, çok sayıda Budist askerin öldüğünü belirtiyorlar. Gençler ülkelerini terketmiyor. Arakan ile ilgili resimlere bir bakın. Bu ülkede erkek yok zannedersiniz. Nedeni şu. Erkeler köylerini, kasabalarını terketmiyor...Kadınları ve çocukları gönderiyorlar. Kendileri ise Kuva-i Milliye Birlikleri gibi direniş gösteriyor. Ancak medyaya fazla yansımıyor bunlar. Bir nokta daha önemli.

Türkiye ve Katar'ın girişimleri burada oldukça yankı buluyor. Myanmar hükumeti üzerinde de bu girişimlerin etkisi var. Türkiye'den geliyoruz dediğimizde bize tebessüm edip, Arakan için mi geldiniz diyorlar. Arakan halkının hamisi gibi Türkiye halkı maşallah.

Abdulkadir Şen

FB_IMG_1504639052019.jpg

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arakan Bilgi; Türkiye Arakan için devrede. Cumhurbaşkanı Erdoğan Myanmar lideri ile görüştü!

Dışişleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Arakan için yarın Bangladeş'e gidiyor.

Budist katiller, katletikleri Arakan'lı müslümanların cesetlerini yakarak delileri yok ediyor.

05-09-2017

Üst Ana Sayfa Alt