Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Arabcayı Sevdiren Kitab

Sena Haydali Çevrimdışı

Sena Haydali

اللهم إني أسألك حسن الخاتمة.
Frm. Yöneticisi
IMAG0063.jpg

Esselamu aleykum

"Bu kitab, Arabcayı öğrenmek isteyen adaylara kendi kendine Arabca öğrenme imkânı sunma iddiası taşımaktadır."

Kitaba yeni başladım. Benim gibi medrese yahut hocadan ders alma imkânı bulamayan kardeşlere tavsiye ederim.
Konuları çok yalın ve anlaşılır bir biçimde, hep birbirine bağlı ve kademeli olarak ilerlemekte.

Kitabın bir diğer özelliği ise hangi konu anlatılmaktaysa o konuya ilişkin öğe veya kısımlar renkli olarak vurgulanmış, algıda seçicilik oluşturulmaya çalışılmış.

Genel olarak bu şekilde;
IMAG0065.jpg
IMAG0066.jpg

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
Beynel yedeyk te cok guzel bn faydalandim sizede tavsiye ediyorum zaten hoca ilk iki cildini okuyanin pratiği cozecegini söylüyor

Nazenin34 Çevrimdışı

Nazenin34

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benimde vardı da ben daha incelemeye firsat bulamadan eşim filistinli arapca hocasina hediye etmis :/

Tevhid38 Çevrimdışı

Tevhid38

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Beyne yedeyk de resim cok kadin resimleri vs bence güzel degil bu kitaba bakacam insaAllah ben durusul okudum gayet iyi ama tek başına kimse okuyamaz ders şart nette yapan cok durusul dan dersler

Tevhid38 Çevrimdışı

Tevhid38

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ravza yayinlari eski olan galina renksiz baskı.
Ben gurabadan okumuştum icerik farklı degil Allahu alem beraber okuduğumuz kardeşlerin ki eski baskıydi 1. Kitapta konu başlıkları harekesizdi baslarda zorlanmislardi.

Guraba nin baskisi daha iyi bu konuda Allahu alem

Sena Haydali Çevrimdışı

Sena Haydali

اللهم إني أسألك حسن الخاتمة.
Frm. Yöneticisi
Ravza yayinlari eski olan galina renksiz baskı.
Ben gurabadan okumuştum icerik farklı degil Allahu alem beraber okuduğumuz kardeşlerin ki eski baskıydi 1. Kitapta konu başlıkları harekesizdi baslarda zorlanmislardi.

Guraba nin baskisi daha iyi bu konuda Allahu alem
CezakAllahu khayran

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
Sena Farisi Kişi kendi kendinede öğrenebilir zaten diyaloglar var ama pratik konusmak istiyorsanız mutlaka karşılıklı konusmak cok faydali oluyor.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Ekli dosyayı görüntüle 24016
Esselamu aleykum

"Bu kitab, Arabcayı öğrenmek isteyen adaylara kendi kendine Arabca öğrenme imkânı sunma iddiası taşımaktadır."

Kitaba yeni başladım. Benim gibi medrese yahut hocadan ders alma imkânı bulamayan kardeşlere tavsiye ederim.
Konuları çok yalın ve anlaşılır bir biçimde, hep birbirine bağlı ve kademeli olarak ilerlemekte.

Kitabın bir diğer özelliği ise hangi konu anlatılmaktaysa o konuya ilişkin öğe veya kısımlar renkli olarak vurgulanmış, algıda seçicilik oluşturulmaya çalışılmış.

Genel olarak bu şekilde;
Ekli dosyayı görüntüle 24017 Ekli dosyayı görüntüle 24018

Uhti kitap iyi diyorsan alayım inş

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Üst Ana Sayfa Alt