Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Antioksidan - Serbest Radikaller - Oksidatıf Zararlar - Antioksidant Formula

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Antioxidant Formula
Antioksidanların öyküsü serbest radikallerle başlar.
Serbest radikaller, kirli havalarda, sigara dumanında, radyasyonda, gıdalarda ve normal vücut metabolizmasında (yiyeceklerden enerji açığa çıkarma işlemi esnasında) bulunurlar.
Serbest radikaller, vücuttaki hücrelere saldırır ve tahrip eder.
Serbest radikal saldırısı "oksidatif zarar" olarak adlandırılır.

Yiyecekler, kozmetikler, ilaçlar, sigara dumanı (aktif,pasif) ve modern yaşamın getirdiği diğer pek çok kir sayesinde de serbest radikal atağıyla karşı karşıya kalırız.
Serbest radikaller teorisi; vücudumuzdaki antioksidan seviyesi ile yaşlanma arasında bir bağ kuran bu teori ile serbest oksijen atomlarının sayısının artması ile vücudumuzdaki hücre yenilenme oranının düşmesi arasında direkt bir bağ vardır.

Antioksidan seviyemizin düşmesi yaşlanma etkilerinin daha fazla görülmesine neden olmaktadır.
Antioksidanlar, gece vücudumuz dinlenirken, hücreleri onarmak için harika bir ortam bulurlar. Böylece kan dolaşımımızda süreklilik gösteren bir destek oluştururlar. Antioksidanlar, gençliği korumak ve yaşlanma etkilerini önlemek için gerçek tazelik aşısıdınar.

Selenyum;özellikfe kan hücrelerinin kromozomlarının zarar görmesini önleyen güçlü bir mineraldir. Bir çok antioksidan ürününde temel yapı taşı olarak kullanılır. Ağır metaller ve diğer zararlı maddelerden vücudu korur. Sigara, alkol, yüksek ilaç k jTîan okside yağlar, civa, kadminyum gibi insana zararlı maddelerin etkilerini azaltır. Selenyum ,sperm üretimine ve canlılığına olumlu etki sağlamaktadır. L-Glutathione, vücudun iltihapsal tepkisinin neden olduğu iki hastalık olan alerjiler ve artarit (bir atardamarın akut veya kronik iltihabı) için kullanılmaktadır, içerisinde bulunan Beta Carotene,vitamin E ve vitamin C sayesinde epiderm dokunun su tutma kapasitesini arttırarak, cildin güneş etkisinden daha az zarar görmesini sağlar. Cildin korunmasına ve genç tutulmasına yardımcı olur. Ayrıca vitamin E güçlü bir antioksidan özelliğe sahiptir. Antioksidant Formula, içerisinde bulunan bileşenler sayesinde, vücudumuzun antioksidan seviyesini arttırarak bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine ve yaşlanma etkilerinin geciktirilmesine yardımcı olur.

ÜRÜN İÇERİĞİ Her bir tablet içinde;
Vitamin A (from Beta Carotene and Lemon Grass Oil)
Vitamin C
Vitamin E (dl-AlphaTocopherol)
Selenium (Selenium Yeast)
L-Glutathione
25.000 IU 500 mg 200 IU 50 mcg 5 ma
500 833 666
71
*
Natural base containing Broccoli,Spinach and Carrot concentrates.


ÖNERİLEN KULLANIM ŞEKLİ:
Günde 1-2 Tablet, yemeklerden sonra bol su ile alınması önerilir.
 
Üst Ana Sayfa Alt