Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Antidepresan Kullanmanın Hükmü Nedir ?

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kullandığım ilacın etken maddesine ve yardımcı maddelerine baktım alkol ve jelatin yazmıyordu...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
İçeriğinde alkol veya türevleri olan ilaçlar kullanmamak gerekir. Muadili olan alkolsüz ilaç varsa kullanılabilir.

Anti deprasan ilaçlar genelde uyuşturucu içerikli kişiyi uyuşturarak sersemleterek, uyku getirerek sakinleştirmeyi amaçlayan, hastalığa kesin çözüm yerine geçici çözümle günü atlatmayı amaçlayan tıb'bın ilaçlarındandır. Bu tür rahatsızlıkların günah, maneviyat ve cinlerin etkisinden kaynaklandığını, çözümün de Allah'ın izni ile kendisine sığınıb isteyerek helal rızk, ibadet + dua, ilim ve Kur'an ve sunnet + Rukye ve bununla birlikte spor aktiviteleri'nde olduğunu düşündüğümden antidepresan denen (bilhassa yeşil reçete ile satılan) ilaçları şahsen câiz görmüyorum.

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İçeriğinde alkol veya türevleri olan ilaçlar kullanmamak gerekir. Muadili olan alkolsüz ilaç varsa kullanılabilir.

Anti deprasan ilaçlar genelde uyuşturucu içerikli kişiyi uyuşturarak sersemleterek, uyku getirerek sakinleştirmeyi amaçlayan, hastalığa kesin çözüm yerine geçici çözümle günü atlatmayı amaçlayan tıb'bın ilaçlarındandır. Bu tür rahatsızlıkların günah, maneviyat ve cinlerin etkisinden kaynaklandığını, çözümün de Allah'ın izni ile kendisine sığınıb isteyerek helal rızk, ibadet + dua, ilim ve Kur'an ve sunnet + Rukye ve bununla birlikte spor aktiviteleri'nde olduğunu düşündüğümden antidepresan denen (bilhassa yeşil reçete ile satılan) ilaçları şahsen câiz görmüyorum.
Ama dinen haram kılan bir sebeb göremiyorum dinde haram olduğu belli olana kadar birşey helal değilmidir ? etken maddesinde baktığımda islamın haram kıldığı bir şey göremediğim için sordum ama kararsız kaldım...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
İlacın tam adını, İçeriğini ve sizdeki gösterdiği ve göstermesi beklenen etkileri yazar mısınız?

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İlacın tham adını, İçeriğini ve sizdeki gösterdiği ve göstermesi beklenen etkileri yazar mısınız?
Şuan kullandığım bu https://www.ilacweb.com/ozaprin-film-tablet/ http://www.ilacabak.com/ilacgoster.php?Id=7450 bunu uyku sorunum ve iştah sorunum için kullanıyorum diğer sinir hastalıklarımada iyi geliyor. Bundan ayrı takıntı içinde kullanıyordum onu şuan kullanmıyorum çünkü ikisi ağır oluyor sabah kalkamıyorsuyun. Ozaprin bende etkisi uyku getirmesi iştah açması aşırı zayıf biriydim baya kilo aldım birde psikolojik olarak bana iyi geldiğini hissediyorum ilacıda iyi araştırdım islamın haram kıldığı bir şey varmı diye

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
20171008_135448.jpg

Üst Ana Sayfa Alt