Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Almanya Ve Almanca Bölüm Önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hasbihal Ali Çevrimdışı

Hasbihal Ali

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selam Akhiler, Allahin rahmeti ve bereketi üzerinize olsun insallah.

Bazi düsüncelerim var, dogru mudur degil midir bilemiyorum. Ama fikir almak ve fikir vermek her zaman icin daha dogru yol olacagina inandigim icin, yaziyorum.

1. Almanca bir köse acilsa, türkceyi almancaya, almanca konulari türkceye cevirsek ( ki ben severek bunu üstlenirim bu arada) fena olmaz bence.
Nedenine gelince, maalesef Almanca sitelerde cok yalan yanlis seyler yaziliyor. Almanya'da dogmus ve büyümüs olanlarin cogu da benim kadar Türkceye hakim degiller. Haliyle türkceyi anlayamadiklari icin genelde almanca okuyorlar. Bu sitedeki bilgiler cok güzel ve Iman konusunda cok daha dogru sonuclara götürüyor okuyanlari diye düsünmekteyim.
Nasil olur, Almanca bir köse acilsa orada almanca da yazilsa? Takdir sizin...

2. Almanya da yasayan dostlarimiz beraberce burada o kösede birbirimizle tanissak, belki ileride hatta bulusabilirizde. Birlikten güclük dogar, birbirimizi desteklemis oluruz böylece hem.
Bu fikire nasil bakiyorsunuz?

Hasbihal Ali Çevrimdışı

Hasbihal Ali

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hayirdir insallah, cok gereksiz birsey mi söyledim? Kötümü olur almanca bilen arkadaslar bir arada toplansa, tanissa, almanca yazi yazilsa??

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Hayirdir insallah, cok gereksiz birsey mi söyledim? Kötümü olur almanca bilen arkadaslar bir arada toplansa, tanissa, almanca yazi yazilsa??

Yok kardeşim kötü bişey söylemedin,aksine ALLAH (c.c) Muvaffak kılsın.Bu konuyu İslamsever akhi ile özelden görüş sana açıklama yapacaktır inşaALLAH

Hasbihal Ali Çevrimdışı

Hasbihal Ali

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razi olsun Muhacir kardes. Anliyorum ve Islamsever kardesimizle bu konuyu bir konusayim insallah. Süphesiz kendinize göre dogru yahut yanlis bildikleirniz olacaktir.
Neyse Allah cümlenizden razi olsun, benim düsüncem surdan kaynaklaniyor. Böyle güzel bir siteye katkimiz olsun istedigimizden. Maalesef bu tür siteler bulunmadigi gibi net aleminde, ya cogu korkudan acikca yazamiyorlar yahut kapatiliyorlar. Allah sitenizi ve sizleri korusun insallah.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...