Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Aklından geçen kötü şeyi dile vurmak

D Çevrimdışı

Dini Bütün

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam selamin aleyküm öncelikle
Yener çevigin bir şarkısı vardi, sözü
söyle idi: Allah var gam yok sabret
Aklima bi anda o geldi
Ama aklima yanlis geldi
Sonra dilimde Allah affetsin Allah yok
gam var
Dedim ama aklimdan bu gectigi için
kendi kendime dedim dilimden çikti
Cok huzursuz oldum hocam dinden
Çiktim mi
Yani sarkinin sözünü karistirdim gibi
hissettim aklımda iken, sonra dilimle
aklimda karistirdigim kismi söyledim. Bilerek söylemiş gibi oldum ama sadece akımdan karıştırdığımı söyledim. Kesinlikle içten bit şekilde Allah yok haşa demedim. Sadece kafamda yanlış hatırladığımı dilime bilerek vurdum hocam.
Hocam bir de bazen aklımdan haşa rabbime kötü sözler geçiyor ve dile de vuruyorum ama isteyerek olmuyor dile vurur gibi oluyor kendimi frenliyorum ama korkuyorum ne yapabilirim günah mıdır dinden çıkarır mı @Abdulmuizz Fida

D Çevrimdışı

Dini Bütün

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam bir de içimde öyle bir tedirginlik var ki yani huzurlu hiç değilim çok kötü hissediyorum. Vereceğiniz cevap inşallah içimi rahatlatır

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Beni ciddi sanmadınız herhalde. Çok huzursuz olmasam konu açmazdım. Xenforo temalı teknoloji forumlarında bulunduğum iÇin etiket atmayı biliyorum. Rabbim benim içimi biliyor, huzursuz olup korkmasam inanın konu açmazdım

İstiğfar çek, Allahtan bağışlanma dile. Ve şarkı dinlemeyi ve sözlerini tekrar etmeği kes.

D Çevrimdışı

Dini Bütün

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İstiğfar çek, Allahtan bağışlanma dile. Ve şarkı dinlemeyi ve sözlerini tekrar etmeği kes.
Öncelikle çok teşekkür ederim. Yaşım 15, Allah affetsin istiğfar hakkında pek bilgim yok. İnternette arattım duayı okudum. İstiğfar duası ile istiğfar çekmek farklı şeyler mi? Namazadan sonra 3 kere okunan Estağfîrullahel'azîm ellezî lâ ilâhe illâ huv el-hayyel-kayyûme ve etebü ileyh. Demem mi lazım. Yoksa gün içinde 70 kere Estağfîrullahel'azîm ellezî lâ ilâhe illâ huv el-hayyel-kayyûme ve etebü ileyh demem mi lazım

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İstiğfar çekmene de gerek yok, zira bu dil sürçmesidir ve sen bundan mesul değilsin. Yine de çekmek istersen "estağfirullah" de kardeşim. Seni diğer insanlardan çok daha iyi anlıyorum, üzülme.

D Çevrimdışı

Dini Bütün

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İstiğfar çekmene de gerek yok, zira bu dil sürçmesidir ve sen bundan mesul değilsin. Yine de çekmek istersen "estağfirullah" de kardeşim. Seni diğer insanlardan çok daha iyi anlıyorum, üzülme.
Benden yüksek ihtimal büyüksünüz. Allah sizden razı olsun. Aslında dil sürçmesi gibi değildi hocam.
İlk aklımdan geçti, sonra aklımdakini isteyerek dile vurdum. Vurma amacım da aklımdakini dil ile söylemekti ama kesinlikle içtenlik yoktu. Bilerek dile vurmuş gibi oldum ama inanın çok huzursuzum

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benden yüksek ihtimal büyüksünüz. Allah sizden razı olsun. Aslında dil sürçmesi gibi değildi hocam.
İlk aklımdan geçti, sonra aklımdakini isteyerek dile vurdum. Vurma amacım da aklımdakini dil ile söylemekti ama kesinlikle içtenlik yoktu. Bilerek dile vurmuş gibi oldum ama inanın çok huzursuzum
Kelime-i Tevhid'i tekrarla ve estağfirullah de. 70 defa yapmana gerek yok, bir defa desen de olur. Ve de kendini meşgul edecek şeyler bulman lazım acilen kardeşim. Yalnız başına kalma yoksa zihninle başbaşa kalırsın ve bu düşünceler tekrar eder sürekli.

D Çevrimdışı

Dini Bütün

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kelime-i Tevhid'i tekrarla ve estağfirullah de. 70 defa yapmana gerek yok, bir defa desen de olur. Ve de kendini meşgul edecek şeyler bulman lazım acilen kardeşim. Yalnız başına kalma yoksa zihninle başbaşa kalırsın ve bu düşünceler tekrar eder sürekli.
Okullar 15 tatile girdiği için hep evdeyim. Şeytan hep vesvese veriyor. Okulda olunca hiç böyle şeyler olmuyordu. İçimi rahatlamak iÇin 190’ı aradım diyanetteki görevleri kişi ile görüşüp cevabımı bir de oradan aldım. Kalpten inanarak o kelimeyi demediğim için imanıma zarar gelmezmiş inşallah

Üst Ana Sayfa Alt