Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Açıköğretim ( Aöf )

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben de birkac yil once kaydimo yaptirmistim ilahiyata ama sinavlara girmek nasip olmadi onumuzdeki donem kayit yenileyebilirim in şa Allah.

Felluce Çevrimdışı

Felluce

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardeşler,
Konu tam zamanında açılmış. Bu sıralar bir kaç soru var aklımda bununla ilgili.

2015'te normal liseyi bitirdim. üni sınavına girdim ama tercih yapmadım. Askerliği tecil ettirdim. bu sene sonunda bitiyor tecil süresi.

Açık öğretim fakültesine kaydolmak istiyorum. Nasıl olacak işlemler? 2015'te girdiğim üni sınav puanının etkisi olacak mı yoksa bu sene bir daha mı girmem gerekiyor? veya farklı bir sınava mı gireceğim aöf için? sınavsız yeni kayıt yapan bölümleri var mı? sınıfı geçemezsek kayıt siliniyor mu? o zaman da tecil kalkıyor mu? daha sonra bir daha mı kaydolmak gerekiyor en baştan?

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Selamun aleykum kardeşler,
Konu tam zamanında açılmış. Bu sıralar bir kaç soru var aklımda bununla ilgili.

2015'te normal liseyi bitirdim. üni sınavına girdim ama tercih yapmadım. Askerliği tecil ettirdim. bu sene sonunda bitiyor tecil süresi.

Açık öğretim fakültesine kaydolmak istiyorum. Nasıl olacak işlemler? 2015'te girdiğim üni sınav puanının etkisi olacak mı yoksa bu sene bir daha mı girmem gerekiyor? veya farklı bir sınava mı gireceğim aöf için? sınavsız yeni kayıt yapan bölümleri var mı? sınıfı geçemezsek kayıt siliniyor mu? o zaman da tecil kalkıyor mu? daha sonra bir daha mı kaydolmak gerekiyor en baştan?
2015 de ki puan geçersiz sayılır. Bu sene sinava tekrar girmeniz gerekir ama kayıt süresi çoktan bitti maalesef. Seçimden sonra sınav var. Sınıfı geçemezseniz dönem uzatıyorsunuz bildiğim kadarıyla.

EbuMuaz02 Çevrimdışı

EbuMuaz02

İlim_talebesi_27
İslam-TR Üyesi
Aynen ben de öyle biliyorum.. Bu sene ya tekrar sınava girmeniz gerek ya da bir yöntem daha var ki şöyle: eğer üniversite okuyorsanız hiç tekrar sınava girmeden ikinci üniversite seçeneğiyle aöf okuyabiliyorsunuz..

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi
Arapça II ye giren oldu mu ?
Oldu ise nasıl geçti? :)

EbuMuaz02 Çevrimdışı

EbuMuaz02

İlim_talebesi_27
İslam-TR Üyesi
Ben girdim.. Güzel di.. P tesi sorular yayımlandı baktım full çekmişim hamdolsun..

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Açık öğretimdeki ilahiyat eğitimi nasıl? Hangi mezhebi öğretiyorlar veya hepsini mi veya kuran ve sünnete en yakın delili olanı da öğretiyorlar mı kardeşim? Bilgi verebilir misin?
Ben girdim.. Güzel di.. P tesi sorular yayımlandı baktım full çekmişim hamdolsun..

EbuMuaz02 Çevrimdışı

EbuMuaz02

İlim_talebesi_27
İslam-TR Üyesi
Ben kitaplarına ve ders kitaplarına çalışmıyorum sadece özet videolarına ve özet notlarına bakıyorım yeterli oluyor.. Ama içinde faydalı şeyler de buldum.. Bazen öyle şeyler söylüyorlar ki, şeriattan öule bahsediyorlar ki; diyorum kendime: bunlar bu yazdıkları şeyden benim anladuklarımı anlasalar kendi sistemlerine baş kaldırırlar.. Evet yani güzel şeyler var içinde ama sanki kendileri yazmamış ya da anlamamış.. Mezheb olarak da genel olarak hanefi mezhebi üzerine tabii.. Öyle işte

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben kitaplarına ve ders kitaplarına çalışmıyorum sadece özet videolarına ve özet notlarına bakıyorım yeterli oluyor.. Ama içinde faydalı şeyler de buldum.. Bazen öyle şeyler söylüyorlar ki, şeriattan öule bahsediyorlar ki; diyorum kendime: bunlar bu yazdıkları şeyden benim anladuklarımı anlasalar kendi sistemlerine baş kaldırırlar.. Evet yani güzel şeyler var içinde ama sanki kendileri yazmamış ya da anlamamış.. Mezheb olarak da genel olarak hanefi mezhebi üzerine tabii.. Öyle işte
cezakAllahu khayran kardeşim

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Screenshot_2018-07-31-22-51-17-1.png

Şu ikisi arasında ki fark nedir? Bilen var mı?

EbuMuaz02 Çevrimdışı

EbuMuaz02

İlim_talebesi_27
İslam-TR Üyesi
Türkçe olanı seçin.. Arapça olanın kitapları sınavları felan hep arapça diliyle dir zorlanırsınız.. Bilmediğiniz birkaç kelime için soruları çözemezseniz yazık olur..

EbuMuaz02 Çevrimdışı

EbuMuaz02

İlim_talebesi_27
İslam-TR Üyesi
Bu iyi haber.. Zaten verdiği kitaplara daha hiç bakmadım bile.. Sıfır duruyor hepsi.. Sadece site üzerinden video ve özet konu anlatımlarına son hafta çalışıyorum çok rahat yetiyor zaten ;))..

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Bu iyi haber.. Zaten verdiği kitaplara daha hiç bakmadım bile.. Sıfır duruyor hepsi.. Sadece site üzerinden video ve özet konu anlatımlarına son hafta çalışıyorum çok rahat yetiyor zaten ;))..
Hangi site?
Yetiyor mu gerçekten? Yani kitap olmadan nasıl çalışılır ki?

EbuMuaz02 Çevrimdışı

EbuMuaz02

İlim_talebesi_27
İslam-TR Üyesi
Aöf kampüs ten çalışıyorum.. Evet kitaplar çok uzun anlatmış.. Benim okadar vaktim olmuyor.. Anadolu e kampüs üzerinde giriş yapıyorsun ve orda her ders için özet konu anlatımı soru çözümleri ve ders videoları atmış.. Baya işe yaradı bende kısa sürede çok iş tam bize göre ;):harika:

https://ekampus.anadolu.edu.tr/

Üst Ana Sayfa Alt