Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Abdulaziz Bayindir - Allah Kiminle Evleneceğini Bilmez

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim Bu Ses kaydını siz mi kaydettiniz?

Ses kaydını indiripte sıkıntı çekenler ya da indirip de ayetlere bakmak isteyenler için yazıyorum.Diyanetin Hiç birşeyine güvenmemek ile birlikte(Düşman olmak ile birlikte) mealine itibar edilebileceği görüşündeyim.Bu adam (Aziz Bayındır) Tüm meallerin komplo gibi bu ayetlerin yanlış manalandırlıdığını Süleyman Ateş in ise mealinde doğru manalandırıldığını söylüyor.Aşağıya Belirttiği Ayetleri Belam Süleyman Ateş in mealini ve Diyanetin mealini yazdım.Başka birkaç mealden daha mukayese edebilirsiniz

142. Yoksa Allah içinizden cihad edenleri belli etmeden,
sabredenleri ortaya çıkarmadan cennete gireceğinizi mi sandınız? (Diyanet Meali Ali İmran 142)

142. Yoksa siz, Allah, içinizden cihad edenleri (sınayıp) bilmeden, sabredenleri
(sınayıp) bilmeden cennete gireceğinizi mi sandınız? (Süleyman Ateş Ali İmran 142)

16.
Yoksa, Allah, sizden, cihad edip Allah, peygamber ve müminlerden başkasını
kendilerine sırdaş edinmeyenleri ortaya çıkarmadan bırakılacağınızı mı sandınız?
Allah yaptıklarınızdan haberdardır.(Diyanet Meali Tevbe 16)

16. Yoksa siz, Allah içinizden cihadeden ve Allah'tan, Elçisinden ve
mü'minlerden başkasını kendisine sırdaş edinmeyenleri bilmeden, bırakılacağınızı
mı sandınız? Allah yaptıklarınızı haber almaktadır.(Süleyman Ateş Tevbe-16)

İlahiyat prof. u olan bu adam wiki de yazığına göre arapça bilmektedir.(Ki Birincisi Ya bu adam arapçayı bilmiyor türkçe okunduğu gibi mana veriyor ayete ya da bu adam ki benimde kabul ettiğim görüşe göre Bu belam zaten aklı karışmış Şirk Batağına batmış Her türlü tağutları destekleyen bu halkın kafasını daha da karıştırmak için bilerek saptırıyor)

Bu adamın Amacı belli.Üç beş geleneksel yanlışı ortaya koyup bundan sonra keyfine göre arkasına da tağutları alarak kendine yeni bir din oluşturmak.Türk İslamının Celaleddini Rumisini (Mevlanasını) , Diyanetin imsak hatasını eleştirmek ile beraber demokratik düzenlerde oy kullanmak ile ilgili soru üzerine Tağutları destekler bir tavır alarak adeta Takipçilerini Cehenneme çağırıyor.

Bu adam Mezhep taasupçularının hatalarını görüp buna karşı bir şey yapma gereği duyuyor.Ve buna karşı hem tüm mezhepleri hem de tüm mezhep imamlarını Kuran Ve Sünnetten bihaber olarak değerlendiriyor. Muhaddisleri Ehli Sünnet Alimlerini Fakihleri hiç bir şey bilmez olarak addediyor.Ses kaydının sonunda da Hanefi olan birine yolunu düşünüp taşınıp karar vermen gerkiyor gibi bir cümle kuruyor.

Her bir Müslümana Düşen Görev Bunun gibi her türlü konuda Belamlık yapıp Sistemin arakasına sığınan münafıkları tesbit edip en azından afişe etmeleri gerekiyor.

Sözü Fazla uzatmış ve Bu adama laf atıp türkçeyi bende düzgün kullanmamış olabilirim affola

Selam Hidayete Tabi olanların üzerine olsun...

S Çevrimdışı

selefitevhid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
konuşan ebu zerka değil kardeşler, Allah sen birşey yapana kadar senin ne yapacağını bilmez diyor

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mezhep İmamlarını boşverin diyor... Yasak olmasaydı birşey derdim de, DECCAL suratlı herif...

E Çevrimdışı

Ebu Katade

Guest
Allah hidayet etsin,eğer hidayet etmeyeceksede azaplarını arttırsın bu mürtedlerin....

Gaybın anahtarları O'nun katındadır, O'ndan başka hiç kimse onu bilmez. Karada ve denizde olanların tümünü o bilir, O, bilmeksizin bir yaprak dahi düşmez; yerin karanlıklarındaki bir tane, yaş ve kuru dışta olmak üzere hepsi (ve her şey) apaçık bir kitaptır.(enam 59)

Mezhep İmamlarını boşverin diyor... Yasak olmasaydı birşey derdim de, DECCAL suratlı herif...

ooooo kardeş deccalı nerde gördün:)

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu adam yeryüzünde hiçbir sapığın söylemediği bir sapıklığı dile getirdi oda ALLAH CAHİLDİR ALLAH BİLMEZ HAŞA...

Bir kafir meşhur olmak için hiç bilinmeyen sapıklık icad ederde böyle sapıklığı yeryüzünde daha önce hiçbir kafir icad etmedi..

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Güzel bilgilendirici konu, Allah razi olsun ses kaydi icin. Allah cc in sifatlarina tam iman edememis sapik. Sanki Allah cc da bir kusur var gibi anlasilma cikiyor.

Akilsiz pislik, ne dediginden de haberi yok dedigi ayetlerin konuyla hic bir alakasi yok,

Karsisina arapca bilen normal bir hoca bile ciksa bunu yerin dibine sokabilir bir cok ayet var diyor ama getiridi ayet alakasiz aksine Allah cc in gaybi bildigine dair ayetler, hadisler, sifatlari vs hepsini inkar eden bir sapik.

Bu sapiklarin nerede kuran ve sunnetten kaydigini cok iyi belleyip, cevremizde delilleri ile anlatmamiz gerek.

Bisey diyecegim ama boyle belam sapiklar icin agiz kirletmeye degmez.

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Malesef Cubbeli müşriğine 2 reddiye verdi diye tasavvufa karşı bir kitab yazdı diye muvahhidler hemen bu kafire karşı yelkenleri yere indirmişti...O muvahhidler acaba bu sözlerine ne diyecek... Önemli olan tasavvufa reddiye vermek Allah'ı cahil görmesi(haşa) önemli değil mi diyecekler ?
bekliyoruz o muhavvidleri(!)

S Çevrimdışı

SaYFuLLaH

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ın bizi yaratmasındaki hikmet:
Cin ve insanları ancak, beni bilip itaat, ibadet etmeleri için yarattım. [Zariyat 56]

Allah (azze ve celle) adalet sıfatından dolayı insanları amel işlemeden cehenneme, cennete sokmaz ancak İlim sıfatından dolayı da kimin Cehenneme gidip, kimin Cennete gideceğini bilir. Ayrıca Allah'ın hikmetinden, emir ve yasaklarından, kararlarından sual olunmaz (şüphe edilmez), mantık yürütülmez, ''Allah dilediyse vardır bir hikmeti, Allah bizden daha iyi bilir'' denir. Öyle insanlar var ki kendi aklı almadığı için Allah'ın hüküm ve hikmetlerini sorgulamaya başlıyor.

https://www.islam-tr.org/mealciler-mealcilik-hakkinda/33608-seyhul-islam-ibn-teymiyye-akil-nakil-catismasi.html

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşların da belirttiği gibi Toplum herhangi bir şirkini Gün yüzüne çıkarmak ile Müslüman olunmuyor.Bunun özellikle yaptığı bu yukarıda da yazdığım gibi tasavvufi bir hatayı gösterip alanen şirk olan Tağut düzenleri (modern adıyla demokrasiyi) sevdiriyor.Bu son ses kasediyle de ne kadar lanet bir mahluk olduğunu itiraf etmiş oldu

S Çevrimdışı

SaYFuLLaH

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
''Zina eden tevbe etmezse ebedi cehennemliktir'':
<

''Recm cezası neshedilmiştir'':

''Teravih namazı yoktur'':

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum,kardeşlerim o video daki ses öncelikle Allah(c.c.) bütün noksan sıfatlardan münezzeh olduğunu bilmiyormuki..eğerki biliyorsada küfrü ya inadından yada ilmindeki cehaletten kaynaklanıyor veya olayı akıl tezazisi ile tartıp eğer böyle ise buda bana mantıksız geliyor bizler niye hayırlı ameller yapacağız zaten cennetliğiz veya zaten cehennemliksek (Allah korusun)o zaman hayatımızı fütursuzca hayvani bir şekilde yaşayalım..öylemi..?
Elbetteki Allah(c.c.) ezelde olacakları yazdı ve başımıza gelecek her anı ilminde biliyordu,biz olmadan cennette,cehennemde yaratılmıştı ve içerisinde olacaklarıda biliyordu,Rabbimizin bunları bilmesi bizim imtihana tabi olmadığımız nasıl anlaşılabilirki..? buradaki asıl imtihan son nefeste hangi amel üzere gideceğimizi bilmediğimizden bu korku üzere hayır amellerde ısrar eder,günahlarımızdanda mümkün mertebe kaçmalıyız..zira cennet ehline ibadetler kolaylaştırılmıştır ve yaptığı hayırlı amellerden lezzet,işlemiş olduğu günahlardanda tövbe eder üzülür sonradan,ama ya cehennem ehli ise oda zaten şeytanın verdiği destek ile ya iyilikleri inkar eder,ve yaptığı kötülüklerde ona hoş gösterilir ondan zevk alır..şimdi burada o insanların her iki grubuda yaptığı amellerden razıdır,onlara sorulsaki şimdi sen iyilik yaparken kötülük yapmaya iraden varmı,veyahut kötülük yaparken iyilik yapmaya muktedirmisin diye hemen tepkisini vermezmi..? nerden çıkardın ben her yaptığım işi kendi irademle yapıyorum bende akıl var hangisini istersem onu yaparım..yani onlar o yaptıkları işten razı oldukları içindirki kullar cennetide,cehennemide hak edeceklerdir..
Birde hadiseyi şöyle değerlendirelim örneğin sınıfta yetiştirdiği öğrencileri öğretmenleri sınav yapacak ama içlerinde bu sıvavı geçebilecek öğrencileri veya başarısız olabilecek öğrencileri kendi ilminde bilmesi..o sınıftaki başarısız öğrenciye ben zaten senin başarısız olacağını biliyorum o nedenlede sen sınava girme derseki,o öğrencide ya hoca nerden çıkardın , sen beni sınav yaptında benim cevaplarımı gördünde başarısız olacağımı nerden bildin diye çıkışmazmı.? oysa bizim bilmediğimiz ama Rabbimizin katında hakkımızda verilecek olanı onun bilmeside bizim itihana tabi olmamamız içinde bir sebeb olamaz..
Rabbimiz sadece Peygamberlerinin iman üzere ruhlarını teslim alacağının garantisi haricinde hiç bir kuluna gaybı hakkında bilgi vermemiştir velevki Peygamber dahi olsalar..velevki Hz. Aişe annemizden bize aktarılan hadisede Allah Resulü gece gece kalkıp dakikalrca belki saatlerce namaz kılıyor,dua ve ibadet ediyor.!!! O sırada Aişe Annemiz Ey Allah'ın Resulü niye böyle kendini yoruyorsun.."Oysa Rabbimiz senin geçmiş ve gelecek günahlarını zaten affetti seni cennet le müjdeledi.."ne demişti o zaman iki cihan serveri Hz.Muhammed (s.a.v.) ..!!! Ya Aişe ben şükreden kul olmıyayımmı..?
Dahası biz aciz kullar O Allah'ın Resulü dahi Rabbine yönelmiş himmet dilerken bizlerse,sanki bizim cennet mührümüz elimize verilmişcesine günahlarımızda fütursuzca işlemeye devam ederiz..velevki o büyük hayırlı amelleri işleyenler Allah dostları,Alimler vb.iken imtihana tabi olduğumuz için değilmiki en çok korkanlar onlar olmuştur acaba son nefes hangi taraftayız diye..!!!

Zuhri Çevrimdışı

Zuhri

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
enfal 66 ayetinde "allah sizde zayıflık olduğunu bildi" diyor. enfal 65 ayetini indirirken bilmiyor muydu?

Kur'anın yalnız mealine bakarak hüküm çıkarmak ilim olsaydı alimlere ne ihtiyaç vardı. Allah'ın kitabında Resul'un (sallallahu aleyhi ve sellem) sünnetinde Allah Subhanehu ve Tealanın ğaybı bildiği bilgisi henüz sana ulaşmadı mı? Yoksa ulaştı da ayetlerin mealine bakarak Kuranda tenakuz vardır diyerek küfür üzere olmayı mı tercih ettin?

Gaybın anahtarları O’nun katındadır, O’ndan başka hiç kimse gaybı bilmez. Karada ve denizde olanların tümünü O bilir, O, bilmeksizin bir yaprak dahi düşmez; yerin karanlıklarındaki bir tane, yaş ve kuru dışta olmamak üzere hepsi (ve her şey) apaçık bir kitaptadır. (En'am 59)

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
enfal 66 ayetinde "allah sizde zayıflık olduğunu bildi" diyor. enfal 65 ayetini indirirken bilmiyor muydu?

Sen önce Allah'ın herşeyi bildiğini gayb adına ne varsa hepsini ilmi ile kuşattığına iman et...

Eğer buna iman etmezsen bu tür ayetler senin kafanı karıştırır...

Önce iman edilmesi gereken şeylere iman edilmediğinden dolayı insanın ayağı kayıyor malesef Allah korusun sonra bazı ayetlere bakarak hristiyanları cennettede sokabilir diyalogçular gibi

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tam zındık kafir..konuşmasında.."sen o mezhep imamlarını boş ver" bana bak demesi aslında komedi trajik bir olay..

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen önce Allah'ın herşeyi bildiğini gayb adına ne varsa hepsini ilmi ile kuşattığına iman et...

Eğer buna iman etmezsen bu tür ayetler senin kafanı karıştırır...

Önce iman edilmesi gereken şeylere iman edilmediğinden dolayı insanın ayağı kayıyor malesef Allah korusun sonra bazı ayetlere bakarak hristiyanları cennettede sokabilir diyalogçular gibi

kardeş yanlış analamadıysam fighter nickli üye de Abdulazizi eleştiriyor.Düzgün bir cümle kuramamış o kadar

S Çevrimdışı

selefitevhid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
soruyu soran benim kardeşler, inşallah bu ses kaydı ile abdülaziz bayındırın beline kazma vurmuş olduk, şirk ve küfür meselesinde çok adam toplamıştı (selefilerde dahil) şimdi tarikatçılarda dahil çok fena yüklenicekler.

peki birşey söyliyeyim daha iyi anlayın. BU ZAMANA KADAR HERKES BUNA SAPIK DİYORDU FAKAT KADER HUSUSUNDA BU REDDEDİŞLERİNİ BİLMİYORLARMIŞ. GERÇEKTEN İNSANLARA ŞAŞIYORUM

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
timthumb.php

arapayın suyu belli

Üst Ana Sayfa Alt