Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü 6 Günde Yaratılış Nasıl Anlaşılmalı?

S Çevrimdışı

Serenay123

Üyeliği İptal Edildi
Banned
S.a değerli arkadaşlarım ben yeni üye oldum siteye hepinize selamlar soru bölümü göremedim oyuzden buraya yazdım bir sorum olacaktı sizlere cevaplarsanız çok sevinirim.sorum şu kuranda gökleri ve yeri 6 gunde yarattik diyor Rabbım iz 6 günden kasit hocalarda alimlerin cogunlugu burada gun ile dunya günlerinden 6 gun miktarinca yarattik olarak tefsir etmişler. hocam sorum şu burada gunes dunya ve ay yaratilmadan önce günden bahsedilemez ama alimlerin cogunlugu gün kavramını dunya günlerinden 6 gun miktarinca olarak tefsir etmis bu nasıl doğru olabilir bu konuda bilgi verirmisiniz allaha emanet olun arkadaslar

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
We aleykum esselam,
Foruma hoş geldiniz, gelişiniz sizin ve bizim için hayr olsun..

Forumda iki başlık altında soru sorulabilir, bu sorular için belirli kurallar başlık altında sabit olarak bildirilmiştir. Örneğin; baş harfleri büyük olan ve anlamı özetleyecek şekilde cümlelerle, sonunda soru işareti olacak şekilde konu başlığı olması gibi..

1- Site adminlerinin delillerle cevab verdiği bölüm;

2- Site üyelerinin cevab verdiği bölüm;

Sorduğunuz soru şurada işlenmiştir;

sorum şu kuranda gökleri ve yeri 6 gunde yarattik diyor Rabbımiz 6 günden kasit hocalarda alimlerin cogunlugu burada gun ile dunya günlerinden 6 gun miktarinca yarattik olarak tefsir etmişler. hocam sorum şu burada gunes dunya ve ay yaratilmadan önce günden bahsedilemez ama alimlerin cogunlugu gün kavramını dunya günlerinden 6 gun miktarinca olarak tefsir etmis bu nasıl doğru olabilir bu konuda bilgi verirmisiniz Allah'a emanet olun arkadaslar
6 gün olduğunu bildiren bizzat Rabbimizdir. O günlerin süre olarak mikdarını en doğru Rabbimiz bilir.

Bununla birlikte, saat ve tarihi bilmemiz için ay ve güneş vesilesi bizim için gereklidir, ama Allah swt onları yaratmadan önce de bunları bilmekteydi.

Üst Ana Sayfa Alt