Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber 39 Işık Yolu Uzakta 7 Yeni Gezegen Bulundu

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İyi tebessum ettirdiniz :) ALLAH zulcelal sizi ve beni ahiretindede tebessum eden kullarindan ihsan eylesin.

Cundullah el-Kürdî Çevrimdışı

Cundullah el-Kürdî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
JuNDuLLAH abi, yenibahar yazını biraz eksik anlamış ve söylediği haklı söz sana söylenmiş olduğundan kısmen hatalı olmuş. Bununla beraber, bizden öncekilerin düşmüş olduğu hataya düşmeyip muhtemel bir islam devleti teknolojiyi mümkün olan en yüksek seviyesinde kullanmalıdır.
İstanbulun fethi Fatihin "şahi" isimli topu vasıtasıyla olmuştu, yavuz mısırı yine toplar vasıtasıyla almıştı.
Cihan harbinde de düşmanlar üstünlüklerini uçaklarla sağlamışlardı tıpkı şimdi yaptıkları gibi.
Allah'ın şanını yükseltmek için onlarla başta teknoloji olmak üzere bütün bilimlerde yarışmalı ve Allah'ın izniyle üstünlük sağlamalıyız.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
JuNDuLLAH abi, yenibahar yazını biraz eksik anlamış ve söylediği haklı söz sana söylenmiş olduğundan kısmen hatalı olmuş. Bununla beraber, bizden öncekilerin düşmüş olduğu hataya düşmeyip muhtemel bir islam devleti teknolojiyi mümkün olan en yüksek seviyesinde kullanmalıdır.
İstanbulun fethi Fatihin "şahi" isimli topu vasıtasıyla olmuştu, yavuz mısırı yine toplar vasıtasıyla almıştı.
Cihan harbinde de düşmanlar üstünlüklerini uçaklarla sağlamışlardı tıpkı şimdi yaptıkları gibi.
Allah'ın şanını yükseltmek için onlarla başta teknoloji olmak üzere bütün bilimlerde yarışmalı ve Allah'ın izniyle üstünlük sağlamalıyız.
Dogru akhim buna sozum yok benim elestirdigim kisim seyahat isi :)

Herseyde onlara muhalefet edecegiz derken bunu İSLAM a gore yapmak zorundayiz misal kafir atom bombasini sallar bir ulkeyi yok eder ayni isi biz yaparsak eger hesabimizi cok kuvvetli yapmak zorundayiz haksiz yere bir nefes kesilirse eger bunun bedeli agir olur.

Aynisiyla karsilik verin diye buyuran ALLAH zulcelaldir. Haddi asarsaniz ben haddi asanlari sevmem buyuruyor.

Onceligimiz insanlari aydinlatip hakikati gostermek.onlar bize yani ALLAH in dinine savas acarlarsa o zaman onlarin gucu kadar bizimde guc kullanmamiz gereklidir.

Yoksa kuranda ALLAH zulcelal herseyin haberini bize vermisti zaten yildizlar gezegenler vs.

Yani anlatmak istedigim uzayi bu sekil de incelerken de biraz kuran ile İSLAM ile hareket etmek lazim.

ebu omer el-talasi Çevrimdışı

ebu omer el-talasi

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim bunlar güzel düşünceler ama sana samimiyet ile şunu söyleyim çok kişiyle bu konuyu tartıştık inan çok araştırdım su anda amerika ve avrupanin neler hakkinda çalıştığına nelerin deneyini yaptigina inanamazsin onlar 200 ile giden araba biz ise 40 ile fark sürekli aciliyor karamsarlik yapmak istemem ama bana inan onları teknolojide yakalamak imkansiz onlarla savaşmanın tek yolu afganistan irak örneği elde ne varsa silah ile savasmak ve ekonomik olarak bitip içlerinde çıkan kargaşa ile yok olmalari zaten hepsi yamyam bir sıkıntı olsa birbirlerini yerler

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim bunlar güzel düşünceler ama sana samimiyet ile şunu söyleyim çok kişiyle bu konuyu tartıştık inan çok araştırdım su anda amerika ve avrupanin neler hakkinda çalıştığına nelerin deneyini yaptigina inanamazsin onlar 200 ile giden araba biz ise 40 ile fark sürekli aciliyor karamsarlik yapmak istemem ama bana inan onları teknolojide yakalamak imkansiz onlarla savaşmanın tek yolu afganistan irak örneği elde ne varsa silah ile savasmak ve ekonomik olarak bitip içlerinde çıkan kargaşa ile yok olmalari zaten hepsi yamyam bir sıkıntı olsa birbirlerini yerler

Amerikanin elinde radyoaktif sinyalle calisan bir cihaz var haarp misal ne kadar dogru yanlis bilmiyorum ama iste bu silah onlarin sonu olacak ada ulkesi kullanirsa haddinden fazla kendileri sular altinda kalacak

Ki ara ara kullaniyorlarmis en buyuk etkisi pskolojik olarak.

Yani demek istedigim iste oncelikle bunlara odaklanilmali.

Bunun icinde imkan gerek imkan icin birlik gerek onun icin devlet gerek maddeleri incelemek yillar suren bir is

Bu silah dogruysa misal dusunun sonuclarini.

yenibahar Çevrimdışı

yenibahar

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ne güzel zeka sorununuz yok :) Ve Ebu Hanife :) Jundullah sana dedim ki , Senin Yorumunla BAĞLANTILI , BAĞLANTILI , BAĞLANTILI BAĞLANTILI BAĞLANTILI .

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konu amacinin disina cikti herneyse :)
ALLAH zulcelal hepimizi rahmetiyle dogru yolundan ayirmasin
Selam un aleykum ve rahmetullah.

yenibahar Çevrimdışı

yenibahar

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ve Aleykum Selam , Ben den Helallik istemeniz gerekmez mi ?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve Aleykum Selam , Ben den Helallik istemeniz gerekmez mi ?
Hala anlayamadigim bir mesajiniz var :) zekamiza laf ettigin icin siz bizden ozur dilemeniz gerekmezmi
helallik ince bir cizgidir hakkina girmedim lakin oyle bir durum varsa hakedenin hakkini almasi boynumuzun borcudur.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bari ben konuyla bağlantılı yazayım :)
durun hesap edeyim, belki gideriz
1 ışk yılı =9.460.800.000.000 km
39 ışık yılı=368.971.200.000.000 km
saatde 1.000.000km hızla hiden bir araç üretsek, bir yılda 8.760.000.000 km yol gideriz
368.971.200.000.000/8.760.000.000 =42.120 yıl sonra bulunan gezegene ulaşıyoruz
her sene yoldaki uzay istasyonlarında 15dk çay molası versek :)
42.120x 15 =631.800 dk=1yıl 73 gün 18 saat mola zamanını eklersek
42.121 yıl 73 gün 18 saat sonra hedefe varıyoruz.
mesafe önemli değil , gitmesine giderizde eğer umduğumuz gibi bir gezegen değilse geri dönüş yolu insanın gözünü korkutuyor :)

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bari ben konuyla bağlantılı yazayım :)
durun hesap edeyim, belki gideriz
1 ışk yılı =9.460.800.000.000 km
39 ışık yılı=368.971.200.000.000 km
saatde 1.000.000km hızla hiden bir araç üretsek, bir yılda 8.760.000.000 km yol gideriz
368.971.200.000.000/8.760.000.000 =42.120 yıl sonra bulunan gezegene ulaşıyoruz
her sene yoldaki uzay istasyonlarında 15dk çay molası versek :)
42.120x 15 =631.800 dk=1yıl 73 gün 18 saat mola zamanını eklersek
42.121 yıl 73 gün 18 saat sonra hedefe varıyoruz.
mesafe önemli değil , gitmesine giderizde eğer umduğumuz gibi bir gezegen değilse geri dönüş yolu insanın gözünü korkutuyor :)
Biz gunesin yaklasik 12 sn onceki halini goruruz bunun sebebi ise gunes isinlarinin\fotonlarin dunyayi varis suresiyle ilgilidir.

Buyuk ihtimal bu gezegenleri kesfeden teleskop kesfedilen gezegenlerin 100 yillar onceki haline gozlemlemis olabilir.

Imkan bulunup gidilidigi taktirde belkide o gezegenleri yerinde bulamayabilir\cok oncesinden yok oldugundan dolayi...

Tabi ben nasanin bu tarz haberlerine inanmiyorum o ayri mesele.
42.xxx oncesinden :D

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Biz gunesin yaklasik 12 sn onceki halini goruruz bunun sebebi ise gunes isinlarinin\fotonlarin dunyayi varis suresiyle ilgilidir.

Buyuk ihtimal bu gezegenleri kesfeden teleskop kesfedilen gezegenlerin 100 yillar onceki haline gozlemlemis olabilir.

Imkan bulunup gidilidigi taktirde belkide o gezegenleri yerinde bulamayabilir\cok oncesinden yok oldugundan dolayi...

42.xxx oncesinden :D

akhi ayrıntıya girersek travma kaçınılmaz olur diye kısadan anlatdım :)
kısa hali bumuydu diyenler olabilir, uzun halini bir bilseler :)

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Siz naptınız yav:eek:
İşsizmisiniz :D
Üşenmedinizmi o kadar işleme:):kıskıs

hemen abdest al
gece namazı kılıcaz, sureleride hafif sesli oku
secdede dua etmeyide unutma
fazla değil 2 rekat namaz kılıcaksın fakat 20 dk'den az sürmesin
not : ciddiyim :)