Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2023 Sahurcular Konusu

Ummu Sare Çevrimdışı

Ummu Sare

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sağlık nimeti ne büyükmüş insanoğlu kaybetmeden anlayamıyor malesef.

Allahım acizlikten hasta olup yatağa düşmekten kendim gibi beşer olana muhtaç olmaktan sana sığınıyorum.

Sen hastalarımıza iz kalmayacak şifa, bu dünya imtihanını tamamlayıp ahirete göç etmişlerimize rahmet et bize hayatında ölümünde en güzelini ver. Hayırlı sahurlar….

Mubadil Çevrimdışı

Mubadil

t.me/hendekehli0
İslam-TR Üyesi
Sabra en çok ihtiyaç duyulan ibadetler üç tanedir:

Namaz, Oruç, Cihad..

-Oruç (bu ayette) sabır olarak isimlendirilmiştir: "Sabır ve Namaz ile yardım isteyin" {Bakara 153}

-Namaz: "Ailene namazı emret; kendin de ona sabırla devam et" {Tâhâ 132}

-Cihad: "Ey iman edenler! Sabredin, kararlılıkta yarışın, düşmana karşı hazırlıklı olun" {Âli İmran 200}

•Abdülaziz et'Tarifî

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Selâmun Âleykum
Hayırlı bereketli sabahlar / sahurlar diliyorum herkese

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
30386

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aişe (Radiyallahu Anha) şöyle dedi:

Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’i şöyle buyururken işittim:

إِنَّ الْمُؤْمِنَ لَيُدْرِكُ بِحُسْنِ خُلُقِهِ دَرَجَةَ الصَّائِمِ الْقَائِمِ

“Kuşkusuz ki, Mü’min bir kimse güzel ahlakı sayesinde muhakkak ki, gece ibadet eden gündüz de oruç tutan kimselerin derecesine ulaşır.”

Ebu Davud 4798

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zeyd İbni Sâbit (r.a.) dedi ki:

Biz Resûlullah ile birlikte sahur yemeği yedik sonra da sabah namazını kıldık. Sahur yemeği ile sabah namazı arasında ne kadar zaman geçti? diye soruldu. “Elli âyet okuyacak kadar” cevabını verdi. (Buhârî, Savm 19; Müslim, Sıyâm 47)

Mubadil Çevrimdışı

Mubadil

t.me/hendekehli0
İslam-TR Üyesi
"Her birinizin her bir eklemi (ve kemiği) için bir sadaka gerekir. Binaenaleyh her tesbih sadakadır, her hamd sadakadır, her tehlil sadakadır, her tekbir sadakadır. İyiliği tavsiye etmek sadakadır, kötülükten sakındırmak sadakadır. Kulun kuşluk vakti kılacağı iki rek’at namaz bütün bunları karşılar.” (Müslim, Müsâfirîn 84, Zekât 56)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
30391

Hayırlı sahurlar

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Es selamu aleykum, cümleten hayırlı ramazanlar ve şimdiden hayırlı sahurlar diliyorum herkese )

Hayırlı Ramazanlar
Geçen sene kazanan bir kardeş kitab hakkini bana devretmişti bende nasiplenmiştim kitap hediyesinden. :D
bu sefer bi tane daha kaparim insallah
Kazananlardan olabilme ihtimalim olsa idi benimkini sana devretmiş gitmiştim )

Ailecek hasta girdiğimiz bu mübarek ayda, Rabbim tüm hastalarımıza şifalar versin, hiç bir iz bırakmayacak şekilde, amiiinnnn... Ve Rabbim her tür ibadetimizi cümleten kabul buyursun, Allah'a emanetsiniz cümleten )

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
Es selamu aleykum, cümleten hayırlı ramazanlar ve şimdiden hayırlı sahurlar diliyorum herkese )

Ailecek hasta girdiğimiz bu mübarek ayda, Rabbim tüm hastalarımıza şifalar versin, hiç bir iz bırakmayacak şekilde, amiiinnnn... Ve Rabbim her tür ibadetimizi cümleten kabul buyursun, Allah'a emanetsiniz cümleten )

Aleykumselam ve rahmatullah abla
Allah şifalar versin günahlarınıza Kefaret olsun

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör

We aleykum esselam we rahmetullah abla,
Allah swt hiçbir dert bırakmayacak şifalar versin, tüm sıkıntılarınızı kefaret kabul buyursun.. Allahumme amin ecmain..

Üst Ana Sayfa Alt