Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

2013 Ramazan Bayramı Ne Zaman Ve Hilal Görüldü Mü ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bana da

ebuDher Çevrimdışı

ebuDher

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
EN IYISI Siteye BÜYÜK YAZI KOYUN...hani su sol daki sag daki yazilara benzer....

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ben ramazanın başlarında aziz bayındırın imsak saatleri ile ilgili yaptığı bilimsel bir çalışmasını tv den izledim bayındır orada bu sene türkiye de ramazana tam vaktinde başladık diyordu yani gözlemleri sonucu bu açıklamayı yapmıştı artık kim ne kadar itikat edecek onu bilemiyorum kendi adıma söyleyeyim özellikle imsak vakitlerini bakara suresinde geçen ....... gecenin karanlığ ile gündüzün aydınlığı birbirinden ayırıt edinceye kadar yiyiniz içiniz.... ayetine göre düzenlemesi beni inandırdı..

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben ramazanın başlarında aziz bayındırın imsak saatleri ile ilgili yaptığı bilimsel bir çalışmasını tv den izledim bayındır orada bu sene türkiye de ramazana tam vaktinde başladık diyordu yani gözlemleri sonucu bu açıklamayı yapmıştı artık kim ne kadar itikat edecek onu bilemiyorum kendi adıma söyleyeyim özellikle imsak vakitlerini bakara suresinde geçen ....... gecenin karanlığ ile gündüzün aydınlığı birbirinden ayırıt edinceye kadar yiyiniz içiniz.... ayetine göre düzenlemesi beni inandırdı..
Diğer ülkeler de gözlemleri sonucu ramazana bir gün sonra başlamıştı.Yani ramazan hilali görülmediği için orucu tutmadık.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Muvahhidlerin gözlemleri dururken sapik bir adamin gözlemledigim dedigi bir konusmasina itibar etmedin umarim..? !!!

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Yarin bayram insaAllah, gerekli ayrintilar yapilacaktir.

Tüm ümmetin ramazan bayrami mubarek olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt