Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber 15 Temmuz Ankara Ve Istanbul'da Askeri Hareket

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Zayıf hafızalı kardeşlere hatırlatma;

13775802_508795712639681_1327907887786635277_n.jpg

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşlar bu konuda birbirinizi fazla zorlamayın dünya tarihinde hiç olmayacak bir gün yaşadık olay daha çok sıcak sayılır, yorumlardan bazıları duygusalda olabilir.Bu forumda darbe başarılı olmadı diye üzülecek bir kişi dahi olduğuna inanmıyorum.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Kardeşler kimse üzerine alınmasın kimseye harici fln dediğim yok, ama haricilerin en önemli özelliği çok çabuk tefrıkalara ayrılıp birbirlerine kolayca kılıç çekebiliyorlar, tarihte bunu gördük, hatta Emevi yada Abbasi valisi haricilerin bu özelliğini keşfedip birbirlerine kırdırtmıştı, bu beladanda böylece kurtulmuştu.

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kardeşler kimse üzerine alınmasın kimseye harici fln dediğim yok, ama haricilerin en önemli özelliği çok çabuk tefrıkalara ayrılıp birbirlerine kolayca kılıç çekebiliyorlar, tarihte bunu gördük, hatta Emevi yada Abbasi valisi haricilerin bu özelliğini keşfedip birbirlerine kırdırtmıştı, bu beladanda böylece kurtulmuştu.

Bu haricilerin en önemli özelliği değil, hatta özel olarak haricilere ait bir özellik bile değil.

Sa’d b. Ebi Vakkâs (ra)’tan rivayet edilen hadiste Hz. Peygamber (sas) şöyle buyurmaktadır: “Rabbimden üç şey istedim. Bana ikisini verdi, birini vermedi. Rabbimden, ümmetimi; açlıkla helak etmemesini istedim. Bunu bana verdi. Ondan, ümmetimi; suda boğmakla helak etmemesini istedim. Buna da bana verdi. Rabbimden, ümmetimin halkları arasında savaş çıkmamasını, birbirlerine karşı şiddet kullanmamasını istedim. Ancak bunu bana vermedi.”(Müslim: 8/171, hn. 7442; Müsnedi Ahmet: 1/181, hn. 1574)

Tefrika haricilerin değil genel olarak ümmetin imtihanı.

İSTİŞHAD sen yazmadan önce mevzu bitti :)

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Acilll
ankaradaki müslüman kardesler..
Dün siteler önderde suriyeli ailelerin dükkanlarıni
yagmalayip evlerini yakanlar suan tekrar toplanmış
suriyeli kadınları kendimiz karı yapacağız diyorlarmış
diyerek haber geldi
durumun boyutu ne bilmiyoruz imkanı
olan kardesler acil gelsinler ins.. yada durum konusunda
bilgilendirsinler

Alinti

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yalnız 14 mü 15 nolu tweeti mi ne benimde aklımdan geçen , olayı tek kişiye indirgemek bitirmenin en kolay yoludur !

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
yalnız 14 mü 15 nolu tweeti mi ne benimde aklımdan geçen , olayı tek kişiye indirgemek bitirmenin en kolay yoludur !

o uçakta kaç kişi olabilir? orda ise bu zat artık yakalamak daha kolay olsa gerek! ya da yakalamaya niyetleri yok işlerine geliyor.

Üst Ana Sayfa Alt