Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber 15 Temmuz Ankara Ve Istanbul'da Askeri Hareket

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
Neyin progandasiymis bu ?
O video içinde kac kere demokrasi lafi geçmiş.
Millet neyin ne olduğunu bile anlamamış.
Sanki biz anladık mi ne olup bittiğini ilk etapta.
Orada kandırılmış bir suru asker cocuk vardi.
Kimi kime kirdiriyorsun?

Dis basinin nasil olayları anlattığından bir haber misiniz
Ulusalcilar yeni darbe tehditleri savunurken
Amaçlari muslumanlarn köklerini kazimak.
Kendi agizlariyla soyluyorlar bunlari
Halki birbirine kirdirirak asıl düşmanları kafirleri nasil gormezden geliyorsunuz ?

Hep ayni oyunlari oynadiklarini görmüyor musunuz?
senin Sözlerinden Vela ve Bera Akideni Tam Almadığını görüyorum İstersen ilk başta Şu videoyuı izle

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
15 Temmuz "İhanet ve Diriliş" Belgeseli / 16 Aralık 2016

Ahiler ve Uhtiler; Bu "İhanet ve Diriliş" Belgeselini Allah için bu forumdaki imkanı ve internet kotası olan herkesin izlemesini istiyorum, kotası olmayanların da interneti sınırsız olan bir yere gidip bi zahmet 3 saatini ayırıp izlemesini istiyorum. İki gün önce Cuma akşamı A Haber'de ilk defa yayınlandı, saat 23:00-02:00 arası yayınlandı, baştan sona hiç bir yerini kaçırmamak üzere izledim. 15 Temmuz gecesindeki ihaneti saniye saniye dakika dakika hiç bir yerde yayınlanmamış görüntüler eşliğinde anlatıyor, çok süper hazırlanmış bir belgesel. Eğer bu belgeseli izlerseniz o karanlık gecedeki ihaneti çok daha iyi anlayacak ve şuan Halep'deki katliam ve zulüm ve tecavüzleri de daha iyi anlayacaksınız. Oyun büyük, dolayısıyla tablonun ve resmin büyüğüne bakmamız gerekiyor. Olay Akp, Tayyip Erdoğan ve Demokrasi meselesi değil, Allah için bunu anlayalım artık, olay tağuta destek verme meselesi de değil, olay kafirlerin müslümanları dünya üzerinden silip ve Allah'ın nurunu söndürmek istemeleri meselesi. Kafirler Irak'ı düşürdüler, sonra Mısır'ı düşürdüler, sonra Suriye, müslümanların düşüremedikleri son kalesi Türkiye kalmıştı, 15 Temmuz gecesi Türkiye de düşse, düşmedik başka kale kalmayacaktı, 15 Temmuz'da Tayyibi deviremedikleri için Gaziantep, İstanbul ve Kayseri patlamaları oldu, doları aşırı düzeyde şişirip Türkiye'ye ekonomik darbe yapmaya çalıştılar. 15 Temmuzu başaramadıkları için bugün Haleb'i Rafizi İran'a altın tepsi içinde sundu dünyanın müstekbirleri. Şuan bütün oyunlar Türkiye üzerine oynanıyor, artık gözümüzü açmamız gerekiyor kardeşler. Eğer 15 Temmuz başarılı olsaydı (ki Rabbim buna izin vermedi ve takdir etmedi) Fethullah ve avanesinin Türkiye'yi nasıl altın tepsi içinde ABD, İngiltere, İsrail, Fransa, Almanya, İran ve Esed'e sunacağını bu belgeseli izleyince daha iyi anlayacaksınız. Artık sonra Haleb'te olduğu için kadınlarımıza tecavüz, başta biz muvahhid kesim olmak üzere islami kesimlerin erkeklerine de infazlar başlayacaktı. Ki belgeselin bir yerinde geçiyor; Fetöcü hainler darbenin başarılı olacağından o kadar eminler ki 16 Temmuz sabahında kullanılmak üzere ceset torbaları bile hazırlamışlar...Bu arada öğrencilik hayatımda 7 yıl dersaneye gittim, bu 7 yılın 6 yılı Fethullahın dersanelerinde geçtiği için, bu hainlerin ve münafıkların gerçek yüzünü en iyi bilenlerden birisi olduğum için ve bu hainlerin niyetlerini de en iyi bilen ve tahmin edenlerden birisi olduğum için o gece sokağa ilk inenlerden biriydim.

(Yahudiler, Hz. İsa’yı öldürmek için) hile düşündüler. Allah da hilelerini kendi aleyhlerine çevirdi. Allah hile yapanların karşılığını en iyi verendir. (Ali İmran/54)

Hani, vaktiyle o inkâr eden (müşrik)ler, seni tutup bağlamak veya öldürmek ya da (Mekke’den) çıkarmak için tuzak kuruyor(lar)dı. Onlar tuzak kurarlarken, Allah da tuzaklarının karşılığını veriyor (onu başlarına geçiriyor)du. Allah, tuzak kuran(lara karşılık veren)lerin en iyisidir. (Enfal/30)

Kendilerine dokunan bir sıkıntıdan sonra insanlara, bir rahmet/iyilik tattıracak olsak (bir de bakarsın ki) âyetlerimiz (ve din) hakkında yine gizli bir plan kurmuşlar. De ki: “Allah’ın hilenize karşılık vermesi daha çabuktur.” Elçilerimiz (melekler) kurduğunuz hile (ve düzen)leri şüphesiz yazmaktadırlar.(Yunus/21)

senin Sözlerinden Vela ve Bera Akideni Tam Almadığını görüyorum İstersen ilk başta Şu videoyuı izle
Saygideger mervah ;
Sizde vela ve bera yı
Tekrar bir hatirlayin.
Siyaset uzerinden dogruyu yanlisi ayirirken , kalbin kayacak dikkat et .
Siyaseti oldugu yerde bırak ,
Haber takip etmen yeterli olur.

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Saygideger mervah ;
Sizde vela ve bera yı
Tekrar bir hatirlayin.
Siyaset uzerinden dogruyu yanlisi ayirirken , kalbin kayacak dikkat et .
Siyaseti oldugu yerde bırak ,
Haber takip etmen yeterli olur.
Öncelikle nasihatin için Allah razı olsun diyorum Eslem Berire kardeşim.
Ben "El Velâ vel Berâ" akidemde sıkıntı olduğuna inanmıyorum. Ayrıca ben doğruyu ve yanlışı siyaset üzerinden ayırmam. Benim "doğru ve yanlış" kıstasım Allah ve Rasuludur, yani Kuran ve Sünnettir. Bunların doğru dediğine doğru, yanlış dediğine de yanlış derim kardeşim, mihenk aldığım ölçü bellidir benim.
Ve kalbimin kaymaması için de Allah Rasulunun bana öğrettiği şu duayı da gece gündüz kalben ve zikren tekrar ederim: "Ya muqallibel qulub, sebbit kalbi ala dinik = Ey kalpleri evirip çeviren Allah'ım, kalbimi senin dinin üzere sabit kıl."

Ayrıca alıntı yaptığın videoları daha önce seyretmiş olmakla birlikte, müslümanın müslüman üzerindeki 6 hakkından biri olan "nasihat istediğinde nasihat vermek" görevini yerine getirdiğin için de tekrardan Allah razı olsun diyorum. Hoş ben senden nasihat istemedim ama, ben senden istemeden sen bana direk nasihatta bulunmuşsun, o daha güzel olmuş elhamdülillah: Nurun Ala Nur...Aler Re'su vel Ayn...

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Vela ve Bera akidesinin tanımı Allah için dost olup Allah için dost olmamaktır,burada düşmanlık şartı varmıdır ? Varsa şartları nelerdir? Günümüz türkiyesinde gelişen olayları okumak herkes için farklı olabilir kardeşlerin particiliğe ve demokrasiye bakış açısı bellidir aksini görürsek gerektiği gibi uyarırız inşeallah,onun için kimse birbirinin akidesini sorgulayıp niyet okuyuculuğu yapmasın.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi

Biliyor musun bazi uyelerle benzer seyler soylememize rağmen kimseye bu sekil yaklasmayip, benim akidem üzerinden yola çıkmani samimi görmüyorum.
Eğer ki benden önceki alintiya vermis olduğun hem cevap hem yorum niteliğindeki mesajini ilk başta atmış olsaydın bende sana dua eder altına imzami da atıyorum derdim.
Çünkü farklı şeyler düşünmüyoruz.

3 videoyu da dinledim.
3 cimbiz yapacağım
1.video cumhuriyet
2.video 80 yil
3.video Allah'a baş kaldiranlar.

2 gun once burada neden bu halde olduğumuza dair bir yorum yazdim bir konuya. 3 video icinde de anlatilanlar içinde kavramlarin neden hayatlarimiz içinde olmadiginin özeti.

Bir ustteki Taha ya yaptığın yorumdan ötürü tirnak içinde söylüyorum aynı şeyleri düşündüğümüz için yazmayacağım.

Yorumumda dedim ki ulusalcilar?
Yani;
Kendi ifadeleriyle yeni devrimle laikle birlikte müslümanları birbirine kirdirmaya çalışanlar?

Ne demissin sözüm ona muslumanlar ?

Ben demokrasi savunucularini siyasileri bilmem kimleri Allah düşmanlarını dost edinelim diye bir cumle kurmadim.
Kandırılan çocuklar var dedim..millet neyin ne olduğunu anlamadi biz de anlamadik dedim.

Benim düşmanım neyin ne olduğunu dahi anlamayan komşum ayse teyze mi?

Doguperincek gibi serefsizler mi ?

Dis başına rus konsulugundaki polis şehit oldu diye yansıtan siyasiler mi ?

Ic savas cikarmaya çalışanlar isbirlikciler mi?

O zihniyetin yetiştirdiği Kafirlerin içinden geliyorum ya hu ben. Ailemle bağımı koparmisim.

Asıl düşmanin ekmeye çalıştığı tohumlara dikkat cekmeye çalışıyorum. Gerçi o tohumlar epey bir boy verdi ya neyse.
Bizi kirdiklari zaman o faşist capulcular buradan tüyüp gidecekler birbirimizi yok edeceğiz.

• Dua et
Tepkiler: Uzi
Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Son mesajlar hakkında ;

_ Evvela şunu diyeyim "İhanet ve Diriliş Belgeseli" videosu, darbeye 1. derecede mâruz kalan kesimin hazırlamış olduğu için; kardeşin "propaganda videosu" dediğini anlıyorum. Yoksa o videoyu buraya koyan kardeşe demokratların propagandasını yapıyorsun manasında dememiştir. şahsen okuduğumda öyle anladım.

_ Kâfirler, sapıkların Türkiye'deki çekiştikleri iktidarı devirmekle amaçlarının Dünya üzerinde müslümanların kalan "son kalesi"nin düşmesi olarak görülmesi bile gerek bu videodan gerek 5 aydır görsel ve sosyal medyanın yaptığı algı operasyonunun muslumanlar üzerinde büyük oranda başarılı olduğunun göstergesidir.
Muslumanlar ve son kale, hemde Türkiye, subhanAllah.
Evet Türkiye'nin Suriye'li multecileri kapısını açtığı, barındırdığı bir vakıadır. Fakat bunu iktidarının bekası için kullanmayacağının delili nedir? Üstelik kendisine biat eden gurublar dışındaki muvahhid mucahid gurubları terörist gördüğü, ve tavrı aşikardır. Haleb'den Nusra'nın çıkması gerektiğini tehdid ederek muslumanların bu duruma düşmesinde hiç mi payı yoktur?
Kısacası Türkiye'nin her zamanki gibi izlediği yol gerek Fırat kalkanı harekatı ile de tavrı milli bir politika ve sınırların muhafazasıdır.

_ Habeşistan'a adil Necaşi'ye hicret ederek sığınan sahabeler, "son kale"lerine savaş açılması üzerine silahlarını alarak meydanlara inerek Necaşi'ye fiziken yardıma koş(a)mamışlardır. Her ne kadar Necaşi'nin savaşı kazanması için dua edib sonucunda sevinmiş olsalarda.

_ "İhanet ve Diriliş Belgeseli" sebebiyle kardeşleri Vela Bera'yı bilmemekle, algılayamamakla itham etmek zulûmdur, ağır kaçmıştır. Üstelik demokrasiye tavır almamakla sebebiyle koyulan vela bera videosunun hâtibinin, seçimler hakkındaki ptatiğinin vela ve bera'sını bilmen gerekirdi.

_ Özetlersek; 15 temmuzda kafirlerin girişimleri karşısında muslumanların kendi cemaatlerinin - emir'lerinin izleyecekleri bir siyaset gereği muslumanların menfaatına verilecek talimatları ve bir tavırla kendi sancaklarının gölgesi altında karşı koymalarına ruhsat olsa da, Haftalarca demokratlarla "Hakimiyet Milletindir" bayrakları altında meydanlarda haşrolmaya cevaz yoktur.

İlgili Konu:

Dar'ul Harbte Cuntanın Darbe Yapması Durumunda Müslümanların Tavrı Nasıl Olmalıdır?
https://www.islam-tr.org/konu/darul...da-muslumanlarin-tavri-nasil-olmalidir.33853/

Abdulafuv Çevrimdışı

Abdulafuv

Hak Ehli Susarsa Batıl Ehli Kendini Hak Zanneder
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz Fida Hocam; Niyetim bellidir Benim Tekfir Etme v.s. gibi bir niyetim olduğundan dolayı kardeşlerime yazmadım ve koymadım o videoları ama bu konuyu iyi analiz etmeyen kardeşler zaman içinde dost ve düşmanını ayırt edemez hale geliyor. ve düşmanı dost, dostunu düşman görebiliyor geçmişe baktığımızda birçok cemaat hizb bu meseleden dolayı kafası karışıyor. ve zaman içinde hak yoldan uzaklaşabiliyor birçok örneği var hizbullah cemaati gurabader ve bağlı dernek ve camialar kötü bir niyetim olduğundan dolayı yazmadım inşeAllah eğerki yanlış anlaşılmışsamda haklarını helal etmelerini istiyorum olurya biz beşeriz hata edebiliriz. bir kusur işlediysem özür dilerim . Rabbim Bizleri affına ve mağfiretine sığındırsın.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Abdulmuizz Fida Hocam; Niyetim bellidir Benim Tekfir Etme v.s. gibi bir niyetim olduğundan dolayı kardeşlerime yazmadım ve koymadım o videoları ama bu konuyu iyi analiz etmeyen kardeşler zaman içinde dost ve düşmanını ayırt edemez hale geliyor. ve düşmanı dost, dostunu düşman görebiliyor geçmişe baktığımızda birçok cemaat hizb bu meseleden dolayı kafası karışıyor. ve zaman içinde hak yoldan uzaklaşabiliyor birçok örneği var hizbullah cemaati gurabader ve bağlı dernek ve camialar kötü bir niyetim olduğundan dolayı yazmadım inşeAllah eğerki yanlış anlaşılmışsamda haklarını helal etmelerini istiyorum olurya biz beşeriz hata edebiliriz. bir kusur işlediysem özür dilerim . Rabbim Bizleri affına ve mağfiretine sığındırsın.
Allah svt sizi hayırla mükafatlandırsın kardeşim. Bu açıklamanız güzel olmuş.

Melhame-i kübra Çevrimdışı

Melhame-i kübra

Erkek
İslam-TR Üyesi

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İlk mesajlardan bazılarını okudum gözlerim doldu. Allah kayırmış resmen, ne büyük felaket atlatılmış.

Never Give Up Çevrimdışı

Never Give Up

Üye
İslam-TR Üyesi
Silahsız insanların üzerine bomba atanlarla, zalim oldukları için mücadele edilmesi gerekirdi. Fetullahçı Teröristler yenilgiye uğradılar o gün.. Halk tarafından ezildiler..
Allah Fetullahçı teröristlere fırsat vermesin, şimdi de başka yapıların içine sızarak kendilerini gizlemeye çalışıyorlar..

Üst Ana Sayfa Alt