Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Yönetim Duyuru +15 Icerik Eklerken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
selamun aleykum kardeslerim,

Forumda konu acarken, +15 diye adlandirdigimiz video, resim icerikli paylasimlarimizi bundan sonra editleyecegiz.

Peki neler giriyor +15 in icine :

- Her türlü öldürme vakalari
- Yaralilarin cok dikkat cekici halleri ( kesik kollar, bacaklar gibi)

Peki bundan sonra bu tür icerikler eklenmeyecek mi?

- Tabiki ciddi bir kisitlama yapmayacagiz, eklemeler gizli linkli tiklama esasina göre olacak, o da su sekilde olacaktir, bundan sonra konularimizda ve haberlerimizde bu tür bir icerik olursa örnekdeki sekilde ekleyecegiz.

Örnek:

Misalen konumuzda, resim ya da bir video var

Simdi bunlari eklemeden önce forumumuzda su asagidaki Spoilere geliyoruz
icerik.JPG

gulumse-sevgilim-at1777-1-1.jpg

Sadece dikkat edilmesi gereken, resimleri eklerken resimin linki yerine resimi önce mause ile kopy edip forumda spoilere tikladikdan sonra mause ile yapistir diyoruz.

Peki Dikkat etmeyenler icin bir yaptirim olacak mi?

Tabiki eger 3 kez uyarildigi halde bu sekilde paylasima devam eden bir üyemiz olursa süresiz yazma yasagi alacaktir.

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

الله لا ينسى أحداً ، هذا أمر كاف ليطمئن قلبك
Admin
tam olarak nasıl bir sıkıntı yaşadığını anlamadım. daha açık anlatırsan ona göre cevap veririz.

zindabad Çevrimdışı

zindabad

زينداباد
İslam-TR Üyesi
spoiler a başlık yazmak isterken Bu alana bir Spoiler başlığı girebilirsin. Eğer boş bırakılırsa, sadece Spoiler yazacaktır. uyarısı geliyor. başlığı yazıyorum fakat spoiler yazısı başlıkla birlikte duruyor. SPOİLER yazısının başlığımla birlikte görünmesini istemiyorum.

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

Admin
spoiler kısmına başlık yazıp yazmamak çok önemli değil. ekranda çıkan iki spoiler yazısı arasına zararlı olan video,resim, içerik neyse onu koyuyorsun.

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

Admin
Arkadaşlar yukarıda ilk iki adımdan bahsedilmiş. Devamında ekrana söyle bir kutucuk çıkıyor. başlık yazıp yazmamanız çok önemli değil devam et deyip ilerliyorsunuz.

Adsız.png

daha sonra cevap kutucuğunuzda çıkan iki spoiler yazısının arasına zararlı olan video, resim ne varsa onu koyuyorsunuz.

resim.png

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

Admin
merhaba islam-tr

@zindabad böyle mi Olmasını istiyorsun?

hayır. eğer yanlış anlamadıysam arkadaş ekranda spoiler kelimesinin hiç gözükmemesini istiyor. senin verdiğin örnek üzerinden gidecek olursak sadece "deneme" yazmalı o kısımda.

@zindabad doğru mu anlamışım acaba?

Suraka Çevrimdışı

Suraka

Jihad today, Jannah tomorrow...
İslam-TR Üyesi
hayır. eğer yanlış anlamadıysam arkadaş ekranda spoiler kelimesinin hiç gözükmemesini istiyor. senin verdiğin örnek üzerinden gidecek olursak sadece "deneme" yazmalı o kısımda.

@zindabad doğru mu anlamışım acaba?

anladım şöyle yani

upload_2015-1-22_22-34-46.png

böyle olması için sitenin kodlarından ayarlanması lazım diye biliyorum
yani buradan olmaz o

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
kaç defa yapip geri sildim acaba bana kizarlarmi diye ama okadarda çalistim simdi iyi niyetle paylasiyorum, benden daha güzel anlatabilen ve yapabilen akhiler var ama suan bos duracagima bunu yapayim dedim, umarim kimseyi kizdirmam, özelliklede yetkili abileri...eger öyle ise mesajimi kaldiririm yada siz gerekeni yaparsiniz

alltaki isaretledigim ikona tikliyoruz
spoiler.png

ordan spoiler'e tikliyoruz
spoiler1.png

ve galiba bisey yazmaya gerek kalmadan devam et'e basiyoruz
spoiler2.png

böyle birsey çikiyor, ondan sonra bunun içine foto, video hatta yazi konulabiliyor, siyah yaptigim seyin içine eklememiz lazimki spoiler olsun
spoiler3.png

mesaj yazma bölümünden gelismis cevap yapilirsa daha kolay olabilir ve önizleme yapabiliriz, böylelikle en üstte spoiler kutucugu olusuyor, ama içinde birsey yok, eger fotoraf eklemek istiyorsak foto yüklüyoruz
spoiler4.png

ben hem bir foto hemde yazi ekledimki daha kolay anlasilsin
spoiler5.png

burdada ekledigin yazi kirmizi yaptigim seylerin ortasinda olmasi lazim, yaziyi anlatayim o daha kolay: bastaki ] harfi ile yazinin ilk harfi arasinda bosluk olmamali, bu son kismi içinde geçerli [, fotorafida yapmis oldugum gibi ortada olmasi lazim, video linkini ise spoiler'in ortasina yapistirmak lazim

spoiler6.png

sivas3.jpg

Esselam aleykum we rahmetullah : )

gerçekten korkarak paylastigim nadir mesajlardan, insaAllah yetkili abiler bana kizmaz, azarlamaz

A Çevrimdışı

Away

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kaç defa yapip geri sildim acaba bana kizarlarmi diye ama okadarda çalistim simdi iyi niyetle paylasiyorum, benden daha güzel anlatabilen ve yapabilen akhiler var ama suan bos duracagima bunu yapayim dedim, umarim kimseyi kizdirmam, özelliklede yetkili abileri...eger öyle ise mesajimi kaldiririm yada siz gerekeni yaparsiniz

alltaki isaretledigim ikona tikliyoruz
Ekli dosyayı görüntüle 10272

ordan spoiler'e tikliyoruz
Ekli dosyayı görüntüle 10273

ve galiba bisey yazmaya gerek kalmadan devam et'e basiyoruz
Ekli dosyayı görüntüle 10274

böyle birsey çikiyor, ondan sonra bunun içine foto, video hatta yazi konulabiliyor, siyah yaptigim seyin içine eklememiz lazimki spoiler olsun
Ekli dosyayı görüntüle 10275

mesaj yazma bölümünden gelismis cevap yapilirsa daha kolay olabilir ve önizleme yapabiliriz, böylelikle en üstte spoiler kutucugu olusuyor, ama içinde birsey yok, eger fotoraf eklemek istiyorsak foto yüklüyoruz
Ekli dosyayı görüntüle 10276

ben hem bir foto hemde yazi ekledimki daha kolay anlasilsin
Ekli dosyayı görüntüle 10277
burdada ekledigin yazi kirmizi yaptigim seylerin ortasinda olmasi lazim, yaziyi anlatayim o daha kolay: bastaki ] harfi ile yazinin ilk harfi arasinda bosluk olmamali, bu son kismi içinde geçerli [, fotorafida yapmis oldugum gibi ortada olmasi lazim, video linkini ise spoiler'in ortasina yapistirmak lazim

Ekli dosyayı görüntüle 10278

Esselam aleykum we rahmetullah : )

gerçekten korkarak paylastigim nadir mesajlardan, insaAllah yetkili abiler bana kizmaz, azarlamaz
MaşaAllah akhi çok güzel anlatmışsın :harika::harika: eline sağlık rabbim seni firdevse koysun :D

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
MaşaAllah akhi çok güzel anlatmışsın :harika::harika: eline sağlık rabbim seni firdevse koysun :D

Rabbim cümlemize nasip etsin bunlari akhim
bunca güzel dua gerçekten beni çok mutlu ediyor kardesim, hem seviniyor hemde üzülüyorum acaba ben buna laikmiyim diye

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Güncel

Üst Ana Sayfa Alt