Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Link Dışı Video Ekleme Özelliği Gelsin

Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum ve Rahmetullah

Youtube vs gibi sitelerdeki videoları link kullanarak paylaşabiliyoruz. Ancak linksiz video paylaşamıyoruz. Dosya ekle bölümüne mp4 uzantılı dosyaları (yani videoları) ekleyebilmeliyiz. Şuan dosya ekle kısmına görebildiğim kadarıyla .zip .txt .pdf .png gibi dosyalar eklenebiliyor ancak .mp4 eklenemiyor. Sadece youtube vb. üzeriden url linki eklenerek video eklenebiliyor.
Tavsiyem bu.

e.soyler.Tawheed Çevrimiçi

e.soyler.Tawheed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum ve Rahmetullah

Youtube vs gibi sitelerdeki videoları link kullanarak paylaşabiliyoruz. Ancak linksiz video paylaşamıyoruz. Dosya ekle bölümüne mp4 uzantılı dosyaları (yani videoları) ekleyebilmeliyiz. Şuan dosya ekle kısmına görebildiğim kadarıyla .zip .txt .pdf .png gibi dosyalar eklenebiliyor ancak .mp4 eklenemiyor. Sadece youtube vb. üzeriden url linki eklenerek video eklenebiliyor.
Tavsiyem bu.
Kardeşim böyle birşey yapman pahalıya patlar. Mesela herkes böyle birşey yapsa sistem çökmez belki ama kota dolar. Onun için site yönetiminin yeni Bi Server satın almasına neden olacak bir durum meydana gelebilir. Çünkü ne kadar çok kota o kadar çok GB demek.

Buda serverin daha çok GB olması ile eşdeğerdir. Kapasite tükenir yani sonuçta bura YouTube değil.

Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim böyle birşey yapman pahalıya patlar. Mesela herkes böyle birşey yapsa sistem çökmez belki ama kota dolar. Onun için site yönetiminin yeni Bi Server satın almasına neden olacak bir durum meydana gelebilir. Çünkü ne kadar çok kota o kadar çok GB demek.

Buda serverin daha çok GB olması ile eşdeğerdir. Kapasite tükenir yani sonuçta bura YouTube değil.
Aslında bu önerinin nedeni Youtube ve diğer platformlarda yasaklanan videoları burada paylaşmaktı. Ancak dediğiniz doğru. Özellikle cihadla alakalı kanal ve videolar kaldırılıyor. Bunun için demiştim. Acaba şöyle bir şey yapsak olur mu? Youtube'da sadece bağlantıya sahip olanların izleyebileceği şekilde video yayınlanabiliyor. Böyle yapıp kaldırılma ihtimali olan videoları sadece burayı ziyaret edenler görebilecek şekilde ayarlasak Youtube yine de kaldırır mı denemek lazım.

e.soyler.Tawheed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim denemek lazım bende youtuba bir kaç video atmıştım. Hemen kısıtlama söz konusu oluyor. Dediğin yöntemi denemedim Allahu Alem..

Son düzenleme:
Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bu sitede de video silinmesi oluyor mu bilmiyorum ama olsa bile youtube kadar değildir sanırım:

e.soyler.Tawheed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu sitede de video silinmesi oluyor mu bilmiyorum ama olsa bile youtube kadar değildir sanırım:

Bu site pişmanlıktır. Herkes için değil tabi ben içeriğimi bu siteye yüklediğim zaman asla silemiyorum böyle bir sıkıntısı var.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bu site pişmanlıktır. Herkes için değil tabi ben içeriğimi bu siteye yüklediğim zaman asla silemiyorum böyle bir sıkıntısı var.
Bir dönem kullanmıştım, biraz karışık evet ama siliniyordu diye hatırlıyorum.

Ama uzun süredir de kullanmadım doğrusu, değişen özellikleri var mı bilmiyorum.

e.soyler.Tawheed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Malasef silinmiyor..

Çünkü sitede değişiklik söz konusu en son ise bu sene yükleme yapmıştım.
Ama silmek için kırk takla attım resmen yinede silinmedi bende hesabımı kapattım.

e.soyler.Tawheed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bir dönem kullanmıştım, biraz karışık evet ama siliniyordu diye hatırlıyorum.

Ama uzun süredir de kullanmadım doğrusu, değişen özellikleri var mı bilmiyorum.
Evinizde modem varmı...

Muhtemelen vardır. Modemin arkasında Usb girişi varsa dosyalarınızı yedekleme istiyorsanız o şekilde fizanda olsanız dahi bu yöntem ile her türlü içeriğinizi flash diskinize yada harici harddiskinize yüklersiniz yeterki o usb girişine sürekli bağlı bağlantılı olsun..

Ama bunun yöntemini bilmek gerekir.

Bence bu yöntem çok sağlıklı bir yöntem 3.şahıs tarafından içeriğinizi gizleme şansınız dahi oluyor.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Malasef silinmiyor..

Çünkü sitede değişiklik söz konusu en son ise bu sene yükleme yapmıştım.
Ama silmek için kırk takla attım resmen yinede silinmedi bende hesabımı kapattım.
Şu an hesabıma giriş yaptım, my uploads yazan yerde, üst sağda × işareti var. Oraya tıklayınca silmek istediğimiz videoları seçmemiz isteniyor.

e.soyler.Tawheed

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şu an hesabıma giriş yaptım, my uploads yazan yerde, üst sağda × işareti var. Oraya tıklayınca silmek istediğimiz videoları seçmemiz isteniyor.
Ben görememiştim.

Bende sıkıntı var herhalde

Ama ben girdiğim zaman bir dosyanızı silmek istiyorsanız mail atın diyordu. Belki yine güncellenmiştir. Ben mail attım dönen olmadı diye sildim hesabı

Muhtemelen güncellenmiştir.Allah cc razı olsun.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Evinizde modem varmı...

Muhtemelen vardır. Modemin arkasında Usb girişi varsa dosyalarınızı yedekleme istiyorsanız o şekilde fizanda olsanız dahi bu yöntem ile her türlü içeriğinizi flash diskinize yada harici harddiskinize yüklersiniz yeterki o usb girişine sürekli bağlı bağlantılı olsun..

Ama bunun yöntemini bilmek gerekir.

Bence bu yöntem çok sağlıklı bir yöntem 3.şahıs tarafından içeriğinizi gizleme şansınız dahi oluyor.
Benim depolama alanım genelde hep net üzerinden ama kullanırsak bu yöntem de güzelmiş, teşekkür ederim.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Ben görememiştim.

Bende sıkıntı var herhalde

Ama ben girdiğim zaman bir dosyanızı silmek istiyorsanız mail atın diyordu. Belki yine güncellenmiştir. Ben mail attım dönen olmadı diye sildim hesabı

Muhtemelen güncellenmiştir.Allah cc razı olsun.
Amin ecmain kardeşim, evet olabilir.

Müstezafin Çevrimdışı

Müstezafin

بِسْمِ اللّٰهِ الرَّحْمٰنِ الرَّح۪يمِ
İslam-TR Üyesi
Odysee gayet güzel bir platform. Videonuzu yükleyip embed edebiliriz. WEB3 olduğu için herhangi bir sansür yok tüm içerikler blokzincirinde.
1716214786870.png

Ama forum yöneticileri direkt embed işlemini foruma enjekte etmeliler.

Örnek:
<iframe id="odysee-iframe" style="width:100%; aspect-ratio:16 / 9;" src="https://odysee.com/$/embed/@teknolojidnyasi:e/dead-pixel-test-ölü-piksel-testi:0?r=6VJxd7hA96cz1xDoUxNMnM3dR2wNN1ZL" allowfullscreen></iframe>

Üst Ana Sayfa Alt